11.2 C
Jindřichův Hradec
25.03. 2023
Články

Policie ČR: Krádeže, vloupání a tězké nehody

Co řešili státní policisté v březnu na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.


 

  • Tragická nehoda u Rodvínova

PolicieDruhá nehoda byla řešena na silnici I/23 deset minut před šestou, kdy došlo ke střetu osobního vozidla tovární značky Volkswagen Bora s přecházejícím chodcem v katastru obce Rodvínov. Dle zjištěných skutečností, řidič osobního vozidla jedoucího z Jindřichova Hradce pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a srazil chodce, který přecházel od obce Rodvínov k autobusové zastávce. Po nárazu vjel řidič s vozidlem do protisměru, kde skončil vlevo mimo komunikaci. Příčiny této tragické nehody vyšetřují jindřichohradečtí dopravní policisté společně s kriminalisty oddělení obecné kriminality.

Provoz byl v místě řízen kyvadlově.

Od počátku roku zahynulo na jihočeských silnicích 11 osob.

Řidiči i jiní účastníci silničního provozu, dávejte na sebe pozor a nepodceňujte fyzikální a přírodní zákony!

  • Vloupání do obecního úřadu

J.Hradec – Přišel dveřmi, kradl a odešel oknem.

V době od 24.března do 28. března vnikl  dosud neznámý pachatel do budovy obecního úřadu Člunek na Jindřichohradecku. Za užití násilí vnikl do místnosti garáže i kanceláře sekretariátu. Prostory prohledal, věci  spřeházel avšak nic neodcizil. Následně vniknul odemčenými dveřmi do místnosti kanceláře starosty, kde pro prohledání nábytku odcizil digitální fotoaparát. Objekt obecního úřadu opustil oknem. Svým jednáním způsobil celkovou škodu obci Člunek   v celkové výši 10 500 korun, kdy na poškozených dveřích vznikla škoda 10 000 korun a na odcizeném fotoaparátu škoda ve výši 500 korun. Po pachateli přečinu krádeže a přečinu poškození cizí věci intenzivně pátrají jindřichohradečtí policisté.

Občané, pokud máte jakékoliv poznatky  k osobě možného pachatele či k tomuto případu, volejte linku tísňovou linku policie 158. Děkujeme.

  • Krádeže nákupů z vozů

J.Hradec-Bezpečné město – Kdo viděl pachatele u OD na sídlišti Vajgar?

Ve čtvrtek 10. března  a v pátek 11.března došlo  ke krádeži nákupu ze zaparkovaných vozidel v nákupní zóně u obchodních domů Albert a Kaufland v J.Hradci. Pachatelé si vytipovali vozidla, která měla nezajištěné zavazadlové prostory  a během chvilky z nich  majitelům  odcizili uložené nákupy a věci potřebné pro provoz vozidla. Pokud máte jakékoliv poznatky těmto případům, volejte linku tísňovou linku policie 158. Děkujeme.

  • Vloupání do mateřské školy

J.Hradec – Bezpečné město – Zloděj šel po penězích i fotoaparátu.

Z úterý od 17:00 hodiny do  středy 06:00 hodiny  vnikl  za užití násilí do  mateřské školy Pod Kasárny  v J. Hradci neznámý pachatel. Celý objekt školy prohledal. V ředitelně  rozbil  skleněnou výplň dveří a zde odcizil finanční hotovost ve výši 2 000 korun . Ve třídě v přízemí s označením Ovečka odcizil finanční hotovost ve výši 3 219 korun a fotoaparát. Dále ve třídě s názvem Zvoneček v patře mateřské školy odcizil   555 korun. Finanční hotovost, kterou učitelky vybíraly od rodičů dětí byla  za zakoupené knihy, ale i na plánované filmové představení pro děti.  Svým jednáním dosud neznámý pachatel způsobil celkovou škodu ve výši nejméně 11 774 korun. Po pachateli přečinu krádeže intenzivně pátrají jindřichohradečtí policisté.

Pokud máte jakékoliv poznatky  k tomuto případu, volejte linku tísňovou linku policie 158. Děkujeme.

  • Řidič srazil chodkyni, nepomohl jí a ujel

J.Hradec – Kriminalisté žádají o pomoc veřejnost.

Dne 16. března  v době od 20:00 hodin do 20:10 hodin  řidič dosud nezjištěného osobního vozidla se  při projíždění pravotočivé zatáčky v J.Hradci, m.č. Otín, plně nevěnoval řízení svého vozidla  a v místě, které je na úrovni bytového domu Otín č.p. 26 se střetl s chodkyní, která zde šla ve směru od „ Cihelny“ u pravé krajnice této pozemní komunikace. V důsledku  střetu  žena  upadla na vozovku, čímž si způsobila těžké zranění hlavy a zlomeniny, se kterými byla převezena do Nemocnice České Budějovice, kde je v současné době hospitalizována.  Řidič nezjištěného osobního automobilu po této dopravní nehodě na níž měl účast z místa ujel, aniž by poškozené poskytl potřebnou pomoc.

Jindřichohradečtí kriminalisté žádají  o pomoc občany. Kdo  projížděl nebo i šel místem dopravní nehody a viděl jakékoliv skutečnosti, které by vedli ke zranění chodkyně, nechť se přihlásí na tísňovou linku policie 158! Za veškeré Vaše podněty  vedoucí k ustanovení osoby řidiče předem děkujeme.

  • Vjel do dráhy projíždějícího vlaku

Jindřichův Hradec – Řidič i spolujezdec jsou v kritickém stavu.

V úterý 15. března 2016 v době kolem 6:45 hodin jel muž (r. 1988) z Jindřichohradecka se svým osobním vozidlem Škoda Octavia, po účelové komunikaci vedoucí  směrem na místní část Nový dvůr v Jindřichově Hradci. Když přijel k železničnímu přejezdu  vedoucí z Jindřichova  Hradce směrem na Kardašovu Řečici, před kterým je umístěna dopravní značka „Stůj, dej přednost vjízdě!“, pravděpodobně nerespektoval tuto dopravní značku a bez toho aby zastavi vozidlo na takovém místě, odkud má náležitý rozhled na trať, vjel  na přejezd. Zde se střetl s právě projíždějící vlakovou soupravou, jedoucí z Jindřichova Hradce na Kardašovu Řečici, přičemž vlaková souprava narazila do vozidla a to před sebou tlačila přibližně 300 metrů. Při nárazu došlo k těžkému zranění řidiče  i spolujezdce, který v době nárazu seděl na sedadle spolujezdce vpředu. Oba zranění byli z místa  nehody převezeni do  nemocnice v Českých Budějovicích, kde jsou hospitalizováni v kritickém stavu. Ve vlakové soupravě cestovalo nejméně 55 cestujících z nichž nikdo nebyl zraněn. Materiální škody, které jsou v tomto případě zanedbatelné, na vlakové soupravě  cca 70 000 korun, na železniční trati přibližně 5 000 korun. Způsobená škoda na osobním automobilu byla vyčíslena na 50 000 korun.

Na místě této vážné dopravní nehody byly přítomny všechny složky IZS, včetně dopravních policistů a kompletní výjezdové skupiny Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Jindřichův.Hradec. Vyšetřovatel si případ na místě převzal  a ve věci zahájil úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu Těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Příčiny, okolnosti i míra zavinění řidiče jsou  i nadále v šetření jindřichohradeckých kriminalistů.

  • Kuchyňským nožem vyřizoval účty

J.Hradec – Za pokus ublížení na zdraví je muž stíhán.

Podezřelý muž (r.1982) dne 1.března ve večerních hodinách, v obci na Jindřichohradecku, měl  po předchozí slovní rozepři ohledně údajného dluhu, přineseným kuchyňským nožem napadnout poškozeného, kterého pořezal nejméně čtyřmi řezy směřovanými na levé předloktí ruky.  Po tomto útoku byl svědkem události  z domu vykázán a proto i s nožem z místa odešel. Tímto jednáním podezřelý muž měl poškozenému způsobit zranění spočívající v nejméně čtyřech povrchových řezných ranách, což si vyžádalo ošetření na urgentním příjmu nemocnice J. Hradec, při kterém bylo poškozenému řezné poranění sešito. Poškozený odmítl hospitalizaci a proto byl po ošetření propuštěn. Jindřichohradečtí policisté na místě samém zajistili důkazní materiály. Následujícího dne předali agresorovi sdělní podezření pro přečin ublížení na zdraví  ve stádiu pokusu. Do dvou týdnů stane podezřelý muž před soudem.

  • Nad zloději dřeva spadla nyní klec

J.Hradec – Měli způsobit škodu za 1 500 000 korun.

Jindřichohradečtí kriminalisté na základě dlouhodobé precizní mravenčí práce odhalili tři spolupachatele ( r. 1985, r.1968 a 1963) z Jindřichohradecka, kteří v období od prosince roku 2013 do února roku 2015 postupně  v lesních porostech v k.ú. Lomy u Kunžaku, Přeseka a Vlkosovice na Jindřichohradecku  měli provézt neoprávněnou mýtní těžbu dřeva, když celkem měli  vytěžit nejméně 730 kusů vzrostlých stromů, což je nejméně 658 metrů kubických dřeva v hodnotě nejméně 778 648 korun ku škodě nejméně 20-ti poškozených, vlastníků lesních pozemků. Policejní komisařka z oddělení hospodářské kriminality po precizním zadokumentování této rozsáhlé neoprávněné těžby dřeva a po   ohledání dotčených  lesních pozemků Ústavem pro hospodářskou úpravu lesů, jenž vyhotovil znalecký posudek k této trestní věci,  vypracovala v září 2015 sdělení obvinění, které si všichni tři muži převzali v říjnu loňského roku.   Nyní trestní stíhání vedené proti všem třem spolupachatelům rozšířila o další tři skutky z k.ú. Vlkosovice. Celkem měla být třemi spolupachateli způsobena celková škoda ve výši nejméně 1 510 000 korun. Jindřichohradečtí kriminalisté část vytěženého dřeva zajistili  jak v lesních porostech, tak u různých zákazníků, kteří nevěděli, že  jimi zakoupené dřevo je kradené a kteří je policii dle zákona vydali. Všichni tři muži jsou trestně stíháni na svobodě pro trestné činy lichva a krádež. V případě soudem uznané viny jim hrozí trest odnětí svobody až na osm let .

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L