6.7 C
Jindřichův Hradec
1.04. 2023
Články

Policie ČR: Případy násilí na ženě i na policistech a série vloupání do garáží

Co řešili státní policisté v březnu a začátkem dubna na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.

  • Krádež nerezového kola v Madetě za 650 000 korun

Policie poutaJ.Hradec – Škoda činí 650 000 korun, znáte pachatele?

Jindřichohradečtí policisté z oddělení hospodářské kriminality pátrají po dosud neznámém pachateli, který bez použití násilí v době od 17.února do 20.března 2017 v podniku Madeta a.s. na provozovně v Jindřichově Hradci z prostor sušárny, kam mají přístup pouze zaměstnanci daného pracoviště, odcizil nerezové rozprašovací kolo sušárny mléka, typového označení CSFL-24-210. Společnosti tak způsobil škodu ve výši 650 000 korun. Jindřichohradečtí kriminalisté, kteří přijali včerejšího dne oznámení o krádeži tohoto specifického nerezového kola, přivítají jakékoliv informace nejen od zaměstnanců společnosti, vedoucí k dopadení pachatele a zajištění odcizené věci.

  • Podvod na internetu

J.Hradec – Chtěl VW Golf, nemá auto ani peníze.

Další případ podvodu na internetu řeší jindřichohradečtí policisté. Neznámý pachatel patrně dne 19. března prostřednictvím anonce na internetových stránkách, uvedl poškozeného z Jindřichohradecka v omyl tím, že prostřednictvím mailových adres matthias.matthy@gmail.com a office@speedax-Ltd.de komunikoval s poškozeným, který chtěl koupit osobní vozidlo Volkswagen Golf za částku 168 800 korun. Poškozený však udělal základní chybu a to, že předem zaplatil v březnu ve dvou splátkách. Dne 3.dubna 2017 pak mělo dojít k předání vozidla VW Golf, což se však doposud neuskutečnilo. Neznámý podvodník, který na maily nereaguje, připravil vozu chtivého poškozeného o celkovou částku 172 159 korun.

Jindřichohradecká policie upozorňuje: Občané nepodléhejte nabídkám „ výhodných“ koupí ze zahraničí prostřednictvím internetové inzerce. Nejen, že požadované zboží nemusíte neobdržet, avšak v mnohých případech přijdete i o své naspořené peníze.

Podvody páchané prostřednictvím internetu mají vzestupnou tendenci, jejich zadokumentování je velmi složité, rovněž tak je nelehký úkol policie, aby pachatele této trestné činnosti vypátrala a v rámci úkonů trestního řízení i obstarala důkazní materiál, který jej z jeho páchaných skutků usvědčí.

  • Vloupání do garáží

J.Hradec – Bezpečný Hradec – Občané buďte všímaví a pomozte policii případy objasnit.

Jindřichohradečtí policisté pátrají po dosud neznámém pachateli či pachatelích, jenž mají na svědomí vloupání do garáží v různých lokalitách Jindřichova Hradce.

V prvním případě dne 24. března v 17:47 hodin oznámil poškozený vloupání do garáže v lokalitě Pod kasárny v Jindřichově Hradci. Neznámý pachatel rozlomil cylindrickou vložku zámku FAB, vnikl do garáže a odcizil 4 kola (elektrony) s pneumatikami. Celková škoda činí nejméně 20 500 korun.

Dále v téže lokalitě dne 29.března v 17:35 hodin oznámil vloupání do garáže další poškozený. Neznámý pachatel stejným způsobem vnikl do garáže a odcizil multifunkční brusku a elektrickou pilu. Škoda v tomto případě činí nejméně 4 300 korun.

Ve třetím případě dne 27. března v 9:31 hodin oznámil poškozený vloupání do garáže v lokalitě sídl. Vajgar (poblíž prodejny Cyklo Galík) v J. Hradci. Neznámý pachatel opět stejným způsobem provedení vnikl do garáže a odcizil nosič na kola, vibrační brusku, úhlovou brusku, přímočarou pilu a jiné v celkové hodnotě nejméně 27 000 korun.

Čtvrtý případ oznámili majitelé garáží dne 25. března v lokalitě Na cihelně v J.Hradci. Opět se jedná o násilné vniknutí. Neznámý pachatel stejným způsobem vnikl do jedné z řadových garáží, kde nic neodcizil. U sousední garáže pouze přestřihl visací zámek, avšak do garáže nevnikl.

Občané, buďte obezřetní a všímejte si podezřelých osob nejen ve výše zmíněných garážových lokalitách. Vaše poznatky či informace vedoucí k dopadení pachatelů sdělte jindřichohradeckým policistům cestou tísňové linky 158. Děkujeme Vám.

  • Zlomil přítelkyni loket

J.Hradec – Třeboň – Agresor je již trestně stíhán.

Koncem měsíce února měl podezřelý muž (r.1969) v Třeboni, bezdůvodně v bytě fyzicky napadnout svoji přítelkyni a to tak, že poškozené měl prudce a silným tahem zkroutit pravou ruku za záda, kdy tímto jednáním měl způsobil své přítelkyni zlomeninu v oblasti lokte. Toto zranění si vyžádalo lékařské ošetření se sádrovou fixací a pracovní neschopností v délce čtyřech týdnů. Bezprostředně po tomto incidentu byl agresor poškozenou z bytu vykázán. Přesto se téhož dne v podvečer do bytu poškozené opětovně vrátil, když měl užít násilí a rozbít vchodové dveře bytu. Bez souhlasu poškozené a po přesně nezjištěné době byt měl sám opustit. Svým jednáním měl přítelkyni způsobit újmu na zdraví a škodu na dveřích ve výši nejméně 2 000 korun. Třeboňští policisté přečin ublížení na zdraví a přečin porušování domovní svobody precizně zadokumentovali. Včerejšího dne si převzal agresor z rukou třeboňských policistů sdělení podezření. Do dvou týdnů stane před soudem.

  • Napadal policisty při zákroku

J.Hradec – Mužům zákona rovněž vulgárně nadával.

Policejní komisařka kriminální policie a vyšetřování z J.Hradce vypracovala 23. března usnesení o zahájení trestního stíhání  mladého muže (r.1993), který dne 17. prosince 2016 v nočních hodinách, na místě veřejnosti přístupném, před objektem  v obci na Jindřichohradecku  měl útočit  (s dalšími nejméně deseti výtržníky) na policejní hlídku, která u služebního vozidla Policie ČR hlídala právě zadrženého pachatele, který předtím policisty fyzicky napadl. Podezřelý muž (r.1993) měl  po policistech házet skleněné láhve, půllitr a pet láhve s alkoholem i dřevěná polena, když  přitom měl  policisty slovně vulgárními nadávkami urážet a napadat. Mladý muž je nyní podezřelý ze spáchání dvou trestných činů a to z přečinu násilí proti úřední osobě a z přečinu výtržnictví. Po precizním zadokumentování celého případu a v případě soudem uznané viny agresorovi hrozí trest odnětí svobody v rozsahu šest měsíců až šest let.

  • Nález munice u rybníka

J.Hradec – Dělostřelecký granát převzala pyrotechnická služba.

Včerejšího dne kolem poledne oznámil muž na stálou službu policie obvodního oddělení J.Hradec, že pod hrází rybníka Krylovec nalezl zkorodovaný předmět, jenž vypadá jako dělostřelecký granát. Policisté se dostavili na místo nálezu, které zajistili a na místo vyžádali příjezd pyrotechnické služby. Přivolaný pyrotechnik PČR potvrdil, že se skutečně jedná o zkorodovaný nevystřelený dělostřelecký granát délky 22 cm a šířky 7,5 cm. Dělostřelecký granát sovětské výroby zajistil a převezl do muničního skladu k bezpečné likvidaci.

Policie upozorňuje: Občané, pokud naleznete předmět, jenž se jeví jako nevybuchlá munice, rozhodně na něj nesahejte, ničím do něj nerýpejte, podezřelý předmět nepřevážejte a ihned informujte o nálezu policisty na lince 158.

  • Přenosný semafor kdosi odlomil

J. Hradec – Na rekonstruované křižovatce řádil vandal.

Dosud neznámý vandal z pátku 17. na sobotu 18. března v J. Hradci, na rekonstruované křižovatce ulic Václavská s Mlýnskou, odlomil ze stojanu přenosný semafor a následně jej odhodil do komunikace. Svým jednáním tak způsobil škodu firmě v celkové výši nejméně 30 000 korun. Pokud jste neznámého vandala při ničení semaforu viděli či máte jakoukoliv informaci vedoucí k jeho dopadení, sdělte své poznatky na tísňovou linku policie. Děkujeme.

Zdroj: Policie ČR

Nejnovější články

Kino Počátky na duben 2023

Miloslav L

AR SERVIS hledá automechanika

Miloslav L

Čtyři roční období na jednom místě IV. | Fotila Amálie

Miloslav L