-1.6 C
Jindřichův Hradec
5.02. 2023
Články

Policie ČR: Dítě ohlásilo bombu v novobystřické škole

Co všechno řešili státní policisté v uplynulých týdnech na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.

  • V základní škole je bomba

J.Hradec – Nová Bystřice – Dítě zavolalo na tísňovou linku 112.

PolicieMinulý pátek v dopoledních hodinách se nezletilé dítě prvního stupně základní školy Nová Bystřice  pravděpodobně  pohádalo se spolužákem. Poté ze svého mobilního telefonu  zavolalo na tísňovou linku 112, kde operátorovi sdělilo, že v základní škole v Nové Bystřici je bomba a následně ukončilo hovor. Policisté  z obvodního oddělení Nová Bystřice nic neponechali náhodě a  ihned dorazili na místo, kde ve spolupráci s personálem školy začali provádět  předběžnou prohlídku budovy školy s cílem ustanovit osobu volajícího. Do akce byl nasazen rovněž kynolog se služebním psem. Policisté zároveň zajišťovali prostory pro předběžnou evakuaci školy neboť v té době hustě pršelo. Vzhledem k tomu, že policisté během necelé hodiny a půl  ve spolupráci s pedagogy ustanovili osobu nezletilou, která volala na tísňovou linku 112  nebylo nutné vyklidit budovu školy a všechny evakuovat do bezpečí. Nezletilé dítě skončilo v rukách novobystřické policie, kde vysvětlilo, co ho k telefonování na tísňovou linku vedlo a bylo vyslechnuto za účasti rodičů.
Rodiče poučte své děti, že na tísňové linky lze telefonovat pouze v případě ohrožení života,  zdraví či majetku osob. Policie i hasiči mohou ze zákona škody, které vaše dítě takto způsobí   vymáhat po Vás!
  • Odcizila obraz od Jana Kreutza

J.Hradec – Policisté ženu nyní odhalili.

Jindřichohradečtí kriminalisté ve spolupráci s dačickými kolegy nyní ustanovili možnou  pachatelku krádeže obrazu ze srpna loňského roku. Podezřelá žena bez užití násilí a souhlasu tehdejší majitelky  neoprávněně vnikla do neuzamčeného, částečně rekonstruovaného domu v obci  na Dačicku,  odkud  z  ložnice odcizila obraz olejomalby na plátně znázorňující tři ženy s čepcem na hlavách a oblečených v krojích, v zaskleném pozlaceném ozdobném rámu z první poloviny 20. století od malíře Jana Kreutza. Svým jednáním způsobila  majiteli  dle provedeného odborného vyjádření škodu  nejméně 35 000 korun. Podezřelá žena odcizený obraz policistům dobrovolně vydala. Včerejšího dne vypracoval policejní komisař kriminální policie a vyšetřování sdělení obvinění. Žena je podezřelá z  přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody. Trestní stíhání bude vedeno  na svobodě.
  • Kabelky daroval, pak je odcizil

J. Hradec – Škoda činí 56 000 korun.

Podezřelý muž  měl v měsíci únoru tohoto roku  odcizit, bez užití násilí, při návštěvě u své bývalé přítelkyně v bytě panelového domu na sídlišti  Vajgar v Jindřichově Hradci  dvě dámské kabelky. Červenou i béžovou koženou kabelku Prada měla mladá žena volně uloženy ve vestavěné skříni v chodbě bytu. Obě kabelky dostala poškozená  darem od podezřelého již v minulosti. Svým jednáním měl způsobit  poškozené   celkovou škodu ve výši nejméně 56 000 korun. Včerejšího dne si podezřelý muž převzal z rukou jindřichohradeckých policistů sdělení podezření pro přečin krádeže. Do dvou týdnů stane před soudem.
  • Odcizení dřeva

Jindřichův Hradec – Strmilov – Hmotná škoda dosáhla částky bezmála 80 000 korun. (Hlasová schránka 974 238 116)

Policisté pátrají po pachateli, který v době uplynulého víkendu, konkrétně od druhé hodiny odpolední soboty dne 21. března do půl sedmé hodiny ranní následujícího pondělí dne 23. března 2015, odcizil z lesního pozemku v katastru obce Strmilov, místní části Jitra, na téměř třicet kubických metrů dřevní hmoty. Jednalo se o 56 kusů kulatiny smrkového dřeva a 7 kusů dřevní kulatiny borovice. Hmotná škoda byla odhadnuta na částku bezmála 80 000 korun.
Případ šetří policisté místně příslušného obvodního oddělení Jindřichův Hradec. Je více než zřejmé, že pachatel použil k odvezení kulatiny odpovídající techniku s hydraulickým zařízením. Vyzýváme tímto každého, kdo si mohl v uvedené době na Jitrech u Strmilova všimnout v souvislosti s uvedeným případem jakéhokoliv důvodného dění, zejména pak pohybu podezřelých osob s odpovídající technikou, aby své informace předal jindřichohradeckým policistům na jejich služebně na Nádražní ulici 567/II., telefonním čísle 974 233 700, případně cestou policejní linky číslo 158. Děkujeme.
  • Chatu navštívil zloděj

Jindřichův Hradec – Asi mu byla zima, spálil zahradní křesla.

Policisté z obvodního oddělení Jindřichův Hradec se zabývají případem krádeže ve stádiu pokusu, ke které došlo v přesně nezjištěné době někdy v průběhu března v katastru obce Strmilov. Pachatel, který má tento skutek na svědomí, si pro svůj čin vybral kůlnu u jedné tamní chaty. Poškodil petlice a prkna, aby se do kůlny dostal, nakonec se mu to nepodařilo. Nejspíš mu byla zima, protože následně zapálil oheň pod pergolou u této chaty a spálil dvě dřevěná zahradní křesla. Celková škoda, kterou majitelce chaty způsobil, dosáhla výše bezmála 2 000 korun. Policisté na místě provedli nezbytné úkony a nyní po pachateli pátrají.
  • Nebezpečné pronásledování

Jindřichův Hradec – Žena působí jiné ženě dlouhodobě značná příkoří.

Podezřelá žena přinejmenším od února  2014 do  8.března 2015 v obci na Jindřichohradecku, ve společných prostorách bytového domu a v jeho okolí, dlouhodobě pronásleduje poškozenou tím, že vyhledává její přítomnost a přitom na ní křičí, uráží ji vulgárními výrazy, dělá jí různé schválnosti a tímto ji omezuje v jejím obvyklém způsobu života. Vlivem tohoto pronásledování  poškozená  trpí úzkostí, nespavostí, je jí špatně, nedokáže se soustředit na práci a bojí se chodit domů do svého bydliště.  Žena svým jednáním naplnila znaky přečinu  nebezpečné pronásledování   a tudíž jí včerejšího dne dačičtí policisté předali sdělení podezření. Do dvou týdnů stane před soudem.
  • Pervitin prodával i užíval

J.Hradec – Kriminalisté muže trestně stíhají.

Jindřichohradečtí kriminalisté ve spolupráci s Táborskými kolegy ustanovili podezřelého muže, který si od podzimu  roku 2012 do přesně  nezjištěného dne podzimního měsíce roku 2013,  neoprávněně opatřil přesně nezjištěné množství psychotropní látky Pervitin (Metamfetamin). Drogu  z části použil pro svoji potřebu a z části ji na různých místech okresu Jindřichův Hradec prodal dalším dosud neustanoveným osobám a to v množství desítek  gramů pervitinu za celkovou částku nejméně 50 000 korun. Pervitin prodával,  ačkoliv věděl o jakou látku se jedná, a že nakládání s ní je možné pouze na zvláštní povolení, jehož není držitelem. Jindřichohradečtí kriminalisté přečin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy precizně zadokumentovali. Včerejšího dne policejní komisař vypracoval usnesení o zahájení trestního stíhání. Podezřelý muž bude trestně stíhán na svobodě. V případě soudem uznané viny mu hrozí trest odnětí svobody až na  pět let.
Zdroj: Policie ČR

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L