8.6 C
Jindřichův Hradec
22.03. 2023
Články

Policie ČR: Domácí násilníci a auto pod vlakem

Co všechno řešili státní policisté v uplynulých třech týdnech na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.

  • Družce hrozil zabitím opakovaně

Policie poutaJ.Hradec- Třeboň- Agresora policisté vykázali z obydlí.

Podezřelý (r.1973) v obci na Třeboňsku, přinejmenším od července 2009 do současné doby, nejméně ve 20-ti případech  ročně, vždy poté co přišel domů, kde žije se svou družkou, této sprostě nadával, fyzicky jí napadal  a slovně vyhrožoval, že jí zabije. Přitom poškozené kladl za vinu svůj neúspěch při hraní automatů.  Jednání podezřelého vzhledem k jeho agresivnímu chování  vzbudilo  u poškozené důvodnou obavu o svůj život tím, že druh své výhružky opravdu uskuteční. Třeboňští policisté včerejšího dne  vykázali agresora z bytu a po řádném zadokumentování přečinu nebezpečné vyhrožování   převzal agresor téhož dne sdělení podezření. Do dvou týdnů stane před soudem.
  • Dopravní nehoda na žel. přejezdu-doplnění info

J.Hradec – Kardašova Řečice – Mladý řidič vjel pod projíždějící vlak.

Dne 27. července v 18:02 hod. přijali policisté oznámení o dopravní nehodě v obci Kardašova Řečice. Po příjezdu na místo dopravní policisté územního odboru Jindřichův Hradec zjistili, že řidič (1978) osobního vozidla tovární značky Renault 19, jel od centra do části zvané Kopeček přes chráněný železniční přejezd č. 6147, v době kdy tudy od Veselí nad Lužnicí do Jindřichova Hradce projížděl motorový vlak Regionova. Po nárazu bylo vozidlo odraženo na oplocení vedle železniční trati, uvnitř se lehce zranil řidič. Ve vlaku cestovalo 9 osob, kde neštěstí nebyl nikdo zraněn. Policisté zcela uzavřeli provoz na železniční trati i účelové komunikaci.

Doplnění informací k dopravní nehodě:

Jak jindřichohradečtí dopravní policisté zjistili, podezřelý řidič byl v době spáchání výše uvedené  nehody pod vlivem alkoholu, kdy nadýchal téměř tři promile. Svým jednáním je podezřelý  ze spáchání l dvou trestných činů a to  maření výkonu úředního rozhodnutí ( vozidlo řídil i přesto, že mu byl uložen zákaz řízení ) a rovněž  trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Škoda na  motorovém vlaku činí nejméně 150 000 korun. 

Občané, víte  že každý řidič, jenž pod vlivem alkoholu spáchá dopravní nehodu hradí veškeré škody ze svých vlastních finančních prostředků! Jezděte v souladu s pravidly silničního provozu a dbejte na pravidlo  šťastného návratu domů.

  • Uprchlíci „podřezali“ zvířata, policisté s termovizemi – poplašná zpráva

J.Hradec -Dačice-Šíření poplašné zprávy prošetřují policisté.

Na četné dotazy novinářů a občanů nejen z Dačicka, dementuje jindřichohradecká  policie falešné informace z Facebooku a vydává  tuto zprávu. Žena (r.1968) z Dačicka dne 16.července, v podvečerních hodinách, zveřejnila na svém účtu sociální sítě „facebook“ zprávu  o tom, že v obci Lidéřovice skupina arabských „uprchlíků“ drobnému zemědělci bezdůvodně podřezala veškerá hospodářská zvířata. Dle tvrzení ženy přežil pouze kůň, který byl bezpečně zavřený. Dále žena na svém účtu na sociální síti „ facebook“ uvedla, že po policejní akci s termovizemi bylo 10 osob pochytáno a dalších asi  80 bylo dopadeno v okolí Starého Města pod Landštejnem, kde údajně i zabrali obydlený dům. Žena dále poukazovala na to, že sdělovací prostředky o této skutečnosti samozřejmě mlčí. Na základě podnětu občana dačičtí policisté zajistili důkazní materiál. Celý případ precizně zadokumentovali a prošetřili. Dne 17. července zahájili úkony trestního řízení, neboť žena  jenž zveřejnila  úmyslně tuto nepravdivou zprávu  může být podezřelá z přečinu  šíření poplašné zprávy. Případ dačičtí policisté řeší v režimu zkráceného přípravného řízení.
  • Kradl v rodinných domech

J.Hradec – Kriminalisté muže odhalili.

Tři krádeže v rodinných domech  má na svědomí podezřelý muž (r.1974). Koncem měsíce června vnikl neuzamčenou garáží do chodby do rodinného domu v obci Strmilov. Zde z příruční tašky odcizil peněženku s finanční hotovostí ve výši 1 200 korun, osobními doklady a platební kartou. Následně z chodby vnikl do neuzamčené dílny, kde z krabičky odcizil  500 korun.  Dále  vnikl do dvou rodinných domů ve stejné ulici  v obci Kunžak.  Z domu,  kam vešel neuzamčenými vchodovými dveřmi,  odcizil v kuchyni z dámské kabelky peněženku s finanční hotovostí ve výši 4 600 korun  a platební kartou. Dále v obývacím pokoji z volně postaveného příručního kufříku odcizil finanční hotovost ve výši 16 100 korun.  V posledním případě pak překonal uzamčené vchodové dveře a zde  v předsíni odcizil pánskou peněženku s finanční hotovostí ve výši 1 600 korun, platební kartou a osobními doklady na jméno. Svým jednáním způsobil celkovou škodu ve výši nejméně 25 500 korun. Na základě osobní a místní znalosti jindřichohradečtí kriminalisté ve spolupráci s kolegy z obvodního oddělení J.Hradec  podezřelého muže  odhalili. Dne 16. července  podezřelý  muž převzal z rukou kriminalistů sdělení obvinění,  neboť se svým jednáním dopustil tří trestných činů. Trestného činu krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě soudem prokázané viny hrozí obviněnému až tři roky odnětí svobody.
  • Vypáčili značku a demolovali vše co mohli

J.Hradec – Tři vandalové řádili v Nové včelnici.

Včerejšího dne převzal z rukou jindřichohradeckých policistů sdělení podezření poslední ze tří mladých  mužů, kteří se v měsíci dubnu  v Nové Včelnici   dopustili přečinu poškození cizí věci  a přečinu výtržnictví. Na místě veřejnosti přístupném v ulici B. Smetany vypáčili z ostrůvku přechodu pro chodce dopravní značku, kterou táhli po zemi přes Novou Včelnici až do ulice Nádražní k vlakovému nádraží, kde tuto značku prohodili do budovy bývalého kulturního domu, přičemž poškodili čtyři skleněné výplně okna. Poté ve svém řádění pokračovali, když v Nádražní ulici kopáním poškodili polykarbonátové boky autobusové zastávky a  rozbili betonový odpadkový koš. Své jednání završili tím, že ulomili kolečko u kontejneru na odpadky. Celkem tak všichni tři podezřelí způsobili  škodu poškozeným organizacím v celkové výši nejméně 10 800korun.
  • Družku bil, kopal,topil ji ve vaně a vyhrožoval zabitím

J.Hradec – Agresor čeká v cele na uvalení vazby.

Vzestupné agresi a  týrání ze strany partnera čelila poškozená žena nejméně od dubna tohoto roku  v pronajatém bytě na Českovelenicku, kde s ní podezřelý muž žil jako se svojí družkou i s jejími nezletilými dětmi. Ženě opakovaně a bezdůvodně sprostě nadával a opakovaně jí fackoval přes obličej i po celém těle, opakovaně jí častoval ranami pěstí do obličeje. Jednání agresora vyvrcholilo  10. července kdy ženě vulgárně nadával a poté jí opakovaně fackoval přes její obličej i tělo, opakovaně jí bil pěstmi do celého těla, kopal jí a přitom jí vyhrožoval zabitím. Dále ženu bil po celém těle i po hlavě  svým koženým páskem s kovovou přezkou, který si vytáhl z kalhot. Přiložil poškozené na její krk špičku kuchyňského nože a tahal jí za vlasy. Přitom ženě řekl, že si  má vlasy ostříhat.  Když toto odmítla, tak jí přikázal, aby si klekla do vany, ve které byla napuštěna voda, kde jí silou stlačil její hlavu pod hladinu a držel ji několik sekund, až nemohla dýchat. Následně jí donutil, aby si sama ustříhla své vlasy, kdy předtím byly vlasy poškozené dlouhé do poloviny zad. Pak znovu ženu přinutil, aby si klekla do vany s vodou a zde jí znovu hlavu tlačil pod hladinu, až na chvíli ztratila vědomí a při tom jí vyhrožoval zabitím. Poškozená jednáním agresora  utrpěla četná zranění, mimo jiné i  otřes mozku,  které si vyžádalo lékařské ošetření a převoz do nemocnice v Č. Budějovicích s následnou hospitalizací.
V pondělí byl podezřelý muž zadržen policisty ze Suchdola nad Lužnicí a umístěn tamější policejní cely. Po precizním zadokumentování případu ze strany jindřichohradeckých kriminalistů převzal agresor včerejšího dne sdělení obvinění pro trestný čin týrání osoby žijící ve společném obydlí. Policejní komisař rovněž vypracoval podnět na vzetí obviněného muže do vazby. Zda bude vazba dnešního dne uvalena rozhodne příslušný soud. V případě prokázání viny hrozí obviněnému muži až osm let odnětí svobody.
  • Děti nalezly dělostřelecký granát

J.Hradec – Slavonice – Na jízdním kole jej převezly do města.

Dne 13. července  v odpoledních hodinách oznámil muž telefonicky na tísňovou linku 158, že dva nezletilí chlapci  nalezli předmět připomínající munici z 2. světové války a to na louce u starého bunkru u Slavonic ve směru na Český Rudolec. Neznámý předmět nezletilí chlapci  převezli na jízdním kole do centra města Slavonic. Na místo ihned   vyjela  hlídka dačických policistů, která okolí  nálezu zajistila. Cestou operačního střediska byl na místo vyslán policejní pyrotechnik  z Českých  Budějovic. Po provedené identifikaci předmětu, pyrotechnik zjistil,  že se jedná o dělostřelecký granát ráže 7,5 cm. Munici převzal  a odvezl k dalšímu opatření.
Děti nalezly dělostřelecký granátJindřichohradecká policie upozorňuje :
Občané na jakékoliv nalezené předměty připomínající munici z 2. světové války či střelivo nikdy nesahejte a nepřevážejte je na dostupnější místo. O možném nálezu a bezpečném  chování poučte své děti! V případě nálezu ihned  volejte tísňovou linku 158 a setrvejte na místě do příjezdu  policejní hlídky. Svým rizikovým chováním ohrožujete nejen život svůj, ale i Vašich spoluobčanů z blízkého okolí.
  • Vyhrožoval manželce zabitím

J.Hradec – S nožem v ruce ženě vulgárně nadával.

Podezřelý muž (r.1961) v měsíci červnu, v místě trvalého bydliště  v obci na Jindřichohradecku, chytil svou manželku rukou pod krkem a vyhrožoval jí zabitím. Ženě vulgárně nadával a své  výhružky umocňoval tím, že v pravé ruce držel kuchyňský nůž. Jednání manžela vzbudilo u poškozené důvodnou obavu o její život a zdraví s tím, že manžel své výhružky uskuteční. Policisté přečin nebezpečné vyhrožování prošetřili a precizně zadokumentovali. Jelikož poškozená dala souhlas s trestním stíháním svého manžela, převzal podezřelý muž nyní z rukou jindřichohradeckých policistů sdělení podezření. Do 14 dnů stane před soudem, který rozhodne o vině a trestu.
  • Vloupání do zahradního altánu

Jindřichův Hradec – Jarošov nad Nežárkou – Pachatelé dopadeni.

Policisté jindřichohradeckého obvodního oddělení ve spolupráci s místními kriminalisty vypátrali pachatele, kteří se v odpoledních hodinách dne 18. června 2015 vloupali do zahradního altánu u Voglova rybníku v katastru Jarošova nad Nežárkou. Jednalo se o tři mladé muže ve věku od 21 do 25 let. Po násilném vstupu zde odcizili tři láhve tvrdého alkoholu a sadu pěti nožů značky Tescoma. Odcizený alkohol pak konzumovali cestou ve směru na Kamenici nad Lipou. Svým jednáním způsobili škodu ve výši bezmála 2 000 korun.
Nyní se budou zodpovídat ze spáchání přečinu krádeže, spáchaného ve formě spolupachatelství. Policisté případ zpracují ve zkráceném přípravném řízení. Do čtrnácti dnů je čeká soud. Trestní zákoník za takového jednání stanoví, mimo jiného, až trest odnětí svobody na dobu až dvou let.

Nejnovější články

Házenkářky si přivezly z Kunovic těsnou prohru

Miloslav L

Příměstské tábory Svět Fantazie 2023

Miloslav L

Charita hledá dobrovolníky do nemocnice a centra sociálních služeb

Miloslav L