2.7 C
Jindřichův Hradec
29.03. 2023
Články

Policie ČR: Bývalý ředitel školy byl obviněn

Co všechno řešili státní policisté v uplynulých týdnech na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.

  • Bývalý ředitel školy byl obviněn

PolicieJ. Hradec – Měl se dopustit krádeže a podvodu.

Podezřelý muž, již bývalý ředitel jedné ze škol na Jindřichohradecku, v době kdy  jako ředitel školy působil,   v období od ledna roku 2013 do června 2015, měl odcizit v pěti případech různé finanční hotovosti určené na školní výlety konkrétních tříd. Peníze na výlety byly uloženy učitelkami v obálkách či v plastové dóze v neuzamčených zásuvkách stolů v kabinetech. V jednom z těchto případů měl odcizit  z papírové obálky uložené v neuzamčené zásuvce stolu ve sborovně druhého stupně  finanční hotovost ve výši  3 450 korun určenou na příspěvky Sdružení a přátel školy. Celkem tedy svým jednáním měl způsobit škodu ve výši nejméně 16 480 korun.

Dále si postupně  měl vypůjčit  ve stíhaném období finanční hotovost od  svých kolegyň z pedagogického sboru. Ve třech případech   od zástupkyně ředitele školy, které po opakovaných urgencích a sepsání splátkového kalendáře z této půjčky uhradil v té době pouze částku v celkové výši 30 000 korun.  Od jedné z učitelek si měl vypůjčit  částku ve výši 20 000 korun, ze které jí uhradil v lednu 2015 částku ve výši 1 000 korun. Finanční prostředky si měl vypůjčit i přesto, že vzhledem ke své tíživé finanční situaci, zejména k dluhu ve výši 1 000 000 korun měl vědět, že nebude moci uvedené půjčky splácet. Celkem tedy svým jednáním měl způsobit škodu oběma ženám v celkové výši nejméně 54 000 korun. Po precizním zadokumentování případu podezřelý muž převzal dne 28. prosince loňského roku z rukou policejního komisaře kriminální policie a vyšetřování z J.Hradce sdělení obvinění. Nyní je trestně stíhán pro trestný čin  krádež a trestný čin podvod na svobodě. V případě soudem uznané viny mu hrozí až pět let odnětí svobody.

  • Pohlavní zneužívání

J.Hradec – Vykonal soulože s nezletilou, ta čeká potomka.

Podezřelý muž (r.1996) v červnu loňského roku, v malé obci poblíž J.Hradce, v chatce stojící za bytovým domem,  měl vykonat ve čtyřech případech  soulož s nezletilou dívkou, ačkoliv měl  vědět, že jí ještě není  15. let. Nezletilá dívka v důsledku těchto vykonaných pohlavních styků otěhotněla a nyní je v 8. měsíci těhotenství. Policejní komisař služby kriminální policie a vyšetřování vyhotovil dne 8. ledna usnesení o zahájení trestního stíhání  podezřelého muže  pro trestný čin  pohlavní zneužití. V případě soudem uznané viny mu hrozí až osm let odnětí svobody.

  • Výtržnictví

Jindřichův Hradec – Tři mladí muži čelí podezření ze spáchání trestných činů.

Policisté z obvodního oddělení Jindřichův Hradec sdělili dne 28. prosince podezření ze spáchání trestných činů třem mladíkům (1991, 1996 a 1996) kteří se měli počátkem listopadu letošního roku bít a napadat na ulicích města. Nejprve měl jeden z podezřelých v nočních hodinách dne 7. listopadu bezdůvodně fyzicky napadnout dalšího muže v ulici U nemocnice, kdy se do bitky přidal ještě další z podezřelých a v napadání poškozeného jim zabránil až svědek incidentu. Přibližně o hodinu později se měl stejný mladík navzájem dohadovat a nakonec i fyzicky napadat s dalším mladým mužem na náměstí Míru před hernou. Muži si navzájem uštědřili rány pěstí a další násilnosti, také v tomto případě „bitka“ skončila až zásahem svědka.

Policisté případy nejprve prošetřovali jako přestupky proti občanskému soužití proti neznámým pachatelům. Během prošetřování zjistili podezřelé muže, počátkem prosince zahájili úkony trestního řízení a včera mužům sdělili podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví.

  • Hladový zloděj šel po cukroví

J.Hradec – Byl v domě vyrušen a utekl.

Dne 22. prosince  v nočních hodinách vnikl neuzamčenými vstupními dveřmi do domu v J.Hradci, m.č. Radouňka neznámý pachatel. Prohledal přízemní prostory a to obývací pokoj, pokoj pro hosty a kuchyň, kde z kuchyňské linky odcizil ze zde položené peněženky  finanční hotovost ve výši 500 korun. Dále pak  z peněženky uložené v batohu v kuchyni odcizil finanční hotovost ve výši 1 500 korun. Své „ dílo“ pak  nedobrovolně završil odcizením  plastové dózy s vánočním cukrovím, když byl vyrušen dítětem majitelů domu. Na nic nečekal a dům ihned opustil.  Při útěku zanechal na  ulici odcizenou dózu a utekl neznámo kam. Po  pachateli přečinu porušování domovní svobody pátrají jindřichohradečtí policisté.

Zdroj: Policie ČR

Nejnovější články

Salonek u slunečnice | masáže

Miloslav L

AR SERVIS hledá Pracovníka příjmu

Miloslav L

Daniel Paťha Tennis Academy – DPTA

Miloslav L