7.2 C
Jindřichův Hradec
2.04. 2023
Články

Policie ČR: Rozmlácené policejní auto a nález munice při výlovu

Co všechno řešili státní policisté v uplynulých dvou týdnech na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.

  • Nález munice

Jindřichův Hradec – Válečný granát donesl kamarádovi.

Ne příliš zodpovědně se zachoval jeden muž na Jindřichohradecku, který 30. září odpoledne našel při výlovu rybníka podezřelý předmět, který mu připomínal starou munici. Místo, aby okamžitě sám zavolal na místo nálezu policisty, donesl předmět svému kamarádovi do obce Strmilov, o kterém věděl, že se o podobné věci zajímá. Ten poté, co nález viděl, okamžitě zavolal policisty z obvodního oddělení Jindřichův Hradec. Ti přijeli na místo a vzápětí po nich dorazili také pyrotechnici z Českých Budějovic. Ti munici identifikovali jako německý dělostřelecký granát o průměru 50 mm, pocházející z II. světové války. Munici bezpečně zajistili a odvezli k uložení. Při události nebyl naštěstí nikdo zraněn, ani nevznikla žádná škoda na majetku.

 

  • Muž poškodil služební vozidlo
Policie ČR - Autor: Adam Hudec
Ilustrační foto – Autor: Adam Hudec

Jindřichův Hradec – Policisté ho na místě zadrželi.

Rušnou noc mají za sebou jindřichohradečtí policisté. 29. září krátce po půlnoci zastavili se služebním vozidlem před jedním domem na sídlišti Vajgar. Když byli od vozidla vzdáleni na několik metrů, přišel k automobilu muž (51 let) z Českokrumlovska a betonovým obloukem patky veřejného osvětlení o hmotnosti několika kilogramu vůz poškodil. Rozbil přední okno a kapotu. Způsobil škodu za 15 000 korun. Policisté v souladu se zákonem použili proti muži donucovací prostředky, přiložili mu pouta a na místě ho zadrželi. Případem se zabývají jindřichohradečtí kriminalisté, kteří pachatele podezřívají z trestného činu poškození cizí věci.

 

  • Muž na motocyklu ujížděl policistům

Jindřichův Hradec – Chtěl se vyhnout trestu, řídil totiž přes zákaz. (Hlasová schránka 974 221 116)

Podivného chování muže na motocyklu značky Honda si všimli minulý týden policisté z obvodního oddělení v Nové Bystřici. Muž jel po silnici ve směru od Jindřichova Hradce do Nové Bystřice. Poté, co zahlédl policisty, odbočil z hlavní silnice na vedlejší komunikaci vedoucí k místnímu zemědělskému družstvu, kde byl policejní hlídkou vyzván k zastavení. On však výzvu nerespektoval a dále ujížděl kolem areálu po nezpevněné komunikaci směrem ke Kunějovu. Po cestě byl hlídkou dostižen a zkontrolován. Řidič (31 let) z Jindřichohradecka policistům nepředložil doklady k vozidlu, ani svůj řidičský průkaz. Policisté následně zjistili, že byl muži vysloven v dubnu tohoto roku zákaz řízení motorových vozidel, který doposud trvá. Policisté případ prověřují ve zkráceném přípravném řízení. Muž by tak měl do dvou týdnů skončit před soudem.

 

  • Stopující zlodějka

Jindřichův Hradec – Z nákladního vozidla odcizila bezmála 20 000 korun.

Naložit si stopařku do automobilu se nevyplatilo řidiči nákladního vozidla značky DAF. Jednalo se o cizince, který jel v pondělí odpoledne ve směru od Českých Budějovic, kde ženu naložil, do obce Dvorce na Jindřichohradecku. Aniž by si toho všiml, odcizila mu žena během jízdy pouzdro s finanční hotovostí v cizí měně v celkové výši bezmála 20 000 korun. Pouzdro měl řidič umístěné za přední sedačkou. Případem se zabývají policisté z obvodního oddělení v Třeboni, kteří po pachatelce trestného činu krádeže pátrají.

 

  • Vykradený pracovní stroj

Jindřichův Hradec – Škoda přesáhla částku 180 000 korun.

Pracovní stroj značky Harvestor, který byl od září odstaven v lesním porostu nedaleko obce Kolence, přilákal v přesně nezjištěné době neznámého pachatele. Třeboňští policisté přijali včera oznámení o tom, že byl stroj vykraden. Po příjezdu na místo zjistili, že odtud zmizelo několik světlometů, elektronické boxy, elektromagnetické cívky, ventily, různé kabely a šrouby vše v hodnotě přesahující částku 180 000 korun.  Policisté zahájili úkony trestního řízení a po pachateli krádeže i po odcizených věcech pátrají.

 

  • Několik let nepřispíval na syna

Jindřichův Hradec – Neplněním vyživovací povinnosti mu vznikl na výživném dluh za téměř 120 000 korun.

Jindřichohradečtí policisté sdělili podezření 50letému muži z Jindřichohradecka z přečinu zanedbání povinné výživy. Podezřelý si totiž od listopadu 2011 do května 2015 neplnil svou vyživovací povinnost na svého syna, ačkoliv mu tuto povinnost rozsudkem stanovil okresní soud. Neplněním vyživovací povinnosti mu za rozhodné období vznikl dluh za téměř 120 000 korun. Jindřichohradečtí policisté případ prověřují formou zkráceného přípravného řízení, proto se muž bude muset ze svého jednání do dvou týdnů zodpovídat před soudem.

Zdroj: Policie ČR

Nejnovější články

Kino Počátky na duben 2023

Miloslav L

AR SERVIS hledá automechanika

Miloslav L

Čtyři roční období na jednom místě IV. | Fotila Amálie

Miloslav L