7.2 C
Jindřichův Hradec
2.04. 2023
Články

Policie ČR: Krádež dvou motorek a vyhrožování zabitím

Co všechno řešili státní policisté v uplynulých dnech na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.

  • Drogy za volantem

Test řidiče byl pozitivní a to hned dvakrát.

PolicieVčerejšího dne, půl hodiny před polednem,   byl  v obci Studená  na Jindřichohradecku dopravními policisty  kontrolován dvaadvacetiletý muž, který  řídil  vozidlo Peugeot 405. Lustrací v evidencí řidičů dopravní policisté zjistili, že má vysloven zákaz  řízení všech motorových vozidel   a to do ledna 2016. Řidič se podrobil dechové zkoušce s negativním výsledkem.  Následně testr na návykové látky  DrugWipe 5S  odhalil pozitivní výsledek na látku amfetamin a canabis. Lékařské  vyšetření a odběr krve ke zjištění hladiny návykové látky  řidič odmítl a tato věc bude oznámena správnímu orgánu k projednání. Svým jednáním se však řidič dopustil i trestného činu a to přečinu  mařil výkonu úředního rozhodnutí. Včerejšího dne převzal sdělení podezření. Do dvou týdnů stane před soudem.

  • Opakovaně vyhrožoval zabitím

Již je v policejní cele.

Pětapadesátiletý agresor v obci na Jindřichohradecku, v průběhu měsíce února, doma v podnapilém stavu opakovaně vyhrožoval své manželce a  své nezletilé dceři fyzickou újmou na zdraví a zabitím. Svým jednáním u nich vzbudil důvodnou obavu, že výhrůžek zabitím proti jejich osobám splní. Dne 20. února byl agresor zadržen jindřichohradeckými policisty a umístěn do policejní cely. Jak policisté zjistili, podezřelý muž se tohoto jednání dopustil i v minulosti a byl za přečin nebezpečného vyhrožování soudem odsouzen. Dne 21. února převzal sdělení podezření  a dnešního dne stane před soudem.

  • Pátrání po vozidle

Policisté žádají o pomoc při pátrání po vozidle Suzuki Samurai.

Jindřichohradečtí policisté žádají o pomoc při pátrání po odcizeném osobním vozidle. Dosud neznámý pachatel se ve čtvrtek odpoledne zmocnil v Kardašově Řečici zaparkovaného malého terénního vozidla Suzuki Samurai, registrační značky 3C7 9382, červené barvy se zelenou plachtou nákladového prostoru a odjel na neznámé místo.

Kdo by měl jakékoli poznatky k vozidlu, ať nás kontaktuje na obvodním oddělení Jindřichův Hradec, Nádražní 567/II, telefon 974 233 700 nebo na lince tísňového volání 158.

Děkujeme.

  • Zloděj kradl v garáži

Česká Olešná – Odcizil dva motocykly

Policisté přijali trestní oznámení o vloupání do garáže v katastru obce Česká Olešná. Dosud neznámý pachatel v nočních hodinách z 18. na 19. února 2015 vstoupil otevřenými vraty na oplocenou zahradu jednoho z tamních rodinných domů, kde následně vnikl neuzamčenými dveřmi do garáže  a odcizil zde dva motocykly. Jeden značky Yamaha WR 400F a druhý značky Yamaha 250 YZF. Celková škoda byla odhadnuta na bezmála 90 000 korun. Kdo má krádež na svědomí a kde motocykly skončily, vyšetřují policisté místně příslušného Obvodního oddělení Policie ČR Jindřichův Hradec.

Poškozený se na vlastní kůži přesvědčil, že je nutné si svůj majetek chránit a vrata či dveře vždy zamykat. Policisté neustále na tyto případy upozorňují a k ochraně majetku občany soustavně nabádají.

  • Dvě štěňata čivavy nemá, peníze zpět nedostala

Internetový podvod a vydírání vyšetřují kriminalisté.

Dosud neznámý pachatel v měsíci prosinci loňského roku zveřejnil na internetovém inzertním portálu nabídku prodeje dvou štěňat čivava krátkosrsté mini za částku 4 400 korun plus  550 korun  poplatek za dopravu. Když poškozená projevila o zakoupení štěňat zájem, byla prostřednictvím e-mailové komunikace prodejcem instruována, aby požadované peníze odeslala prostřednictvím společnosti zabývající se převodem  peněz v cizině  a to  konkrétní osobě do státu Kamerun. Poškozená  v lednu 2015 peníze odeslala. Poté po ženě prodejce začal požadovat částku 6 900 korun na úhradu pojistného za obě štěňata. Když poškozená odmítla tuto částku zaplatit, tak jí prodejce vyhrožoval, že věc oznámí na policii a orgánům FBI a bude jí uložena pokuta ve výši 5 000  EUR. Poškozená se této výhružky zalekla a peníze opět  odeslala  včetně poplatku ve výši 700 korun. Následně po ní prodejce požadoval zaslání další finanční částky ve výši 4 300 korun za očkování psů. Tuto platbu však poškozená již odmítla provést a požadovala dodání zakoupených štěňat. Do dnešního dne mladá žena nemá  od neznámého prodejce ani  dvě štěňata čivavy ani  zpět své peníze. Případem podvodu a vydírání  se intenzivně zabývají jindřichohradečtí kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality.

Policie doporučuje:
Občané veškeré platby provádějte až při osobním převzetí zboží. Platbou předem zbytečně riskujete, že zboží Vámi žádané neobdržíte a své předem poslané peníze Vám nepoctivý prodejce nikdy nevrátí!  
  • Při cestě autobusem přišla o mobil

Nová Bystřice – Podezřelý nekradl poprvé.

Novobystřičtí policisté již ví, kdo kradl v prosinci loňského roku v autobuse na trase z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice. Pětadvacetiletý podezřelý muž si přisvojil mobilní telefon – Smart Phone, včetně vložené SIM karty a paměťové karty, který poškozené vypadl na sedadlo při vystupování z autobusu na zastávce v Nové Bystřici. Podezřelý si  telefon  v hodnotě nejméně 3 250 korun přisvojil  a po  vystoupení z autobusu v Nové Bystřici z něj vyndal SIM kartu poškozené v obci Hůrky do telefonu vložil svou SIM kartu, čímž si telefon připravil k vlastnímu užívání. Jak Novobystřičtí policisté zjistili podezřelý se krádeže dopustil přesto, že byl za tento trestný čin již odsouzen  a to rozsudkem rakouského Zemského soudu  do věznice v Rakousku. Zde   byl  v říjnu loňského roku  podmínečně propuštěn na svobodu. Včerejšího dne převzal podezřelý muž sdělení podezření a do dvou týdnů stane před soudem.

  • Rozkopal skleněné dveře autobusu

S láhví piva v ruce se dožadoval vstupu.

Devatenáctiletý mladý muž se dožadoval vstupu do autobusu v Suchdole nad Lužnicí na autobusovém nádraží, když v ruce držel rozpitou láhev piva. Poté co jej řidič do autobusu odmítl vpustit,  oběma rukama se zapřel o železné zábradlí umístěné za ním a dvakrát úmyslně silně kopl do celoprosklených předních  vstupních dveří autobusu. Podezřelý muž  rozbil sklo a z místa činu utekl. Svým jednáním způsobil celkovou škodu ve výši nejméně 21 500 korun a dopustil se hned dvou trestných činů. Trestného činu poškození cizí věci a trestného činu výtržnictví. Včerejšího dne převzal z rukou policistů ze Suchdola nad Lužnicí sdělení podezření  a do dvou týdnů stane před soudem.

Zdroj: Policie ČR

Nejnovější články

Kino Počátky na duben 2023

Miloslav L

AR SERVIS hledá automechanika

Miloslav L

Čtyři roční období na jednom místě IV. | Fotila Amálie

Miloslav L