7.2 C
Jindřichův Hradec
2.04. 2023
Články

Policie ČR: Auto použila jako zbraň a najela do muže

Co všechno řešili státní policisté v uplynulých dvou týdnech na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.

 • Pokus těžké újmy na zdraví

J.Hradec- Vozidlo žena užila jako zbraň.

Policie poutaPodezřelá žena (r.1987) se v úterý 23.6.2015 kolem 13:00 hodiny před restaurací v J. Hradci po předchozí hádce ve voze Suzuki, po které muž z auta vytoupil a podezřelé dal facku přes tvář a z místa odcházel, podezřelá  nasedla do vozidla a rozjela se. Vyjela ze svého jízdního pruhu vlevo na chodník a pravděpodobně úmyslně s vědomím, že tak může poškozenému způsobit těžkou újmu na zdraví, najela před domem do poškozeného a poté ihned z místa odjela neznámo kam. Poškozenému muži tak svým jednáním způsobila zranění spočívající ve zhmožděninách dolních žeber s  hospitalizací v nemocnici v J. Hradci s následnou dobou léčení do 14 dní. Pokus těžké újmy na zdraví ihned na místě samém zadokumentovala výjezdová skupina služky kriminální policie a vyšetřování z J. Hradce. Po podezřelé ženě kriminalisté i nadále pátrají.
 • Dopravní nehoda s úmrtím cyklisty

J.Hradec – Brzdil a přepadl přes řídítka.

 Včerejšího dne kolem 13:00 hodin došlo k dopravní nehodě se smrtelnými následky. Cyklista ( 1939    )  jedoucí na pánském horském jízdním kole v obci Lásenice ve směru od obce Bílá ke křižovatce se silnicí I/34, se při jízdě v mírném klesání pravděpodobně plně nevěnoval řízení jízdního kola a nepřizpůsobil jízdu technickým vlastnostem jízdního kola, které nesplňovalo technické podmínky k provozu, když si prudce přibrzdil přední brzdou a  následkem tohoto došlo k zablokování předního kola. Cyklista nezvládl řízení  a přepadl přes řídítka na vozovku, přičemž došlo ke smrtelnému zranění, kterému cyklista na místě podlehl. U zemřelého lékařka nařídila zdravotní pitvu. Cyklista měl za jízdy řádně nasazenou ochrannou přilbu. Na jízdním kole vznikla hmotná škoda nejméně 1 000 korun a na  poškozené ochranné přilbě rovněž. Případ po řádném zadokumentování na místě samém převzali dopravní policisté z J.Hradce, kteří i nadále prošetřují příčiny a okolnosti této  tragické dopravní nehody.
Při výše uvedené dopravní nehodě zbytečně vyhasl již  25. lidský život v našem kraji.
 • Družku kopal a bil ji

J.Hradec –Třeboň – Skončila v nemocnici, agresor stíhán nebude.

Podezřelý muž (r.1967)  opakovaně po předchozím požití alkoholu v obci na Třeboňsku v bytě již v roce 2011 po vzájemné slovní rozepři se svou družkou, tuto  fyzicky napadl tak, že jí svým jednáním způsobil prasknutí bubínku ucha, což si vyžádalo léčení v době 15 dní. V lednu tohoto roku opět posilněn alkoholem na stejném místě po předchozí slovní rozepři, vyhrožoval své družce, že jí zabije, což v ní vzbudilo důvodnou obavu o svůj život či zdraví, zejména proto, že byla  svým druhem v minulosti již několikrát fyzicky napadena. V posledním případě pak  dne 30.dubna podezřelý muž opět po požití alkoholu  fyzicky napadl svou družku kdy mladou ženu udeřil opakovaně ranami pěstí do obličeje, v důsledku čehož jí začala z nosu téct krev. Následně  jí shodil na zem, kde jí ležící na zemi několikrát kopul  do nohou a zad a poté  jí prsty ruky tlačil do měkkých obličejových tkání, čímž jí způsobil zranění se kterým byla ošetřena v nemocnici v Č. Budějovicích s dobou léčení po dobu 10 dní. Třeboňští policisté ještě téhož dne 30. dubna zahájili  úkony trestního řízení, neboť se agresor svým jednáním měl dopustit trestného činu úmyslné ublížení na zdraví a trestného činu nebezpečné vyhrožování. Včerejšího dne však případ odložili v souladu se zákonem odložili, neboť    trestní stíhání je nepřípustné, jelikož  je podmíněno souhlasem  poškozené a tento byl vzat zpět.
 • Chráněný Moták pochop byl otráven

J.Hradec – Dačice – Pitva prokázala carbofuran.

Dne 30. května na kukuřičném poli v katastru obce Dešná – Hluboká na Jindřichohradecku, nalezla žena  již ve značném stupni rozkladu zvlášť chráněný druh ptáka Moták pochop, který je exemplářem druhu přímo ohroženého vyhynutím. Na místo se dostavili dačičtí policisté, kteří provedli důkladné ohledání místa nálezu   společně  s pracovníkem  městského úřadu, který uhynulého  Motáka pochopa zajistil. Státním veterinárním ústavem bylo provedeno patologické a chemické vyšetření, které prokázalo přítomnost účinné látky carbofuran v těle tohoto chráněného druhu ptáka.
Po pachateli, který se dopustil  přečinu neoprávněné nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami  intenzivně pátrají jindřichohradečtí kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality.
 • Krádež v baru

J.Hradec – Nová Bystřice – Žena doma vše co postrádala nalezla.

Policisté na tísňové lince 158 přijali včerejšího dne pět minut po půlnoci oznámení ženy. Této údajně dosud neznámý pachatel  odcizil  v baru v Nové Bystřici z batohu, který měla odložený za zády při sobě, dámskou peněženku  i se svým  obsahem. Žena prý  přišla o peníze, občanský a řidičský průkaz, ale i o platební kartu či průkaz zdravotní pojišťovny, čímž jí byla způsobena škoda ve výši nejméně 4 600 korun. Novobystřičtí policisté  začali ihned případ  krádeže a neoprávněného  opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku  prošetřovat. Ještě téhož dne  o šesté hodině ranní však novobystřičtí  policisté přijali od oznamovatelky informaci, že ke krádeži nedošlo neboť žena nalezla peněženku i s obsahem  ve svém domě.
 • Zatajení nálezu

J.Hradec – Peněženku i s obsahem si přisvojil a nevrátil.

Z pátka na sobotu si dosud neznámý pachatel přisvojil nálezem v J.Hradci, m.č. Otín poblíž restaurace , peněženku s finanční hotovostí, stravenkami, občanským průkazem i mobilním telefonem. Poškozenému nalezené věci nevrátil  a tudíž mu způsobil škodu ve výši nejméně 6 800 korun. Případem  zatajení věci se zabývají jindřichohradečtí policisté, kteří po pachateli pátrají.
Občané, víte, že zatajení nálezu je kvalifikováno jako trestný čin? Nalézt neznamená si věc ponechat!  Nalezenou věc můžete odevzdat  nejen majiteli, pokud je Vám znám,  ale rovněž  na služebnu policie ČR, městskou policii či na městský úřad.
 • Do kmene dubu vysekal díru

J.Hradec- Škoda činí nejméně 70 000 korun.

Dosud neznámý pachatel v období od soboty do pondělí na břehu rybníka Velký Řečický v k.ú. obce Kardašova Řečice  na Jindřichohradecku poškodil vzrostlý strom. Do  dubu  po jeho obvodu vysekal ve výši jednoho metru od země neznámým předmětem do kmenu rýhu o šířce 15 cm, čímž způsobil škodu ve výši  nejméně 70 000 korun ku škodě společnosti. Případem poškození cizí věci se zabývají jindřichohradečtí policisté, kteří po pachateli přečinu usilovně pátrají.
 • Úmrtí matky neoznámila

J.Hradec – Z úřadu vylákala téměř 300 000 korun.

Podezřelá žena (r.1962) z Jindřichohradecka poté, co  v květnu roku 2009 zemřela její matka, které byl přiznán příspěvek na péči,  využila omylu Úřadu práce České republiky, kterému tuto skutečnost záměrně v úmyslu sebe obohatit neoznámila, čímž nesplnila svoji zákonem stanovenou oznamovací povinnost.  Přinejmenším v   období od ledna 2012 do ledna 2015 neoprávněně přijímala na svůj běžný účet výplatu dávky statní sociální podpory ve výši 8 000 korun měsíčně a takto vylákala celkem 296 000 korun, přičemž takto jednala i přesto, že si byla vědoma skutečnosti, že úmrtím matky  zaniká nárok na poskytnutí příspěvku na péči a  takto získané finanční prostředky podezřelé ženě nenáleží. Svým jednáním způsobila Úřadu práce České republiky škodu ve výši právě 296 000 korun. Policejní komisařka služby kriminální policie a vyšetřování z J. Hradce včerejšího dne vypracovala sdělení obvinění, které si podezřelá žena ještě téhož dne převzala. Nyní je trestně stíhána pro podvod na svobodě. V případě soudem uznané viny  hrozí obviněné ženě  trest odnětí svobody až na pět let.
 • Agresor řádil v baru

J.Hradec – „Vysloužil“ si trestní stíhání.

Podezřelý muž (r.1991) dne 13. června v J. Hradci v dopoledních hodinách v baru nejprve přistoupil k poškozenému a tohoto bezdůvodně shodil z barové židle, při tom se poškozený uhodil do temene hlavy, čímž mu vzniklo zatím přesně neustanovené zranění. Následně podezřelý přistoupil k druhému poškozenému, kterého rovněž bezdůvodně fyzicky napadl. Nejprve jej udeřil pěstí do levého oka a poté  nejméně dvěma fackami do oblasti hlavy. Následně  poškozeného napadl  opakovaně  a úderem do oblasti zátylku jej srazil na podlahu baru. Přivolaní policisté z obvodního oddělení J. Hradec přečin výtržnictví a pokus úmyslného ublížení na zdraví  precizně zadokumentovali. Podezřelého muže převezli na obvodní oddělení policie, kde  ještě téhož dne převzal sdělení podezření. Do dvou týdnů stane před soudem, kde zřejmě objasní, co ho k neuváženému činu vedlo.
 • V domě pobýval neoprávněně

Jindřichův Hradec – Strmilov – Bez souhlasu majitelů se ubytoval v jejich domě.

Jindřichohradečtí policisté v uplynulých dnech sdělili podezření devětadvacetiletému muži z Jihlavska ze spáchání přečinů porušování domovní svobody a neoprávněný zásah do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru. Dle dosavadního šetření měl podezřelý v přesně nezjištěné době od 18. května do 10. června 2015 užívat bez souhlasu majitelů jeden z domů v Dlouhé ulici ve Strmilově. Do tohoto domu měl vniknout po násilném překonání dveří a neoprávněně zde setrvat. Věc je vedena formou zkráceného přípravného řízení, tudíž lze předpokládat, že v brzké době bude své pohnutky vysvětlovat před soudem.
 • Vloupání do rodinného domu

Jindřichův Hradec – Třeboň – Způsobená škoda činí téměř 37 000 korun.

Pátráme po zloději, který se v nočních hodinách z 10. na 11. června 2015 vloupal do jednoho z domů ve Vodárenské ulici v Třeboni. Po násilném překování vchodových dveří se dostal do obytných prostor domu, kde odcizil mobilní telefon značky Nokia 6710 Navigátor, notebook značky Acer, drobnou finanční hotovost a nepohrdl ani dvěma krabičkami zde odložených cigaret značky Winston. Včetně poškozených dveří způsobil majiteli škodu ve výši téměř 37 000 korun.
Po zloději i odcizených předmětech pátrají policisté místního obvodního oddělení. Jakékoliv poznatky od místních obyvatel, které by napomohly k objasnění případu, zejména k podezřelému výskytu osoby či osob v uvedené ulici, stejně jako k podezřelé nabídce prodeje odcizené elektroniky, přivítají policisté na své služebně v Riegrově ulici číslo 1227, na telefonním čísle 974 224 702, případně lince číslo 158. Děkujem
 • Požár vozidla

Jindřichův Hradec – Hledáme svědky události.

Jindřichohradečtí policisté žádají média a širokou veřejnost o pomoc a spolupráci při šetření události, ke které došlo krátce před čtvrtou hodinou ranní úterý dne 9. června 2015 v ulici Stará cesta v Jindřichově Hradci. Objektem zájmu pachatele se stalo osobního vozidlo tovární značky VW Passat, které stálo zaparkované před domem číslo 381/II. Dle provedeného šetření se jej zřejmě nejprve pokusil otevřít, kdy poškodil zámek dveří. Následně rozbil okno a na sedadlech vozu založil požár. Poškozením automobilu a dalších věcí uvnitř vozu způsobil majiteli škodu v celkové výši bezmála 55 000 korun. Po pachateli i motivu jeho činu pátrají policisté jindřichohradeckého obvodního oddělení.
Obracíme se tímto na obyvatele uvedené ulice a jejího okolí, stejně jako na každého, kdo se mohl, byť v této časné době, v uvedené lokalitě Jindřichova Hradce nacházet a mohl si tak v souvislosti s uvedeným případem všimnout jakéhokoliv důvodného dění, zejména podezřelé osoby či osob, případně měl k tomuto činu jakékoliv další poznatky, aby své informace předal policistům na jejich služebně na Nádražní ulici číslo 567, na telefonním čísle 974 233 700, případně lince číslo 158. Děkujeme.

Zdroj: Policie ČR

Nejnovější články

Kino Počátky na duben 2023

Miloslav L

AR SERVIS hledá automechanika

Miloslav L

Čtyři roční období na jednom místě IV. | Fotila Amálie

Miloslav L