14.2 C
Jindřichův Hradec
24.03. 2023
Články

Policie ČR: Tragická nehoda, předvánoční vykrádačky a postřelený myslivec

Co řešili státní policisté v prosinci a na začátku ledna na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.

  • Tragické následky střetu vozidla a vlaku

U Třeboně řešili policisté tragické následky střetu osobního vozidla a vlaku. Oba muži ve vozidle zemřeli.

Policie ČRK tragické dopravní nehodě dnes kolem čtvrté hodiny odpolední vyjížděli policisté, záchranáři i hasiči a to na železniční trať u Třeboně. Řidič osobního motorového vozidla značky Honda pravděpodobně nerespektoval výstražné světelné a zvukové znamení a vjel na přejezd přímo před osobní vlak. Vlak před sebou vozidlo tlačil několik set metrů. Posádku vozidla tvořili dva muži, ani jeden nehodu nepřežil. Obě těla museli z vraku vyprostit hasiči. Provoz na trati byl přerušen. Ještě ve večerních hodinách hasiči vyprošťovali vlak vozidla z kolejí. Cestujícím ve vlaku se nic nestalo.

  • Tři školské objekty byly napadeny

J.Hradec –Bezpečný Hradec – Policisté po pachateli intenzivně pátrají, pomohou občané?

Dne 12. prosince v době od 4:00 do 5:00 hodin dosud neznámý pachatel rozbil skleněnou výplň okna u budovy 6. základní školy v ulici Větrná v J.Hradci. Okno otevřel, ale do objektu nevnikl. Na poškozeném okně způsobil škodu nejméně 5 500 korun.

Dále u budovy 2. mateřské školy v Jáchymově ulici v J. Hradci poškodil kdosi kliku u vstupních platových dveří, dřevěných špalkem rozbil bezpečnostní izolační sklo u zadních vstupních dveří, rozbil spodní dvojitou izolační výplň ventilačního okna, okno otevřel a teprve nyní vnikl do objektu. Budovu prohledal a ze zásuvky psacího stolu v ředitelně odcizil drobné mince v hodnotě 1 780 korun. Na poškozeném zařízení způsobil celkově škodu nejméně  3 500 korun

Třetí a poslední případ zadokumentovali policisté  opět v J.Hradci, v Jáchymově ulici , kde v budově střední odborné školy neznámý pachatel vykopl plastové okno a vnikl do budovy. V objektu dále poškodil vnitřní dveře vedoucí do kabinetů školy, kabinety prohledal, nic neodcizil. Celkově způsobil škodu na poškozeném zařízení ve výši nejméně 5 000 korun. Skutek policisté kvalifikovali jako přečin poškození cizí věci dle § 228/1 a přečin krádež dle § 205/1b) tr. zákoníku, kdy  přijmou jakékoliv informace vedoucí k dopadení pachatele na tísňové lince policie. Děkujeme.

  • Veterináře chtěl v noci navštívit zloděj

J.Hradec – Bezpečný Hradec -Byl vyrušen a utekl.

Včerejšího dne nad ránem v Jindřichově Hradci v Nušlově ulici, chtěl dosud neznámý pachatel  vniknout do veterinární ordinace, která sídlí v přízemí. Několika údery nezjištěným  předmětem poškodil a znehodnotil  vakuové okno, které pootevřel směrem  do veterinární ordinace a  následně byl  vyrušen.  Poté neznámý pachatel z místa uprchl, aniž by do ordinace vnikl. Poškozením okna  způsobil škodu ve výši nejméně 7 000 korun  majiteli domu a poškozením vnitřní hliníkové stahovací žaluzie způsobil škodu ve výši 500 korun majiteli ordinace.

  • Haki lešení je pryč

J.Hradec – Do sběrného dvora vnikl nezvaný host.

V době od 9.prosince  do 12. prosince vnikl dosud neznámý pachatel  po sešlápnutí provizorního dílu oplocení o výšce 160 cm, do areálu stavby sběrného dvora  v J. Hradci. Zde odcizil volně odložené Haki lešení zelené barvy a to jednu kompletní „kostku“. Svým jednáním způsobil  poškozené společnosti  škodu ve výši nejméně 8000 korun.

  • Nákladní automobily jsou na suchu

J. Hradec – Kdosi odčerpal 2 000 litrů nafty.

Z pátku 9. prosince na sobotu dosud neznámý pachatel vstoupil do neuzavřeného areálu bývalé firmy  v J.Hradci v Jarošovské ulici, kde u zde zaparkovaných dvou nákladních automobilů, po vyšroubování nezajištěných víček palivových nádrží, z těchto vozidel odcizil celkem 2 000 litrů motorové nafty. Svým jednáním tak způsobil  majiteli vozidel, firmě z Prahy, škodu ve výši nejméně 57 000 korun. Krádeží se zabývají a po pachateli pátrají jindřichohradečtí policisté.

  • Těžké zranění na honu střelnou zbraní

J.Hradec – Zbraň měl mít vybitou, avšak neměl.

Podezřelý muž (r.1980) v sobotu dne 10. prosince na myslivecké naháňce na škodnou a černou zvěř v k.ú. Leština u obce Strmilov  na Jindřichohradecku vážně zranil jiného myslivce. Měl neopatrně manipulovat se svou legálně drženou zbraní (opakovací kulovnicí, ráže 7,62×39). Ačkoli měl mít zbraň vybitou, pravou rukou za zády kontroloval závěr zbraně, zda je v poloze vybito, přitom  patrně z  neopatrnosti sáhl na spoušť a  došlo k výstřelu. Střela zasáhla nadloktí pravé ruky poškozeného, který stál před podezřelým a způsobila mu těžké zranění  s dobou léčení nejméně 8 týdnů. Poškozený  byl  převezen leteckou záchrannou službou do nemocnice v Českých Budějovicích, kde byl operován. Svým jednáním podezřelý myslivec porušil § 29 odst. 1 písm. a) zákona č. 119/2002Sb. zákona o zbraních a střelivu, kdy nedbal zvýšené opatrnosti při zacházení se zbraní. Na místě samém jindřichohradečtí policisté provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu všech účastníků naháňky s negativním výsledkem. Rovněž zajistili odběr krve u poškozeného. Zajištěnou  zbraň a náboje policisté zašlou  k vypracování odborného vyjádření na specializované pracoviště. Případ těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti převzala na místě výjezdová skupina služby kriminální policie a vyšetřování. Kriminalisté se budou případem i nadále zabývat.

I přesto, že policisté z Územního odboru Jindřichův Hradec, konkrétně z oddělení pro zbraně a bezpečnostní materiál ve spolupráci s kolegy z obvodních oddělení, v rámci prevence  kontrolují namátkově myslivce před započetím honu  a to  zda myslivci nepožili alkohol,  zda mají v pořádku potřebné doklady jako zbrojní průkaz, průkaz zbraně,  lovecký lístek, pojištění a podobně, záleží zejména na samotných myslivcích jak dodržují zákony, aby bezpečnou manipulací se zbraní předcházeli možnému zranění jiné  osoby na honu!

Zdroj: Policie ČR

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L