9.1 C
Jindřichův Hradec
29.03. 2023
Články

Policie ČR: Drogy na každém rohu a sex s překvapením

Policie ČR - Autor: Adam Hudec
Ilustrační foto – Autor: Adam Hudec

Co všechno řešili státní policisté v uplynulých dnech na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.

Straka v nonstop baru
Odcizil kasírtašku i s platební kartou

Dne 1. února okolo 04:00 hodiny ranní odcizil mladý muž v J.Hradci volně odloženou příruční tašku, která se nacházela na barové židli v nonstop baru. V tašce byla uložena kasírtaška s finanční hotovostí, osobní doklady i platební karta poškozeného. Svým jednáním tak podezřelý způsobil majiteli škodu dle odborného vyjádření v celkové výši 3 000 korun. Ze svého lupu se však mladý muž dlouho neradoval. Již 3. února převzal z rukou jindřichohradeckých policistů sdělení podezření. Nyní je trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení a do 14 dnů stane před soudem.

Pervitin prodával i rozdával
Kriminalisté již muže obvinili

Jindřichohradečtí kriminalisté na základě vlastního šetření nyní   dopadli dealera drog. Mladý muž měl od března roku 2012 do srpna roku loňského v Kardašově Řečici a v Jindřichově Hradci v několika desítkách případů neoprávněně zdarma poskytnout či  prodat omamnou a psychotropní látku Pervitin. Z této činnosti měl mít finanční prospěch ve výši nejméně 7 700 korun. Policejní komisař služby kriminální policie a vyšetřování  muže obvinil z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. V případě soudem uznané viny hrozí obviněnému muži až pět let odnětí svobody.

Řídil pod vlivem drog a ještě přes zákaz
Dopravní policisté odhalili zdrogovaného řidiče

Včerejšího dne v rámci dohledu nad silničním provozem odhalili dopravní policisté v Kardašově Řečici řidiče pod vlivem drog. Podezřelý muž řídil vozidlo Škoda Felicia, když byl kontrolován hlídkou policie.  Při kontrole řidič nepředložil řidičský průkaz. Dopravní policisté následnou lustrací v evidenci řidičů zjistili, že má muž v současné době vysloven zákaz  řízení motorových vozidel vydaný soudem v J. Hradec. Řidič byl policisty vyzván k provedení testu na návykové látky. Tester  DrugWipe 5S  odhalil  pozitivní výsledek na canabis a amfetamin. Ještě téhož dne si   podezřelý muž  převzal sdělení podezření. Do dvou týdnů stane před soudem.

Cizinec chtěl sex a byl na pokoji okraden
Policisté „kněžku lásky“ dopadli téhož dne

V sobotu v podvečerních hodinách, v hotelu v Českých Velenicích, okradla „ kněžka lásky“ svého klienta. Když cizí státní příslušník ležel na posteli a čekal na předem zaplacenou službu, odcizila mu prostitutka z kapsy kalhot odložených  v pokoji,  peněženku včetně osobních dokladů, platební kartu i finanční hotovost  270 Euro. Se svým lupem poté z pokoje utekla. Místo požadovaných 30 Euro přišel cizinec rázem o nejméně 7 500 korun.  Policisté ze Suchdola nad Lužnicí vyrazili ihned na místo, kde cizince vyslechli. Poškozený  poskytl  policistům popis mladé ženy. Na základě místní a osobní znalosti mužů zákona byla „ kněžka lásky“ dopadena ještě téhož dne. Jak policisté zjistili, finanční hotovost obratem utratila v herním automatu v kasinu v Č. Velenicích. Osobní doklady cizince prostitutka policistům vydala a tyto budou poškozenému policií vráceny. Ještě téhož dne  si „ kněžka lásky“ převzala sdělení podezření. Do dvou týdnů stane před soudem.

Litinová ohýbačka plechů je pryč
Ani váha 1 000 kg zloděje neodradila

Ze soboty na neděli dosud neznámý pachatel, pravděpodobně za pomoci shodného klíče k visacímu zámku vjezdové brány, odcizil z oploceného a  zajištěného pozemku firmy v Třeboni, volně na pozemku odloženou litinovou ohýbačku plechů. V krádeži neznámému pachateli nezabránila  ani hmotnost ohýbačky, jenž činí nejméně 1 000 kg. Majiteli tak byla způsobena škoda ve výši nejméně 20 000 korun. Zda skončila litinová ohýbačka plechů v rukách jiného majitele či ve sběrně barevných kovů, to už je otázka pro třeboňské policisty, kteří se případem krádeže intenzivně zabývají.

Zdroj: Policie ČR

Nejnovější články

Salonek u slunečnice | masáže

Miloslav L

AR SERVIS hledá Pracovníka příjmu

Miloslav L

Daniel Paťha Tennis Academy – DPTA

Miloslav L