-0.5 C
Jindřichův Hradec
8.02. 2023
Články

Policie ČR: Se sekerou v ruce vyhrožovala matce zabitím

Co všechno řešili státní policisté v uplynulých týdnech na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.

  • Matce hrozila dcera zabitím

J.Hradec – Sekerou rozbíjela zařízení domu.

Policie poutaPodezřelá žena v rodinném domě, kde v současné době pobývá se svojí matkou v obci na Jindřichohradecku, po požití většího množství alkoholu, slovně urážela vulgárními výrazy svoji matku. Neustále za ní chodila po domě, křičela na ni a vyhrožovala jí zabitím. Výhrůžky zabitím umocnila tím, že si vzala v domě uloženou sekeru a rozbíjela zařízení domu, čímž způsobila škodu ve výši nejméně 900 korun. Svým  jednáním u své matky vzbudila podezřelá žena důvodnou obavu o její život a proto matka z domu utekla ven, kde požádala sousedku o přivolání policistů. Třeboňští policisté se ihned dostavili na místo, kde podezřelou ženu zadrželi a následně dodali do protialkoholní záchytné stanice. Po vystřízlivění byla podezřelá žena následující den policisty převezena na služebnu, kde si z rukou policejního komisaře služby kriminální policie a vyšetřování převzala sdělení obvinění, neboť se svým jednáním měla dopustit přečinu nebezpečné vyhrožování. Policejní komisař rovněž vypracoval podnět k návrhu na vzetí obviněné ženy do vazby.
  • Kapesní zloděj sáhl do kabelky pro peněženku

Jindřichův Hradec – Pozor na své věci.

Jen malý okamžik stačil kapesnímu zloději na to, aby odcizil z kabelky nesené přes rameno peněženku s osobními doklady a s finanční hotovostí. K události mělo dojít dne 22. května 2015 krátce po třetí hodině odpolední v okolí Masarykova náměstí v Jindřichově Hradci.
V turistické sezóně vzrůstá počet kapesních krádeží, policisté na tuto skutečnost každoročně upozorňují a nabádají občany k větší opatrnosti, zejména na místech, kde se vyskytuje větší množství lidí. Snažte se mít své věci neustále na očích a věnujte jim zvýšenou pozornost.
  • Smrtelná dopravní nehoda

Jindřichův Hradec – Třeboň – Řidič motocyklu srážku s osobním vozidlem nepřežil.

Včera dne 18. května 2015 krátce před čtvrtou hodinou odpolední došlo v katastru obce Třeboň – Holičky ke smrtelné dopravní nehodě. Z dosavadního šetření vyplývá, že řidič motocyklu Suzuki (58), jel ve směru od Třeboně na Majdalenu, kdy po projetí obce na silnici v zalesněném úseku došlo ke střetu s protijedoucím osobním vozidlem Renault, které se z nezjištěných příčin dostalo pravděpodobně do protisměru. Motocyklista srážku s vozidlem nepřežil. Přesná příčina, míra zavinění a okolnosti dopravní nehody jsou nadále v šetření jindřichohradeckých policistů.
  • Prolomil heslo na Facebook

J.Hradec – Jménem studentky vylákal peníze.

Dne 15. května dosud  nezjištěným způsobem překonal neznámý pachatel bezpečnostní opatření a neoprávněně získal přístup k uživatelskému účtu poškozené, mladé ženy, z J.Hradce na sociální síti Facebook. Uživatelský účet  následně používal jménem poškozené bez jejího vědomí za účelem kontaktování několik desítek osob v rámci ČR  s tím, že po nich požadoval zaslání 126 korun od každé osoby s tím, že peníze opět vrátí. Takto vylákal přihlašovací údaje do internetového bankovnictví dalších osob, které využil k vlastnímu obohacení. Přečinem neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací se zabývají jindřichohradečtí policisté, kteří po pachateli usilovně pátrají.
  • Okradl seniory

Jindřichův Hradec – Pod záminkou vrácení přeplatku za vodu okradl seniorský pár.

Další bezcitný pachatel okradl seniory. V pátek před devátou hodinou dopoledne pustili osmdesátiletí manželé do svého domu ve Stráži nad Nežárkou neznámého muže, který uváděl, že jde vrátit přeplatek za vodu. V kuchyni, kam jej uvedli, si pachatel vyžádal občanský průkaz seniora a v době, kdy ten jej ve vedlejším pokoji hledal, ukradl z linky hotovost ve výši bezmála 50 000 korun. Po pachateli se následně slehla zem. Pokud se někdo v obci setkal s mužem, který vracel přeplatky, nebo si všiml nějakého podezřelého vozu, ať kontaktuje policisty na lince 158. Senioři buďte opatrní, cizí lidi si pod žádnou záminkou nepouštějte do svého domu.

  • Napadl strážníka Městské policie

J.Hradec – Třeboň – Trestní stíhání jej nemine.

Podezřelý muž  včerejšího dne v Třeboni na výzvu strážníka Městské policie k prokázání totožnosti reagoval tak, že ze své kapsy u kalhot vyndal kovové víčko od lahve, kterým mával strážníkovi před obličejem  a hrozil mu, že mu vyškrábe oči. Poté co strážník podezřelému muži ruku odrazil, opět ke strážníkovi agresor přistoupil a úmyslně jej fyzicky napadl a to tak, že ho udeřil rukou do nosu, čímž mu způsobil kontuzi nosu s epistaxí. Podezřelého muže zadrželi třeboňští policisté a přivolali na místo výjezdovou skupinu služby kriminální policie a vyšetřování z J. Hradce. Policejní komisařka vypracovala sdělení obvinění neboť se podezřelý muž svým jednáním dopustil trestného činu násilí proti úřední osobě. V případě soudem uznané viny mu hrozí trest odnětí svobody až na čtyři léta.
  • Pervitin prodával i rozdával

J.Hradec – Kriminalisté muže trestně stíhají.

Jindřichohradečtí kriminalisté včerejšího dne obvinili muže ( r.1995), který si v době od ledna 2014 do dubna 2015 opatřil nezjištěné množství psychotropní látky pervitin  a konopí- marihuanu, které z části použil pro svou potřebu a z části je pak na různých místech Jindřichohradecka prodal, zdarma poskytl anebo jinak opatřil nejméně třem osobám. Za prodej pervitinu i marihuany  inkasoval od uživatelů drog různé finanční částky. V případě soudem uznané viny hrozí obviněnému muži za přečin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy trest odnětí svobody až na pět let.
  • Telefonovala na cizí kartu

J.Hradec – Nová Bystřice- Škoda činí nejméně 20 000 korun.

Podezřelá žena  od  srpna 2014 do  října 2014,  využila znalosti PIN kódu ke kartě a toho, že její bývalý druh v jejím bytě v Nové Bystřici zapomněl telefonní SIM kartu, jejíž majitelkou byla matka bývalého druha. Bez vědomí majitelky SIM karty podezřelá  tuto kartu používala ve svém telefonním přístroji k volání pro vlastní potřebu na paušál majitelky, kdy takto provolala za zúčtovací období  celkem finanční částku 739 euro, což činí po přepočtu celkem 20 356 korun  ku škodě majitelky SIM karty. Na základě spisového materiálu policistů z Nové Bystřice vyhotovil  včerejšího dne policejní komisař služby kriminální policie a vyšetřování  usnesení o sdělení obvinění. Podezřelá žena bude trestně stíhána pro přečin podvodu na svobodě.

Nejnovější články

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Tříkrálová sbírka na Jindřichohradecku byla rekordní

Miloslav L

Valentýnské menu v restauraci Pod Zámkem

Miloslav L