17.6 C
Jindřichův Hradec
22.03. 2023
Články

Policie ČR: Sprejeři, krádeže kol a zfetovaný motorkář

Co všechno řešili státní policisté v uplynulých třech týdnech na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.

  • Opilý a zfetovaný motorkář

J.Hradec – Policistům ujížděl, poté i utíkal, ale marně.

PoliciePodezřelý muž (1986) dne 29. července řídil  motocykl domácí výroby, bez přidělené RZ, když byl při své jízdě ve 23:50 hodin v J. Hradci na křižovatce ulic Jarošovská a  Claudiusova spatřen hlídkou policistů z obvodního oddělení. Na rozhlasové  zařízení s modrým světlem a nápisem „stop policie“ vůbec nereagoval a výzvu  k zastavení nerespektoval, přičemž se snažil  policistům ujet účelovou komunikací do areálu TJ Slovan. Před budovou zimního stadionu byl policisty předjet za stálé výzvy k zastavení prostřednictvím služebního vozidla s nápisem STOP, podezřelý z motocyklu seskočil a začal utíkat. Policisté služební vozidlo zastavili a počali podezřelého pronásledovat. V ulici Fügnerova byl pak policisty podezřelý muž dopaden a zadržen. Provedenou dechovou zkouškou přístrojem Dräger byla u řidiče motocyklu  zjištěna pozitivní hodnota nejméně 0,33 promile alkoholu v dechu. Poté se řidič podrobil test DrugWipe 5S na přítomnost OPL, kdy test byl pozitivní na pervitin. Jak jindřichohradečtí policisté dále zjistili podezřelý muž se svého jednání se dopustil i přesto, že mu byl rozsudkem Okresního soudu v J. Hradci uložen zákaz řízení všech motorových vozidel do března 2017. Řidič motocyklu byl policisty zadržen a převezen na policejní služebnu. Policejní komisař služby kriminální police a vyšetřování včerejšího dne podezřelého muže obvinil ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Zda bude pachatel trestně stíhán rovněž pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky ukáže až provedený rozbor krve.

 

  • Opět vyhrožoval zabitím družce i její dceři

J.Hradec – Čeká v cele na uvalení vazby.

Podezřelý muž  přinejmenším od roku 2006 do 15. srpna 2015 nyní ve společném obydlí v J.Hradci dlouhodobě týral   svoji družku, když jí  převážně pod vlivem alkoholu, bez zjevného důvodu, slovně vulgárně nadával  a fyzicky opakovaně napadal. Ženu  bil  pěstí do obličeje, hlavy či těla, vyhrožoval, že jí zabije. K slovnímu i fyzickému napadání docházelo téměř každodenně a to již ve stovkách případů. Agresor své výhružky umocňoval tak, že v mnoha případech v ruce držel popelník, sklenici či  kuchyňský nůž, jenž  přiložil  pod krk poškozené a vyhrožoval jí zabitím.  Naposledy se pak agresivního chování dopustil pod vlivem alkoholu tuto sobotu, když opětovně vyhrožoval své družce a její dceři  s tím, že pokud ho nepustí poškozená do jejího bytu, tak že jí zabije, vyhodí z balkonu a zláme jí nohy. Žena ze strachu o své zdraví a život zavolala městskou policii.  Jindřichohradečtí policisté  podezřelého muže dne 15. srpna zadrželi a  umístili do policejní cely při obvodním oddělení policie. Včerejšího dne převzal agresor z rukou  jindřichohradeckých kriminalistů sdělení obvinění pro trestný čin týrání osoby žijící ve společném obydlí a trestný čin vydírání. Dnešní den policejní komisař podá podnět k návrhu na vzetí obviněného  do vazby. Zda bude  vazba uvalena rozhodne příslušný soud. V případě soudem uznané viny hrozí  obviněnému muži trest odnětí svobody až na osm let.

 

  • Krádež jízdního kola

Jindřichův Hradec – Hůrky – Trek Gary Fisher v hodnotě 50 000 korun.

Pátráme po celoodpruženém pánském horském jízdním kole značky Trek Gary Fisher, typu Rumblefish PRO 29, gout 2012, bílo – zeleno – zlaté barvy. To bylo odcizeno v době od deváté hodiny večerní středy dne 12. srpna do ranních hodin následujícího čtvrtku dne 13. srpna 2015 z technických prostor jednoho z rekreačních objektů v obci Hůrka na Jindřichohradecku. Majitel odhadl svou škodu na částku 50 000 korun. Po zloději i odcizeném jízdním kole pátrají policisté místně příslušného Obvodního oddělení PČR Nová Bystřice.
Žádáme tímto každého, kdo se uvedené noci v této obci, potažmo v turistické oblasti Novobystřicka nacházel, a mohl by tak k objasnění uvedeného skutku přispět jakoukoliv důvodnou informací, případně měl poznatky k výskytu či podezřelé nabídce prodeje tohoto jízdního kola, aby tyto informace předal policistům na jejich služebně na Vitorazské ulici číslo 671 v Nové Bystřici či telefonním čísle 974 233 730. Děkujeme.

 

  • Sprejerství

Jindřichův Hradec – Nezvaný umělec ničí garážová vrata.

Policisté Obvodního oddělení PČR Jindřichův Hradec pátrají po sprejerovi či sprejerech, kteří si v závěru uplynulého týdne vybrali jako plochu pro své nezvané umění garážová vrata. K prvnímu skutku došlo v nočních hodinách z 6. na 7. srpna 2015, kdy vandal postříkal černou barvou garážová vrata objektu v ulici Karlov. Majiteli způsobil hmotnou škodu ve výši odhadem 3 000 korun. Ke druhému z případů došlo následující noci, tj. ze 7. na 8. srpna 2015. Pachatel tentokráte barvou poškodil hliníková garážová vrata v nedaleké Nušlově ulici. Hmotná škoda je odhadnuta na částku 8 000 korun.
Pachatel či pachatelé jsou tímto jednáním důvodně podezřelí ze spáchání trestného činu, a to přečinu poškození cizí věci. V případě dopadení je čeká soud, kdy trestní zákoník na takovéto jednání pamatuje, mimo jiné, až trestem odnětí svobody na dobu až jednoho roku.
Jakékoliv poznatky, které by přispěly k dopadení pachatelů, přivítají jindřichohradečtí policisté na své služebně na Nádražní ulici č. 567/II. či telefonním čísle 974 233 700 Děkujeme.

 

  • Krádeže jízdních kol

Jindřichův Hradec – Třeboňsko – Tři jízdní kola.

V závěru uplynulého týdne šetřili policisté na Třeboňsku hned tři případy odcizených jízdních kol. Přímo ve městě Třeboni to bylo horské jízdní kolo značky Trek, černé barvy, které zloděj odcizil z kolostavu v prostoru Novohradské brány. Majitel odhadl svou škodu na částku 22 500 korun. Další dvě jízdní kola pak byla odcizena z nezajištěného přístřešku v objektu rodinného domu v obci Příbraz. Jednalo s o pánská horská jízdní kola značky Author Dexter, jedno bílé, druhé pak modré barvy. Hmotná škoda byla odhadnuta na souhrnnou částku 15 000 korun. Nejedná se o ojedinělé případy. Cyklistická sezóna je v plném proudu a zloději využijí každou příležitost. Zabezpečení svých jízdních kol proto věnujte maximální pozornost.

 

  • Straka v prodejně

J.Hradec – Vedoucí prodejny zpronevěřila přes 103 000 korun.

Jindřichohradecká kriminalistka z oddělení hospodářské kriminality včerejšího dne obvinila   ženu ( r.1979), která si v době od  května 2014 do března 2015 jako vedoucí prodejny smíšeného zboží v obci na Jindřichohradecku, úmyslně neoprávněně přisvojila jí svěřené zboží z této prodejny určené k prodeji, které užila pro vlastní potřebu. Svým jednáním obviněná žena způsobila společnosti škodu v celkové výši 103 448 korun. Za trestný čin zpronevěry hrozí v případě soudem prokázané viny vedoucí prodejny trest odnětí svobody až na pět let. Trestní stíhání je vedeno na svobodě.

 

  • Grafity

J. Hradec – Samozvaný umělec počmáral vagón v depu.

Po samozvaném umělci, jenž pomaloval ze soboty na neděli  různými grafity vagón a dopustil se tak přečinu poškození cizí věci, nyní intenzivně pátrají jindřichohradečtí policisté. Vagón  stál  toho času zaparkovaný v depu v J. Hradci. Svým jednáním způsobil dosud neznámý pachatel škodu  ve výši nejméně 20 000 korun.

 

  • Manželka byla ve při

J.Hradec – Muž se jí zastal a rozdával rány pěstí.

Podezřelý muž  (1969) v měsíci květnu v Lomnici nad Lužnicí, v herna baru, za přítomnosti nejméně tří osob, poté, co poškozený měl slovní rozepři jeho  s manželkou se své ženy zastal svérázným způsobem. Poškozeného fyzicky napadl a to tak, že jej udeřil nejméně třemi ranami pěstí  do hlavy a pak jej srazil k zemi. Svým jednáním mu způsobil zranění   hlavy a hrudníku , bez pracovní neschopnosti. Třeboňští policisté při dokumentování  případu zjistili, že agresor se svého jednání dopustil opětovně, neboť byl rozhodnutím Okresního soudu v J. Hradci uznán vinným mj. trestným činem výtržnictví, za což mu byl uložen peněžitý trest. Včerejšího dne si podezřelý muž převzal z rukou třeboňských policistů  sdělení podezření. Do dvou týdnů stane před soudem.

 

  • Nebezpečné pronásledování

J.Hradec – Sousedka partnery sprostě uráží a dělá schválnosti.

Podezřelá žena (r. 1965)  přinejmenším od  března do června tohoto roku  v obci na Jindřichohradecku, v bytovém domě, ve společných prostorách domu a v jeho okolí, dlouhodobě pronásleduje poškozenou a jejího přítele tím, že vyhledává jejich přítomnost a přitom na ně křičí, uráží je vulgárními výrazy a dělá jim různé schválnosti, čímž je omezuje v jejich obvyklém způsobu života. V důsledku jednání podezřelé trpí  poškozená  žena úzkostí, nespavostí, je jí špatně, nedokáže se soustředit na práci a  bojí se chodit domů. Jindřichohradečtí  policisté při dokumentování  případu zjistili, že podezřelá žena  se svého jednání dopustila opětovně, neboť byla rozhodnutím Okresního soudu v J. Hradci uznána vinnou trestným činem nebezpečné pronásledování a byla již pravomocně odsouzena.  Včerejšího dne si převzala z rukou jindřichohradeckých  policistů sdělení podezření a do dvou týdnů stane před osudem. V případě soudem uznané viny jí hrozí až jeden rok odnětí svobody.
Zdroj: Policie ČR

Nejnovější články

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L

Zubní pohotovost

Miloslav L

Házenkářky si přivezly z Kunovic těsnou prohru

Miloslav L