Aktuálně

Policie ČR: Dvě tragické nehody a pobodání nožem

Co všechno řešili státní policisté v uplynulých třech týdnech na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.

 • Smrtelná nehoda u Jarošova nad Nežárkou

Jindřichův Hradec – Jarošov nad Nežárkou – Řidič, který havaroval na silnici I/23, svým zraněním na místě podlehl.

Sobotní den, 19. září 2015, přinesl další tragickou dopravní nehodu. Krátce před patnáctou hodinou přijal operační důstojník oznámení o dopravní nehodě na silnici I/23 v katastru obce Jarošov nad Nežárkou ve směru na Strmilov. Sedmatřicetiletý řidič jedoucí v osobním vozidle tovární značky Porsche zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti nezvládl řízení a sjel mimo komunikaci, kde narazil do betonového můstku. Muž při nehodě utrpěl zranění neslučitelná se životem a stal se tak 52. obětí dopravních nehod v Jihočeském kraji.
Příčinu a okolnosti této tragické dopravní nehody vyšetřují policisté Územního odboru Jindřichův Hradec.
 • Policie ČR:
 • Policie ČR:
 • Policie ČR:
 • Policie ČR:
 • Policie ČR:
 • Policie ČR:
 • Nožem bodl poškozeného hned dvakrát

J.Hradec – Notně popili a byli ve při.

20. září kolem 03:30 hodin, na travnatém porostu před kavárnou v Jindřichově Hradci podezřelý muž ( r.1948)   v podnapilém stavu, po předchozí slovní rozepři, bodnul poškozeného (r.1976)  do těla s sebou přineseným kapesním nožem. První útok vedl do spodní oblasti břicha, čímž mu způsobil ránu o hloubce 5 cm a podruhé bodl poškozeného zezadu do zad, čímž mu způsobil ránu opět o hloubce 5 cm.  Zranění poškozeného v oblasti břicha i zad si vyžádalo operativní zákrok v nemocnici v J. Hradci s prozatím nezjištěnou dobou  hospitalizace a následnou zatím neurčenou dobou  léčení. Na místo útoku se dostavila kompletní výjezdová skupina služby kriminální policie a vyšetřování, kdy podezřelý byl zadržen a umístěn v policejní cele při obvodním oddělení policie. Policisté podrobili poškozeného i pachatele dechové zkoušce. Oba muži „ nadýchali“  téměř tři promile. Policejní komisař předal podezřelému muži po vystřízlivění sdělení obvinění, neboť svým jednáním naplnil znaky trestného činu těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a trestného činu výtržnictví. Po výslechu jej propustil ze zadržení na svobodu. V případě soudem uznané viny hrozí obviněnému  trest odnětí svobody až na deset let.
 • Tragická dopravní nehoda u Rodvínova

Jindřichův Hradec – Střet osobního vozidla a motocyklu.

Krátce před pátou hodinou odpolední dne 12. září 2015 došlo na hlavním silničním tahu I/23 v úseku od Jindřichova Hradce na obec Rodvínov k tragické dopravní nehodě, a to střetu osobního automobilu tovární značky Fiat Idea a motocyklu značky Yamaha. Obě vozidla jela ve směru od Jindřichova Hradce. Dle prvotního šetření ke střetu došlo v okamžiku, kdy řidič motocyklu předjížděl před ním jedoucí uvedené vozidlo, jehož řidič odbočoval vlevo na vedlejší komunikaci. Následkem střetu utrpěl řidič (51) yamahy zranění neslučitelná se životem, řidič (58) fiatu a jeho spolujezdec (14) utrpěli lehká poranění a byli převezení na ošetření do jindřichohradecké nemocnice. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu u řidiče osobního vozidla proběhla s negativním výsledkem.
Průběh, přesná příčina a míra zavinění nehody jsou předmětem následného šetření jindřichohradeckých dopravních policistů i kriminalistů. U řidiče motocyklu byla k objektivnímu zjištění všech skutečností nařízena soudní pitva.
Takováto situace bývá jednou z nejčastějších příčin tragických dopravních nehod mezi motorkáři a řidiči automobilů. Řidič motocyklu se stal v tomto roce již bohužel 49. obětí dopravních nehod na jihočeských silnicích. Věnujte proto nejen těmto situacím při řízeních svých vozidel maximální pozornost a mějte vždy na paměti pravidlo šťastného návratu.
 • Policie ČR:
 • Policie ČR:
 • Policie ČR:
 • Policie ČR:
 • Policie ČR:
 • Policie ČR:
 • Řidič autobusu nedal přednost

J.Hradec – Chodkyně utrpěla těžkou újmu na zdraví. (Hlasová schránka 974 233 116)

Dne 24. září kolem půl sedmé ranní v J. Hradci ve směru od kruhového objezdu u nákupního střediska Lidl, řídil podezřelý muž (profesionální řidič) autobus Mercedes-Benz. Po vjetí do prostoru křižovatky ulic Rezkova a místní komunikace ul. Nádražní, při odbočování vlevo, nedal přednost v jízdě protijedoucímu vozidlu Peugeot 206, který projížděl křižovatkou ulicí Rezkova v přímém směru od obce Kardašova Řečice ke kruhovému objezdu u nákupního střediska Lidl. Řidič Peugeotu 206 byl v důsledku hrozícího přímého střetu s autobusem donucen náhle změnit směr jízdy a to způsobem, že strhnul řízení svého vozidla Peugeot vpravo, kdy v důsledku toho najel s vozidlem na ostrůvek pro pěší.  Následně i přes intenzivní brzdění, narazil do zde stojící chodkyně ( r.1984 ), která v důsledku tohoto střetu utrpěla velmi vážná zranění, mimo jiné i těžký otřes mozku s předpokládanou dobou léčení nejméně 3 měsíce, v důsledku čehož byla žena přepravena letecky do nemocnice Č. Budějovice. Na vozidle Peugeot vznikla škoda nejméně 20 000 korun, na sloupu veřejné signalizace nejméně 15 000 korun a  na kufru poškozené škoda nejméně 2 000 korun. Na místo vážné dopravní nehody se ihned dostavili dopravní policisté společně s  kompletní výjezdovou  skupinou kriminální policie a vyšetřování. Dechové zkoušky na alkohol u účastníků nehody byly negativní.   Po precizním zadokumentování dopravní nehody převzal včerejšího dne podezřelý muž, profesionální řidič autobusu, z rukou policejního komisaře sdělení obvinění pro přečin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. V případě soudem uznané viny hrozí obviněnému až čtyři léta odnětí svobody.
 • Oloupil přítelkyni a bil ji

J.Hradec –Ženu také omezoval na osobní svobodě. (Hlasová schránka 974 233 116)

Podezřelý muž (r.1989) dne 2.září 2015  v obci na Jindřichohradecku, nejdříve požadoval po poškozené (r.1991), aby mu dala částku 500 korun, když toto odmítla, tak se nejprve ve vozidle, se kterým  přijeli,  pokusil poškozené strhnout její kabelku z  ramene,  což se mu nepodařilo. V okamžiku, kdy poškozená  z tohoto vozidla již vystupovala, opět se podezřelý snažil strhnout  kabelku z jejího ramene,  přičemž ženu dvakrát udeřil pěstí do obličeje. Nakonec jí  kabelku vytrhl z jejích rukou.  S kabelkou vzal i finanční hotovost  500 korun a  mobilní telefon, včetně dokladů poškozené. Poté ženu od vozidla odstrčil a odjel pryč. Mobilní telefon později  zahodil do kukuřičného pole a peníze  užil pro svoji potřebu.
Dále podezřelý od 15.září do 19.září 2015 bránil  poškozené užívat osobní svobody pohybu tím, že poté co se vrátila z Č.Budějovic do obce na Jindřichohradecku, jí řekl, že se do Č. Budějovic už nevrátí s tím, že domov má u něho. Poté   musela poškozená po dobu čtyř dnů být s podezřelým  v jeho vozidle, ve kterém spali, jedli a jezdili po okolí obce na Jindřichohradecku. Během těchto dnů  podezřelý  poškozené opakovaně říkal, že nesmí nikam chodit, že jí nikam nepustí a neustále nad ní měl dohled. V průběhu této doby jí dva krát udeřil pěstí do obličeje a  nalezenou větví ze stromu jí udeřil přes ruku a do břicha. Dále jí strhl z prstů její ruky dva prstýnky z bílého kovu a z krku jí strhnul řetízek z bílého kovu, kdy tyto věci pak zahodil do lesního porostu u obce Horní Němčice, kde byly později nalezeny.  Poškozená, aby agresora  nevyprovokovala k dalšímu násilnému jednání uposlechla a v dané době s ním pobývala v jeho vozidle. Jednáním agresora utrpěla poškozená naštěstí „ pouze“ povrchové zranění bez nutnosti lékařského ošetření a následného léčení.
Po oznámení činu na policii byl dne 23.září 2015 podezřelý muž zadržen a umístěn do policejní cely při obvodním oddělení policie J. Hradec. Policejní komisař včerejšího dne agresora obvinil ze spáchání  trestných  činů loupež a omezování osobní svobody. Po výslechu jakožto obviněného jej ze zadržení propustil. V případě soudem uznané viny hrozí obviněnému muži až 10 let odnětí svobody.
 • S pervitinem za volantem ujížděl policistům

J.Hradec – Vozidlo skončilo ve stromě, řidič utekl do řeky-marně.(Hlasová schránka 974 233 116)

Včerejšího dne rozšířil policejní komisař služby kriminální policie a vyšetřování  trestní stíhání již obviněného muže ( r.1986), který je v  současné době ve výkonu trestu odnětí svobody. V té době podezřelý  dne 9. srpna v podvečerních hodinách řídil v J.Hradci,  motorové vozidlo Nissan Primera. Při  své  jízdě byl  spatřen hlídkou policistů z obvodního oddělení, jenž chtěla vozidlo zastavit prostřednictvím zapnutého výstražného rozhlasového zařízení s modrým světlem a nápisem “stop policie”. Řidič výzvu k zastavení  nerespektoval a snažil se s vozidlem před policejní hlídkou ujet vysokou rychlostí ulicí Václavská, kde odbočil do ulice Na Piketě. Zde s vozidlem vjel řidič na chodník pro chodce, přes který dále pokračoval přes travnatou plochu parku, projel mezi  lavičkou a vyvýšenou skruží kanalizace a po ujetí celkem téměř 80 metrů s vozidlem před restaurací  na sídlišti Hvězdárna čelně narazil do stromu. Podezřelý  vozidlo opustil a utekl až k řece Nežárce, do které skočil, avšak poté se zřejmě rozmyslel a  vrátil se na břeh, kde byl policisty ihned zadržen. Podezřelý muž byl podroben testu na přítomnost omamných a psychotropních látek testrem DrugWipe 5S, kdy  byla ve slinách řidiče zjištěna přítomnost drogy pervitin. Policisté dále zjistili, že řidič vozidlo řídil i přes soudem stanovený zákaz, který mu byl uložen rozsudkem Okresního soudu v J. Hradci do března 2017. Za spáchaný přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání si obviněný muž  pobude za mřížemi o nějaký čas déle.
 • Kdo ukradl traktor s pluhem

J.Hradec – Policisté žádají o pomoc. (Hlasová schránka 974 233 116)

Dosud neznámý pachatel dne 17. září kolem 21:00 hodiny odstranil  visací zámek na vjezdových vratech do zemědělského statku v obci Velký Ratmírov na Jindřichohradecku a vnikl do dvora statku. Zde nasedl do traktoru  Zetor, rz: JH 6053 se zapřaženým pluhem a s traktorem vyjel ze dvora, když  zavřel za sebou vrata. S odcizeným  traktorem odjel přes obec Studnice do obce Lodhéřov, kde traktor na silnici odstavil a utekl, čímž způsobil celkovou škodu ve výši 205 050 korun. Traktor s pluhem byl policisty na místě předán majiteli.
Jindřichohradečtí policisté žádají o pomoc každého, kdo se ve Velkém Ratmírově ve čtvrtek od 20:45 hodin do 21:30 hodin pohyboval pěšky, vozem nebo na kole a mohl si všimnout pohybu osob, vozidel nebo odstavených vozidel. Zvláště pak žádáme řidiče, kteří v uvedené době jeli po silnici z Velkého Ratmírova přes obec Studnice do obce Lodhéřov  a všimli si řidiče, jenž řídí traktor s pluhem, aby své informace předali jindřichohradeckým policistům na telefonní číslo stálé služby 974 233 700 nebo prostřednictvím linky 158.
Za veškeré Vaše podněty předem děkujeme.


 • Do prodejny vnikl nezvaný host

J.Hradec – Vypáčil co mohl a šel po penězích.

Za užití násilí vnikl neznámý pachatel do skladu potravin v areálu nemocnice v J.Hradci,  odkud se  dostal do prostor prodejny potravin. Prodejnu potravin prohledal, ale nic zde neodcizil. Pomocí nůžek a kleští na pečivo, jenž  nalezl v prodejně vypáčil skříňku  v kuchyňské lince, ze které vytrhl zde přišroubovanou uzamykatelnou pokladnu  s finanční hotovostí  a jednou stravenkou. Svým jednáním  způsobil celkovou škodu ve výši nejméně 25 114 korun. Z toho 10 020 korun na poškozených věcech a  15 094 korun na odcizených věcech. Po pachateli přečinu krádeže a přečinu poškození cizí věci intenzivně pátrají jindřichohradečtí policisté.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

V nastavení souborů cookie na těchto webových stránkách je zvoleno „povolit soubory cookie“, abyste si mohli jejich prohlížení užít co nejlépe. Jestliže budete dále používat tyto webové stránky, aniž byste změnili nastavení souborů cookie, nebo kliknete na tlačítko „Přijmout“ níže, vyjádříte tak svůj souhlas s tímto nastavením.

Zavřít