6.7 C
Jindřichův Hradec
1.04. 2023
Články

Policie ČR: Postřelená vydra a peníze, které zmizely

Policie ČR - Autor: Adam Hudec
Ilustrační foto – Autor: Adam Hudec

Co řešili státní policisté na Jindřichohradecku v uplynulých dnech? Podívejte se s námi.

Kdo postřelil vydru? Žena nalezla ztrápené zvíře za obcí Mníšek.

U rybníka Březná za obcí Mníšek na Jindřichohradecku  se neznámý pachatel brokovou zbraní pokusil usmrtit  velmi ohrožený chráněný druh  zvířete a to  vydru říční.  Žena zde nalezla postřelené a zbědované zvíře, které bylo pracovníky Českého nadačního fondu pro vydru  odchyceno a předáno do veterinární péče. I přes veškerou snahu byla pro následky svého zranění vydra říční utracena. Provedeným veterinárním vyšetřením  z ledna tohoto roku bylo v hlavě vydry říční nalezeno celkem 7 broků. Po pachateli přečinu neoprávněné nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami pátrají jindřichohradečtí kriminalisté. V případě ustanovení osoby pachatele mu hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

Peníze prohrál v automatech
Podezřelý muž (1964), jako zaměstnanec firmy v obci na Třeboňsku, převzal od jednatelky této společnosti  finanční hotovost 10 000 korun, určenou na nákup pohonných hmot do služebního nákladního vozidla. Svěřené finanční prostředky si ještě téhož dne přisvojil a na místo nákupu pohonných hmot je použil pro svou potřebu, kdy je ještě téhož večera a noci prohrál na výherních automatech v restauraci v Třeboni. Včerejšího dne podezřelý muž převzal sdělení podezření z rukou třeboňských policistů. Do dvou týdnů stane před soudem.
Zloděj v chalupě, odcizil vše, co mu pod ruku přišlo
Do domu na Jindřichohradecku vnikl neznámý pachatel. Postupně prohledal  veškeré prostory domu a odcizil nejen lešení, dvě jízdní kola, sporák či vodárnu, ale nepohrdl ani 50-ti lahvemi vína či gramofonem a dalšími věcmi. Své „ dílo“ završil tím, že vytrhal nejméně 70 metrů elektrického kabelu. Svým jednáním způsobil celkovou škodu ve výši  nejméně 45 800 korun. Případem krádeže a porušováním domovní svobody se i nadále zabývají jindřichohradečtí policisté.
Policisté vyšetřují tragickou dopravní nehodu u Jarošova, zemřeli dva lidé.  

Nedělní tragická nehoda u Veselí nad Lužnicí měla pozdě večer své ještě tragičtější opakování. Před devátou večer se na silnici I/34 poblíž Jarošova nad Nežárkou střetla dvě osobní motorová vozidla. Spolujezdci na předních sedadlech v obou vozidlech střet automobilů nepřežili. Silnici policisté uzavřeli. Uzavírka trvala do nočních hodin.

Podle prvotních výsledků vyšetřování této tragické nehody pravděpodobně řidička (19 let) vozidla značky VW Bora přejela v zatáčce do protisměru a střetla se čelně s projíždějícím vozidlem značky Daewoo, to řídil jednadvacetiletý řidič. Řidič utrpěl při nehodě těžké zranění a byl následně převezen do nemocnice k dalšímu ošetření posádkou záchranné služby. Jeho spolujezdec (17 let), sedící v době střetu vedle řidiče, utrpěl při nehodě zranění neslučitelná se životem.

Řidička vozidla VW utrpěla při nehodě těžké zranění. Spolujezdec sedící vedle ní ve vozidle při nehodě zemřel. Třetí spolujezdec (16 let) sedící na zadním sedadle byl také při nehodě zraněn. Přesná příčina této tragické dopravní nehody je předmětem dalšího vyšetřování policistů a kriminalistů z Jindřichova Hradce.

Nalezenou peněženku si nechal

Peněženku, ve které měl její majitel finanční hotovost ve výši 8 400 korun a platební kartu, si nechal její nálezce, když poškozenému vypadla z kapsy při nakupování v jednom z obchodů se smíšeným zbožím v Jindřichově Hradci. Ke ztrátě došlo včera odpoledne, a tak od oznámení hledají jindřichohradečtí policisté neznámého pachatele, který nejspíš nepochopil, že věci nalezené, je třeba vrátit jejich majitelům, nikoli si je ponechat.

Nejnovější články

Kino Počátky na duben 2023

Miloslav L

AR SERVIS hledá automechanika

Miloslav L

Čtyři roční období na jednom místě IV. | Fotila Amálie

Miloslav L