6.9 C
Jindřichův Hradec
25.03. 2023
Články

Policie ČR: Krádež psa u Kauflandu a otrávené pití na plese v Třeboni

Pohřešovaná pravděpodobně utonula

Policie ČR - Autor: Adam Hudec
Ilustrační foto – Autor: Adam Hudec

Jindřichohradečtí policisté pátrali v sobotu po pohřešované ženě (62 let). Pohřešování oznámil manžel. Žena měla odejít z domova v dopoledních hodinách. Začala tak pátrací akce. Krátce před obědem nalezl policejní psovod v rybníce lidské tělo. Policejní potápěči ze zásahové jednotky vytáhli tělo z vody. V utonulé byla ztotožněna pohřešovaná žena. Na místo přivolaný lékař rozhodl o provedení zdravotní pitvy, nezjistil žádné cizí zavinění. Příčina smrti je nadále předmětem šetření kriminalistů.

Během nakupování přišel o psa

Jindřichohradečtí policisté hledají zloděje, který ukradl včera dopoledne kolem 10.40 hodin psa rasy Hannoverský barvář v hodnotě 19 000 korun. Pes čekal na svého páníčka před OD Kaufland v ulici Jáchymova. Pokud byste měli informace k této události, prosím volejte na linku 158.

Land Rover přišel o zrcátka

Škodu ve výši 40 000 korun po sobě zanechal neznámý vandal, který ze středy na čtvrtek poškodil vozidlo značky Land Rover Sport, které nechal jeho řidič zaparkovaný na parkovišti za jedním z panelových domů na sídlišti. Neznámý pachatel jedno zpětné zrcátko ulomil a ukradl, druhé pak poškodil. Případem krádeže a poškozování cizí věci se zabývají policisté z obvodního oddělení Jindřichův Hradec.

Kradl ve sportovním zařízení

Do dvou týdnů by měl před soudem stanout devětatřicetiletý muž, kterého jindřichohradečtí policisté podezírají ze spáchání přečinu krádeže. K té mělo dojít ve sportovním zařízení v J. Hradci na začátku listopadu. Podezřelý měl z jedné šatní skříňky ukrást mobilní telefon a finanční hotovost. Celkem způsobil majiteli věcí škodu za více jak 8 000 korun.

Bývalé přítelkyni ukradl telefon

Hned dva trestné činy má na svědomí muž (35 let) z Jindřichohradecka, který ve středu zavítal ke své bývalé přítelkyni, která žije v jednom bytě v Třeboni. V bytě měl neoprávněně setrvat přibližně hodinu. Když byt opouštěl, měl poškozené z ruky vytrhnout její mobilní telefon značky LG a odejít pryč. Způsobil jí tak škodu za nejméně 1 000 korun. Policisté ho podezřívají z trestného činu krádeže a porušování domovní svobody.

S příchodem zimy zloděje potřeboval teplé boty

S příchodem zimy dosud nezjištěný pachatel nejspíše zjistil, že nemá teplou obuv. V sobotu se proto vydal do jedné prodejny obuvi v Jindřichově Hradci. Neměl ale peníze, takže se rozhodl boty nezaplatit. Nespokojil se však s jedním párem a odnesl si hned čtvery – dvoje pánské a dvoje dámské boty. Napáchal tak škodu za více než 5 000 korun. Když opouštěl tuto prodejnu, zamířil ještě do drogerie, odkud si odnesl více než 20 pleťových krémů v celkové hodnotě téměř 7 000 korun. Policisté z obvodního oddělení v Jindřichově Hradci zahájili úkony trestního řízení ve věci krádeže a po pachateli pátrají.

Návštěvník baru namířil na obsluhu zbraň

Policisté z obvodního oddělení Suchdol nad Lužnicí vyjížděli v neděli před půlnocí do jednoho baru v Českých Velenicích. Na místě zjistili, že zde došlo k trestnému činu výtržnictví, kterého se měl dopustit muž (55 let) cizí státní příslušnosti. Ten měl vytáhnout v prostorách baru na jednu z pracovnic legálně drženou zbraň. Jednalo se o pistoli ČZ ráže 7,65 mm. Na ženu namířil ze vzdálenosti přibližně 3 metry a přitom jí sprostě nadával. Pak namířil i na další pracovnice baru. Žen se zastali dva přítomní muži, kteří výtržníkovi zbraň odebrali. Při incidentu nebyl nikdo zraněn. Policisté pachateli na místě provedli dechovou zkoušku a zjistili, že je opilý. Nadýchal více než 2,1 promile. Policisté zbraň zajistili. Případ prověřují ve zkráceném přípravném řízení, muž by tak měl do dvou týdnů skončit před soudem.

Prázdná nádrž

Po neznámém pachateli, který se v uplynulých dnech vloupal do jednoho z firemních areálů ve městě, pátrají jindřichohradečtí policisté. Zloděj tam poškodil palivové nádrže u dvou nákladních vozidel a celkem z nich odčerpal a ukradl 300 litrů motorové nafty. Firmě vznikla krádeží nafty a poškozením víček u nádrží škoda ve výši 11 000 korun.

Požití chemikálie na plese v Třeboni – obvinění

Jindřichův Hradec – Kriminalisté dnes odpoledne obvinili mladíka z těžkého ublížení na zdraví, a to v souvislosti s prověřováním zranění dvou žen na pátečním maturitním plese v Třeboni.

V souvislosti s vyšetřováním incidentu na maturitním plese v Třeboni zadrželi Jindřichohradečtí kriminalisté podezřelého dvaadvacetiletého muže z Hradecka. Aktuálně probíhají s podezřelým mužem procesní úkony. V rámci intenzivního prověřování tohoto závažného případu zajistili policisté láhev od konkrétního čisticího prostředku.

Poškození zdraví dvou dívek prověřují od sobotního rána Jindřichohradečtí kriminalisté. V průběhu pátečního maturitního plesu v Třeboni (kulturní centrum Roháč) požily zatím nezjištěnou chemikálii. Jednadvacetiletá dívka z Hradecka musela být s vážným zraněním vnitřních orgánů převezena do nemocnice. Druhá žena byla ošetřena na pohotovosti.
Muž byl následně dnes v odpoledních hodinách obviněn z trestného činu těžkého ublížení na zdraví. Jak kriminalisté zatím zjistili, jednání obviněného muže nemá žádnou souvislost s podáváním nápojů na baru a v kulturním centru.
S ohledem na potřebné výslechy dalších svědků a jejich možné ovlivnění zveřejněnými informacemi, nebudeme prozatím sdělovat žádné další podrobnosti.

Policie zároveň děkuje všem občanům za pomoc při objasňování tohoto závažného případu.

Před zimou si do obchodu skočil pro bundu

Jindřichohradečtí policisté sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže ve stádiu pokusu třiatřicetiletému muži. Ten si v neděli skočil do jednoho z obchodů se sportovním zbožím pro zimní značkovou bundu v hodnotě přesahující 1 000 korun. Při činu byl však zadržen ostrahou prodejny, a tak si bundu neodnesl. Mladý muž nekradl poprvé, v minulosti byl za tento čin již odsouzen a potrestán. Nyní mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. Před soudem by měl stanout do 14 dní.

Vloupání do domu

Po zloději, který se vloupal do stodoly a domu v obci Číměř, pátrají policisté z obvodního oddělení Nová Bystřice. Neznámý pachatel ukradl pilu, svítilny, úhlové brusky, aku vrtačku a další nářadí. ze stodoly se dostal do obytné části domu, kde ukradl televizi. Krádeží věcí a poškozením dveří a oken způsobil zloděj škodu přesahující 13 000 korun.

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L