17.6 C
Jindřichův Hradec
22.03. 2023
Články

Policie ČR: Pryč jsou slepice, kachny, krůty i srnec

Policie ČR - Autor: Adam Hudec
Ilustrační foto – Autor: Adam Hudec

Přinášíme přehled událostí, které v uplynulých dnech řešili státní policisté na Jindřichohradecku.

  • Kdo odcizil 142 kusů drůbeže?

Včerejšího dne přijali jindřichohradečtí policisté trestní oznámení od poškozeného, kterému dle jeho slov, dosud neznámý pachatel v období od dubna do září tohoto roku, v několika přesně nezjištěných případech odcizil drůbež. Pachatel patrně překonal oplocení o výšce 170 cm, které je okolo parcely v katastrálním území Jindřichův Hradec. Z této oplocené parcely dle tvrzení poškozeného neznámý pachatel postupně odcizil 137 slepic, 3 krůty a 2 kachny, čímž způsobil poškozenému škodu v celkové výši nejméně 33 040 korun. Zda skončila drůbež v žaludku zlodějů či na pekáči některé z restaurací nebo na jiné soukromé farmě, to už je otázka pro jindřichohradecké policisty, kteří přečin krádeže prošetřují.

  • V neděli upytlačil srnce

Na základě podnětu všímavého občana spadla nad pytlákem téměř ihned pomyslná klec. Podezřelý sedmatřicetiletý muž dne 14. prosince poté, co zaparkoval své osobní vozidlo Škoda Felicia s přívěsným vozíkem v prostoru honitby Dobrotín v blízkosti sousedních hranic honitby Staré Město pod Landštejnem, zde v lesním porostu, v rozporu se zákonem o myslivosti, úmyslně neoprávněně ulovil lesní zvěř. Srnce obecného, stáří do 1 roku na místě vyvrhnul a vnitřní orgány zanechal v prostoru honitby. Tělo s hlavou odvezl do místa svého trvalého bydliště patrně v úmyslu si jej ponechat. Srnce upytlačil za použití neoprávněně přechovávané střelné zbraně – opakovací kulovnice, neboť jak bylo policisty zjištěno podezřelý muž není držitelem zbrojního průkazu ani není držitelem registrovaných zbraní. Svým jednáním způsobil poškozenému škodu ve výši nejméně 13 900 korun. Pytlák převzal v úterý z rukou policejní komisařky služby kriminální policie a vyšetřování v J.Hradci sdělení obvinění. Trestní stíhání muže probíhá na svobodě.

  • Půjčila si auto, vracet je patrně nechce

V pondělí v odpoledních hodinách si podezřelá třiatřicetiletá žena v J. Hradci od svého otce zapůjčila osobní vozidlo Škoda Felicie. Otci slíbila, že mu vozidlo následující den, tedy 15. prosince v odpoledních hodinách vrátí zpět, což do dnešního dne neučinila. Svým jednáním tak otci způsobila škodu ve výši nejméně 25 000 korun. Jak policisté zjistili, podezřelá žena je zřejmě drogově závislá a tudíž policisté pracují rovněž s verzí, že mohla vozidlo odcizit a peníze využít pro svoji potřebu. Případem neoprávněného užívání cizí věci se muži zákona i nadále zabývají.

  • Přišel pěšky, odjel na pionýru

Jindřichohradečtí policisté nyní zadokumentovali přečin krádeže, kdy dosud neznámý pachatel vnikl za užití násilí do stodoly nacházející se v k.ú. obce Pleše. Tuto prohledal a následně odcizil motocykl Jawa Pionýr společně s autolékárničkou a kuchyňským nožem. Jednáním pachatele byla poškozenému způsobena škoda na odcizených věcech ve výši nejméně 4 200 korun. Policisté po pachateli i po odcizených věcech i nadále pátrají.

  • Chutnají mu čokolády, nejlépe ty zadarmo

Dva kusy čokolád měl ukrást v jednom z obchodů se smíšeným zbožím v Dačicích jednadvacetiletý muž z Třebíče. Za pokladnami muže zastavil vedoucí prodejny, který krádež odhalil. Policisté z obvodního oddělení Dačice pak zjistili, že muž nekradl poprvé. V minulosti už byl za obdobný čin odsouzen a potrestán, nyní mu tak v případě viny hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

Zdroj: Policie ČR, www.policie.cz

Nejnovější články

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L

Zubní pohotovost

Miloslav L

Házenkářky si přivezly z Kunovic těsnou prohru

Miloslav L