5.7 C
Jindřichův Hradec
26.03. 2023
Články

Policie ČR: Smrtelné nehody na silnici i v lese

Co řešili státní policisté v únoru a začátkem března na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.

  • Smrtelná dopravní nehoda

J.Hradec – Domanín – Při čelním střetu vozidel vyhasl život řidiče.

Ve středu 15. února dne kolem 16:45 hodin došlo k tragické dopravní nehodě, při které vyhasl život řidiče ( r.1957) vozu Ford Focus, jenž projížděl obcí Domanín ve směru na obec Spolí. V pravotočivé zatáčce před koncem obce vyjel z dosud nezjištěných příčin do levého jízdního pruhu a zde se čelně střetl s protijedoucím osobním vozidlem Mitsubishi Lancer. Při dopravní nehodě došlo u řidiče vozu Ford Focus ke zraněním neslučitelným se životem, kterým na místě podlehl. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče vozidla Mitsubishi (r.1986), který byl transportován vrtulníkem RZP do nemocnice České Budějovice. Na vozidle Ford Focus byla odhadnuta škoda ve výši nejméně 70 000 korun. Na vozidle Mitsubishi byla škoda odhadnuta na nejméně 200 000 korun. Na místě zasahovaly všechny složky IZS. Příčiny, okolnosti i míra zavinění řidiče jsou i nadále v šetření dopravních policistů z J.Hradce.

Na jihočeských silnicích vyhasl zbytečně od začátku roku 2017 již sedmý lidský život!

Řidiči, jezděte opatrně a předvídejte. Svojí bezpečnou jízdou můžete zabránit další tragédii na jihočeských silnicích!

  • Smrtelný úraz v lese

J.Hradec – Vyvrácený smrk zavalil poškozeného.

23. února v dopoledních hodinách prováděl muž  jako OSVČ dle právoplatně uzavřené smlouvy těžbu dřeva v lesním porostu v k.ú. obce Horní Pěna. S prací mu bez jakéhokoliv uzavřeného závazku pomáhal jeho otec. Vlivem dosud nezjištěných příčin došlo k vyvrácení stromu, který zavalil poškozeného (r.1949), jenž  v této době odvětvoval již pokácené kmeny. Smrtelnému zranění poškozený  na místě podlehl.  Na místo této tragické události se dostavili  všechny složky IZS včetně letecké záchranné služby Č. Budějovice. Jak policisté z obvodního oddělení J.Hradec společně s jindřichohradeckými kriminalisty zjistili  k vyvrácení stromu nedošlo vlivem kácení ostatních stromů. Tudíž ve věci nebylo dáno podezření z cizího zavinění. Případ i nadále prošetřují jindřichohradečtí kriminalisté z oddělení obecné kriminality.

  • Krádež soupravy pro výčep piva

J.Hradec – Bezpečný Hradec -Do panelového domu vnikl nezvaný host.

V období od 7.února do 18. února vnikl dosud neznámý pachatel do uzamčené technické místnosti v přízemí panelového domu čp. 20 na sídlišti Hvězdárna v Jindřichově Hradci. Zde odcizil nerezovou soupravu pro výčep piva v hodnotě nejméně 12 000 korun. Spokojen se svým lupem zmizel neznámo kam. Po pachateli krádeže pátrají jindřichohradečtí policisté, kteří přijmou jakékoliv informace vedoucí k jeho dopadení na tísňové lince policie 158. Děkujeme.

  • Krádeže do prodejen objasněny

J.Hradec – Pachatel je stíhán kriminalisty vazebně.

Jindřichohradečtí kriminalisté na základě operativního šetření a skládání indicií do pomyslné mozaiky nyní objasnili tři případy vloupání do prodejen smíšeného zboží i občerstvení na Jindřichohradecku v říjnu roku 2016. Pachatel (r.1966) vnikl do objektu vždy násilím a odcizil společně s dosud nezjištěnou osobou nejen cigarety a tabák, ale i cukrovinky či peníze. Celkem tak ve třech případech napáchali škodu za téměř 176 000 korun. Jindřichohradečtí kriminalisté po zadokumentování jednotlivých skutků předali tyto případy krádeže a poškozování cizí věci ke společnému trestnímu stíhání svým kolegům do Kolína, neboť zde je již obviněný muž trestně stíhán vazebně pro rozsáhlou majetkovou trestnou činnost.

  • Kdosi se zmocnil vozidla

J.Hradec – Deštná – Vozidlo Peugeot 307, RZ 3C60904 je pryč.

Dosud neznámý pachatel se v době od 20:00 hodin dne 15.února do 06:20 hodin dne 16.února toho roku neoprávněně zmocnil motorového vozidla Peugeot 307, RZ: 3C60904, stříbrné barvy v hodnotě nejméně 50 000 korun, které jeho majitelka odstavila v Deštné na parkovišti na náměstí Míru. Neznámý pachatel, patrně s úmyslem vozidlo přechodně užívat, s dopravním prostředkem odjel na dosud neznámé místo. Jindřichohradečtí policisté, kteří se přečinem neoprávněné užívání cizí věci zabývají, přijmou jakékoliv informace vedoucí k dopadení pachatele a vypátrání vozidla Peugeot 307 na tísňové lince policie 158. Za veškeré vaše podněty předem děkujeme.

  • Krádež dřeva

J.Hradec – Nová Bystřice – Celkem 60 vzrostlých smrků je pryč.

Policisté z Nové Bystřice pátrají po dosud neznámém pachateli, který v době od 1.prosince 2016 do 13.února 2017 v k.ú. Číměř neoprávněně pokácel a odcizil celkem 48 vzrostlých smrků, kdy polovina pokáceného dřeva zůstala rozmanipulovaná na místě. Dále v lesním porostu na jiném parcelním čísle pokácel dalších 12 vzrostlých stromů. Svým jednáním tak způsobil dosud neznámý pachatel majiteli lesního porostu celkovou škodu za nejméně 15 000 korun.

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L