-0.5 C
Jindřichův Hradec
8.02. 2023
Články

Policie ČR: Podvodník sliboval práci v Rakousku

K podvodnému jednání využil podezřelý rovněž nástěnku na úřadu práce, kde prostředkování zaměstnání v Rakousku nabízel. Jindřichohradečtí kriminalisté se domnívají, že poškozených občanů může být mnohem více.

Občané, pokud jste podezřelému muži vystupujícímu rovněž pod falešným jménem Milan Král předali finanční hotovost či jiné Vaše věci za zprostředkování zaměstnání v Rakousku, obraťte se na policisty obvodního oddělení  J. Hradec na tel. čísle : 974 233 700.

PoliciePodezřelý čtyřiatřicetiletý muž v říjnu 2013 v Nové Bystřici při uzavírání smlouvy o půjčce  se společností na částku 20 000 korun zamlčel podstatné skutečnosti o svých příjmech, když nepravdivě uvedl, že pracuje na hlavní pracovní úvazek pro firmu s měsíční mzdou 19 300 korun, přestože byl v té době nezaměstnaný. Společnosti zaplatil pouze tři splátky a další platby ani po provedených urgencích již neuhradil, čímž společnosti způsobil přímou škodu ve výši 17 600 korun.

Dále v době od května do srpna 2014 v různých obcích na Jindřichohradecku, s úmyslem sebe obohatit, uvedl v omyl několik poškozených, kdy  pod falešným příslibem sjednání zaměstnání v Rakousku vylákal nejen motorové pily ale zejména různé výše finančních hotovostí. Celkem se tak podezřelý obohatil o nejméně 66 000 korun. Ani přes opakované výzvy poskytnuté finanční prostředky doposud nevrátil a s poškozenými přestal komunikovat. Podezřelý vystupoval rovněž pod falešným jménem Milan Král. Vyšetřovatel kriminální policie z J. Hradce obvinil 24. února 2015 muže z trestného činu podvodu dílem dokonaným a dílem ve stádiu pokusu.

Policie ČR – por. Mgr. Bc. Hana Millerová

 

 

Nejnovější články

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Tříkrálová sbírka na Jindřichohradecku byla rekordní

Miloslav L

Valentýnské menu v restauraci Pod Zámkem

Miloslav L