8.6 C
Jindřichův Hradec
22.03. 2023
Články

Policie ČR: Na Hradecku řádili zloději a sprejeři

Policie ČRPřinášíme přehled událostí, které v uplynulých dnech řešili státní policisté na Jindřichohradecku.

 • Zloděj v garáži

Jindřichův Hradec – Zmizel traktůrek za 160 000 korun.

Škodu za více než 190 000 korun způsobil neznámý pachatel počátkem tohoto týdne majiteli jedné garáže v obci Velký Ratmírov. Pachatel překonal visací zámek, aby se do garáže dostal. Poté z ní odcizil zahradní traktůrek v hodnotě nejméně 160 000 korun a vertikální štípačku na dřevo v hodnotě 30 000 korun. Celková škoda, kterou tak způsobil, přesáhla částku 190 000 korun. Po totožnosti pachatele i po odcizených věcech pátrají policisté z obvodního oddělení Jindřichův Hradec.

 • Padělání a pozměnění veřejné listiny

Jindřichův Hradec – Muž si prodloužil pracovní neschopnost.

Proč si chtěl prodloužit svoji pracovní neschopnost, bude muset muž (30 let) z Jindřichohradecka vysvětlit v brzké době u soudu. Policisté z obvodního oddělení v Třeboni jej totiž podezřívají z trestného činu padělání a pozměnění veřejné listiny. Tento muž měl v říjnu loňského roku změnit obsah veřejné listiny, konkrétně Rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti vystavené na jeho jméno. Muž měl totiž přepsat datum u kolonky „Neschopen práce do“, když číslici 19. 10. 2014 změnil na 29. 10. 2014 a v kolonce „Rozhodnuto dne“ přepsal číslici 17. 10. 2014 na 27. 10. 2014. Toto upravené rozhodnutí pak užil jako pravé při hlášení svému zaměstnavateli. Tím se měl dopustit trestného činu a do dvou týdnů by tak měl stanout před soudem.

 • Autobaterie

Jindřichův Hradec – Dvě autobaterie ukradl z nákladního vozidla.

Po neznámém pachateli, který se v průběhu uplynulých dní vloupal do nákladního vozidla, které nechal jeho řidič zaparkované u jedné z benzinových čerpacích stanic na Jindřichohradecku, pátrají policisté z obvodního oddělení Třeboň. Neznámý pachatel ukradl z vozidla dvě autobaterie v hodnotě 7 000 korun a dopustil se přečinu krádeže.

 • Kradl v přístavku u rodinného domu

Jindřichův Hradec – Vzal pneumatiky, lyže a kolo.

Do přístavku u rodinného domku na Třeboňsku, se během uplynulých třech dní, vloupal zloděj. Ten ukradl čtyři hliníková kola, dvě pneumatiky, pánské horské jízdní kolo a lyže. Celkem způsobil majiteli věcí škodu za více jak 25 000 korun. Zloděj se dopustil přečinů krádeže a porušování domovní svobody. Případem se zabývají policisté z obvodního oddělení Třeboň.

 • Opilec si ustlal v kolejišti

J. Hradec – Třeboň – Byl agresivní a skončil v policejní cele.

 Včerejšího dne kolem 22.30 hodin oznámila výpravčí ČD nádraží Lomnice nad Lužnicí, že se v železničním kolejišti pohybuje podnapilá osoba. Po příjezdu hlídky třeboňských policistů na místo zde muži zákona zajistili muže ( r.1980), kterého podrobili orientační dechové zkoušce na zjištění alkoholu. Přístroj naměřil téměř tři promile. Muž však z kolejiště odejít nechtěl a vzhledem k tomu, že při předvedení kladl aktivní odpor, policisté mu nasadili pouta. Jelikož bylo na protialkoholní záchytné stanici v tu dobu plno, skončil agresivní opilec v třeboňské policejní cele. Po vystřízlivění bude muž propuštěn. Svým jednáním se patrně dopustil přestupku a tudíž jej stihne zasloužený trest.

 • Řidič „ strakou“ ve firmě

J. Hradec – Nová Bystřice – Motorovou naftu čerpal neoprávněně.

Novobystřičtí policisté nyní rozkryli případ zpronevěry pohonných hmot. Ustanovili podezřelého šestačtyřicetiletého muže, který jako řidič návěsové soupravy svému zaměstnavateli s využitím tankovacích karet, které měl přidělené pro účely čerpání pohonných hmot do služebního vozidla zpronevěřil pohonné hmoty. V měsíci říjnu loňského roku se zištným motivem pravděpodobně odebral v nejméně 24 případech na čerpací stanici v Nové Bystřici a J.Hradci odebral nejméně 1991 litrů motorové nafty za částku 67 554 Kč včetně DPH, kdy takto provedené čerpání pohonných hmot svému zaměstnavateli zatajil a neoprávněně získanou motorovou naftu použil pro vlastní potřeby. Dále dosud nezjištěným způsobem zpronevěřil částku 200 Euro, kterou měl od zaměstnavatele svěřenou pro případ zaplacení blokové pokuty v zahraničí. Svým jednáním způsobil podezřelý muž svému zaměstnavateli škodu v celkové výši nejméně 73 450 korun.  Po řádném zadokumentování přečinu zpronevěry novobystřickými policisty převzal podezřelý muž včerejšího dne sdělení podezření. Do dvou týdnů stane před soudem.

 • Kdosi rozbil skleněnou výlohu

J. Hradec – Vandal poškodil i reklamní fólii.

Dosud neznámý pachatel se vyřádil na výloze obchodu v Kardašově Řečici. Nejenže rozbil skleněnou výplň výlohy, ale poškodil rovněž reklamní laminátovou fólii s nápisem. Poškozené provozovatelce obchodu byla jednáním dosud neznámého vandala způsobena škoda ve výši nejméně 8 000 korun. Případem poškození cizí věci se zabývají jindřichohradečtí policisté.

 • Na policii přinesl tuhou munici – pohon pro rakety

J. Hradec – Policisté si vyžádali pyrotechnika.

Včerejšího dne se do budovy jindřichohradecké policie na Odbor služby pro zbraně a bezpečnostní materiál dostavil muž (r.1929), který nalezl munici ve tvaru válce. Jak jindřichohradečtí policisté zjistili nálezce přinesl tuhou pohonnou hmotu (THP) z lisovaného bezdýmného prachu, která slouží zejména jako pohon pro rakety. Policisté nález převzali a požádali cestou operačního střediska o výjezd pyrotechnika. Pyrotechnická služba munici na místě převzala a odvezla k další likvidaci.

 • Šel po alkoholu i botách

J. Hradec – Dačice – Sklepní kóji navštívil nezvaný host.

Dačičtí policisté pátrají po dosud neznámém pachateli, který vnikl do domu v Dačicích. Zde za užití násilí překonal zajištění sklepní kóje a ze sklepa odcizil láhve s alkoholem jako slivovice, vodka či whisky, ale i několik párů sportovních bot či proutěný košík. Se svým lupem odešel neznámo kam. Dvěma poškozeným tak způsobil svým jednáním škodu za nejméně 6 760 korun.

 • Sprejerství

J. Hradec – Na garáži vznikly obrazy obličejů i nápisy.

Fasádu garáže na sídlišti  Vajgar v Jindřichově Hradci posprejoval různými barvami dosud neznámý pachatel. Zeď „ zkrášlil“ nečitelnými  nápisy a obrazy obličejů. Svým jednáním tak způsobil škodu  ve výši nejméně  5 000 korun.  Dále poškodil okapový  svod. Své dílo završil tím, že odtrhl vyústění okapového žlabu od okapového svodu. Celkem  tak svým jednáním způsobil škodu za nejméně 5 350 korun. Po pachateli přečinu poškození cizí věci intenzivně pátrají jindřichohradečtí policisté.

 • Sprejer řádil ve městě

J. Hradec – Třeboň – Kosočtvercem „vyzdobil“ nejen plastiku hokejisty.

Samozvaný umělec nyní řádil ve městě Třeboni. Posprejováním černou  barvou  poškodil nejen kamenný podstavec plastiky hokejisty v parku v Komenského sadech, kde nastříkal kosočtverec, ale i kamenný sloupek lávky přes Světskou stoku, kde nastříkal stejný symbol. Dále přestříkal dvě informační tabulky a na vzrostlý kmen stromu nastříkal digitální číslovku „23“. Své dílo završil tzv. „smajlíkem“, kterým posprejoval další kmen stromu. Svým jednáním tak dosud neznámý pachatel způsobil městu celkovou škodu ve výši nejméně 8 000 korun. Po sprejerovi usilovně pátrají třebonští policisté.
 • Okradl opakovaně vlastního otce

J. Hradec – Třeboň – Nyní čeká v cele na uvalení vazby.

Osmatřicetiletý podezřelý muž měl opakovaně v měsíci prosinci loňského roku za použití svých klíčů od garáže domu v Třeboni vniknout do obytné části domu, kam však měl svým otcem z předešlé doby zakázán vstup z důvodu páchání trestné činnosti. V místnosti ložnice, kterou užívá výhradně jeho otec, mu měl odcizit postupně z papírové obálky  finanční hotovost v celkové výši 7 000 korun. Na „ místo činu“ se  měl vrátit  i v lednu tohoto roku a ze stejné obálky postupně odcizit  finanční hotovost v celkové výši 11 000 korun. Svého jednání se  dopustil i přesto, že trestním příkazem Okresního soudu v Jindřichově Hradci byl uznán vinným přečinem krádeže. Na základě vlastního šetření třeboňských policistů byl včerejšího dne zjištěn podezřelý, který byl ještě téhož dne zadržen z důvodu uvalení vazby a umístěn do policejní cely, kde mu bylo předáno sdělení podezření. Zda bude vazba na podezřelého muže uvalena rozhodne  příslušný soud.

Nejnovější články

Házenkářky si přivezly z Kunovic těsnou prohru

Miloslav L

Příměstské tábory Svět Fantazie 2023

Miloslav L

Charita hledá dobrovolníky do nemocnice a centra sociálních služeb

Miloslav L