Aktuálně

Policie ČR: Krádež na zimním stadionu a střet s vlakem se šťastným koncem

Policie ČR - Autor: Adam Hudec
Ilustrační foto – Autor: Adam Hudec

Přinášíme přehled událostí, které v uplynulých dnech řešili státní policisté na Jindřichohradecku.

 

  • Na léčení nastoupit nechtěl
Do ochranného psychiatrického a protialkoholního ústavního léčení do psychiatrické léčebny v Jihlavě  se podezřelému muži z Novobystřicka  nastoupit nechtělo. I přesto, že výzvu k nastoupení  vydanou Okresním soudem v J. Hradci řádně převzal a nastoupit měl do 17.prosince loňského roku, takto neučinil. Včerejšího dne byl podezřelý muž  novobystřickými policisty  vypátrán. Ještě téhož  dne si převzal  sdělení podezření, neboť se  svým jednáním dopustil přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Poté byl policisty dodán do psychiatrické léčebny.

 

  • Na zimní stadion nepřišel bruslit, ale kradl

Z kanceláře výkonného ředitele zmizela hotovost.

Z neděle na pondělí dosud neznámý pachatel vnikl do budovy Zimního stadionu „Jana Marka“ v Jindřichově Hradci. Poté  za užití násilí  vnikl do kanceláře výkonného ředitele, kterou prohledal a zde  odcizil finanční hotovost ve výši 60 000 korun. Dále zde  poškodil  klubový znak hokejistů, který byl zavěšen na stěně. Následně prohledal zasedací místnost, kde nic nepoškodil ani neodcizil. Neznámý pachatel svým jednáním poškozenému hokejovému klubu způsobil škodu na odcizené finanční hotovosti ve výši 60 000 korun a  Městskému úřadu Jindřichův Hradec způsobil  škodu na poškozeném zařízení v hodnotě nejméně 9 000 korun. Případem krádeže a poškozením cizí věci se intenzivně zabývají jindřichohradečtí policisté.
Policie žádá veřejnost o spolupráci: Kdo z občanů si všiml čehokoli  podezřelého včetně  pohybu podezřelých osob v okolí  budovy zimního stadionu či přímo v ulici U Stadionu v J. Hradci, nechť se obrátí na linku 158. Za veškeré Vaše podněty vedoucí k dopadení pachatele předem děkujeme!

 

  • Střetl se s vlakem a měl štěstí

Řidič zřejmě nerespektoval dopravní značku.

O štěstí může mluvit řidič (r.1954) osobního automobilu Peugeot 206, který dne 4. ledna 2015 v odpoledních  hodinách  jel ve směru od Blažejova na Malý Ratmírov. Před železničním přejezdem pravděpodobně nerespektoval svislou dopravní značku „Stůj, dej přednost v jízdě!“, umístěnou před železničním přejezdem a vjel na  přejezd v době, kdy z jeho pravé strany od Nové Bystřice přijížděl osobní vlak, řízený strojvedoucím. Strojvedoucí ve snaze zabránit střetu s vozidlem Peugeot použil rychlobrzdu a  vlak zastavil  předním obrysem vlaku v prostoru železničního přejezdu, kdy do jeho levého boku v prostoru předního pluhu narazilo předním obrysem vozidlo Peugeot. Při dopravní nehodě naštěstí nedošlo ke zranění osob. Alkohol byl  u obou řidičů  vyloučen dechovou zkouškou. Na vozidle Peugeot vznikla hmotná škoda nejméně  10 000 korun, na lokomotivě vlaku vznikla hmotná škoda rovněž nejméně  10 000 korun. Na vozidle Peugeot byly použity pneumatiky se zimním vzorkem, kdy vzorek všech pneu byl v  normě. Okolnosti a příčiny  dopravní nehody jsou i nadále v šetření jindřichohradeckých dopravních policistů.

 

  • Finanční hotovost je pryč

Do domu vnikl nezvaný host.

V době od pátku do neděle vnikl dosud neznámý pachatel do rodinného domu  v Třeboni. Zde nikým neviděn odcizil  z pokoje, z obálky uložené pod psacím strojem, finanční hotovost v celkové výši 11 000 korun. Po pachateli přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody intenzivně pátrají třebonští policisté.

 

  • Nafta

Odčerpal a ukradl 100 litrů motorové nafty.

Policisté z obvodního oddělení Dačice šetří od čtvrtečního rána případ krádeže motorové nafty, ke které došlo ve Slavonicích. Neznámý zloděj zde ze zaparkovaného nákladního automobilu odčerpal a ukradl 100 litrů motorové nafty, přičemž poškodil víčko nádrže. Poškozené firmě vznikla pachatelovo jednáním škoda ve výši 3 300 korun.

 

  • Vykradl truhlářství

Nechal po sobě škodu ve výši 10 500 korun. (Hlasová schránka 974 221 116)

Motorovou pilu, pásovou brusku, vibrační brusku a akumulátorovou vrtačku, ukradl z úterka na středu, z jednoho truhlářství v obci na Jindřichohradecku, zatím neznámý zloděj. Celkem po sobě zanechal škodu ve výši 10 500 korun. Policisté z obvodního oddělení Dačice případ šetří pro přečin krádeže.

 

  • Nezvaný host navštívil rovnou tři domy

Ukradl věci za desetitisíce a poškodil dveře a okna.

Jindřichohradečtí policisté šetří případ vloupání do domu  a další dva pokusy o vloupání, ke kterým došlo v noci z pondělka na úterý v ulicích K Vilkám a Na Výsluní. Z prvního domu ukradl zloděj přístroj na noční vidění a myslivecký nůž. Majitelům věcí způsobil škodu přes 60 000 korun. Poté se vydal ke garáži, která je součásti dalšího rodinného domku, kde poškodil okno, ale dovnitř se mu dostat nepodařilo. U posledního domu, kam se pokusil vloupat poškodil okno v přízemí domu. Celkem po sobě neznámý pachatel zanechal škodu za bezmála 70 000 korun. Zloděj se dopustil přečinů porušování domovní svobody, krádeže a krádeže ve stádiu pokusu.

 

  • Krádež v penzionu

Pachatel z penzionu odcizil šperky, alkohol a peníze.

V předvánočním týdnu se mu někdo podíval do penzionu. Tuto informaci zjistil majitel jedné ubytovací jednotky na Suchdolsku a proto okamžitě přivolal policisty. Společně zjistili, že dosud neznámý pachatel rozbil skleněnou výplň dveří a uvnitř odcizil šperky ze žlutého kovu. K tomu si přibalil 3 láhve alkoholu a peněženku s finanční hotovostí několika stovek korun. Po sobě zanechal škodu za více jak 13 000 korun.
Případ vyšetřují místní policisté pro podezření ze spáchání přečinu Krádež a Porušování domovní svobody.

 

  • Krádež a nedovolené ozbrojování
Neopatrnost majitele lovecké zbraně pomohla zatím neznámému pachateli k získání neoprávněného nálezu. Brokovou kozlici v plastovém pouzdře ponechal opřenou o zeď panelového domu na jednom z jindřichohradeckých sídlišť, a když se vrátil zpět na místo, nic zde nenašel. Okamžitě byli zaalarmováni místní policisté, kteří po zbrani vyhlásili pátrání. Způsobenou škodu si majitel vyčíslil na 11 000 korun.
Věc je policisty řešena pro podezření ze spáchání přečinu Krádež a Nedovolené ozbrojování.
Zdroj: Policie ČR, www.policie.cz