Aktuálně

Policie ČR: Tragické nehody a loupežné přepadení herny

Co řešili státní policisté v červnu a začátkem července na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.


 • Vážná dopravní nehoda u Jarošova nad Nežárkou

J.Hradec – Jarošov nad Nežárkou – Střet tří vozidel, složky IZS zasahují na místě. Spolujezdec zemřel.

V pátek 1. července kolem 10:30 hodin  došlo k vážné dopravní nehodě. Dle prvotních informací řidič osobního vozu Škoda Octavia jel se dvěma spolujezdci z obce Zdešov  na obec Jarošov nad Nežárkou po vedlejší komunikaci. Na křižovatce se silnicí I/34 ( hlavní silniční tah z J.Hradce na Pelhřimov), pravděpodobně nedal přednost nákladnímu automobilu Iveco a došlo ke střetu. Následkem střetu bylo nákladní vozidlo odraženo do protisměru, kde se čelně střetlo k protijedoucím osobním vozidlem Renault Twingo. Řidič NA vyvázl patrně bez zranění. V Renaultu Twingo jak řidič, tak i spolujezdkyně utrpěli pravděpodobně lehká hranění. Ve vozidle Škoda Ostavia jsou zraněni tři muži, dva z nich těžce. Na místě zasahují všechny složky IZS včetně dopravních policistů a výjezdové skupiny  kriminální policie a vyšetřování z J. Hradce.

Hlavní silniční tah z J.Hradce na Pelhřimov bude nejméně  4 hodiny uzavřen. Objízdná trasa je vedena po místních komunikacích okolo obce Jarošov nad Nežárkou a to i pro nákladní dopravu.

Řidiči, respektujte, prosím, pokynů dopravních policistů na místě této vážné dopravní nehody.

Dne 1. července, bohužel spolujezdec (r.1995) z vozidla Škoda Octavia na následky zranění z dopravní nehody zemřel.

Na Jihočeských silnicích za tento rok zbytečně vyhasl již 26 život!  Řidiči jezděte bezpečně, dodržujte pravidla silničního provozu a buďte ohleduplní k ostatním účastníkům silničního provozu. Svojí příkladnou jízdou předejdete zbytečným dopravním nehodám.

 • Policie ČR: Tragické nehody a loupežné přepadení herny
 • Policie ČR: Tragické nehody a loupežné přepadení herny
 • Policie ČR: Tragické nehody a loupežné přepadení herny

 • Barmanka ohlásila loupežné přepadení, na kterém se podílela

J.Hradec – Kriminalisty nepřelstila, odhalena za 3 dny, chtěla zakrýt rozsáhlé manko.

Podezřelá žena  (r.1979) jako barmanka herna baru  v Jindřichově Hradci si dne 12. června přisvojila finanční hotovost v řádech desítek tisíc korun, patřící firmě, která jí byla svěřena k výkonu jejího zaměstnání a tyto peníze měla použít pro vlastní potřebu, když  hotovost prohrála jako hráčka výherních automatů a rulety v baru kde pracovala.

Dále téhož dne po předchozí společné domluvě se dvěma muži a ženou si přisvojila finanční hotovost ve výši nejméně 100 000 korun patřící firmě, která jí byla svěřena k výkonu jejího zaměstnání, sloužící pro vyplacení mimořádných výher. Peníze měla předat svým komplicům s tím, že se později o ně podělí.

Poté barmanka, po společné dohodě opět se dvěma muži  (r.1970, r.1976) a ženou (r.1975), patrně v úmyslu zastřít předchozí zpronevěru, jim umožnila v patře herny po vykopnutí dveří zmocnit se trezoru s finančním obnosem v řádech statisíců korun, který odcizili společně s kamerovým  záznamovým zařízením a počítačem, zatímco podezřelá žena  (r.1975) hlídala před herna barem. Podezřelá žena-barmanka následně zinscenovala loupežné přepadení, které nahlásila na policii, se škodou téměř 500 000 korun. 

Jindřichohradečtí kriminalisté na základě osobní a místní znalosti „ oloupené ženě“ již po třech dnech usilovné práce její tvrzení vyvrátili. Zároveň zadrželi další 3 podezřelé osoby, kdy u dvou z nich byly provedeny domovní prohlídky, při nichž kriminalisté zajistili přes 100 000 korun i věci pocházející z trestné činnosti. Vyšetřovatel kriminální policie obvinil povedenou čtveřici z trestných činů krádeže a zpronevěry páchané ve formě spolupachatelství. Po provedených úkonech byly všichni čtyři ze zadržení  propuštěni. V případě soudem uznané viny jim hrozí trest odnětí svobody až na pět let.


 • Dopravní nehoda s těžkým zraněním

J.Hradec – Řidič jeepu se střetl s motorkářem.

Dne 24. června řidič (r.1946)  osobního vozidla Jeep Grand Cherokee, při vyjíždění na pozemní komunikaci  vedoucí z obce J.Hradec, m.č.Otín do obce Hospříz, z místa ležícího vpravo mimo tuto komunikaci, pravděpodobně nedal přednost v jízdě řidiči motocyklu (r.1985), který přijížděl po hlavní pozemní komunikaci směrem z J.Hradce na Hospříz. S osobním vozidlem vjel  na komunikaci, kde došlo ke střetu s motocyklem. Po nárazu byl motocyklista vymrštěn přes kapotu vozidla na silnici do vzdálenosti cca 46 m od místa střetu vozidel. Při nehodě řidič motocyklu utrpěl těžká zranění    s dobou léčení nejméně půl roku. Řidič vozu zraněn nebyl. Odhadnutá škoda na vozidlech, která je v tomto případě zanedbatelná, činí nejméně 150 000 korun. Na místě se řidič jeepu podrobil dechové zkoušce s negativním  výsledkem. Policejní komisařka služby kriminální policie a vyšetřování  téhož dne  zahájila úkony trestního řízení pro podezření  ze spáchání trestného činu těžkého  ublížení na zdraví z nedbalosti. Příčiny, okolnosti i míra zavinění řidiče jsou i nadále v šetření jindřichohradeckých kriminalistů.


 • Letecká nehoda

J.Hradec – Pilot patrně zachytil o balík sena, škoda 1 500 000 korun.

V sobotu 25. června 2016  ve 12:50 hodin  prováděl jako pilot (r.1961) letadla Zlín 726K, vzlet z dráhy 25 na letišti v Jindřichově Hradci se svým kolegou. Po odpoutání letadla od země došlo k poryvu větru z levé strany, která letadlo snesla vpravo, kde zachytili pravděpodobně podvozkem  o balík sena, čímž došlo k prosednutí letadla s dopadem na zem. Letadlo se rotací otočilo o 180 stupňů.  Takto byla způsobena škoda na letadle ve výši nejméně 1 500 000 korun ku škodě firmy jakožto majitele letadla. K újmě na zdraví jak u pilota tak u pasažéra naštěstí nedošlo. Na místě jindřichohradečtí policisté společně s výjezdovou skupinou kriminální služby a vyšetřování, provedli ohledání místa činu a další nezbytné úkony k zadokumentování tohoto případu, včetně výslechu pilota a svědka.

Vyšetřovatelka  zahájila  úkony trestního řízení, neboť pilot letadla je  podezřelý ze spáchání trestného činu Obecné ohrožení z nedbalosti. Případ i nadále prošetřují jindřichohradečtí kriminalisté.


 • Vyhrožoval sebevraždou

J.Hradec – Nová Bystřice – Policisté muže nalezli včas.

Včerejšího dne kolem  15:00 hodiny prostřednictvím svého mobilního telefonu sdělil muž na tísňovou linku zdravotnické záchranné služby, že do 30 minut ukončí svůj život. Informace byla ihned předána policii. Hlídka novobystřických policistů  muže hrozícího sebevraždou  nalezla před domem, kdy muž byl zjevně pod vlivem alkoholu. Přivolaný lékař rychlé záchranné služby rozhodl o umístění muže do protialkoholní záchytné stanice v Jihlavě.  Po vystřízlivění bude muž přeložen do lékařského zařízení.


 • Policisté v Jižních čechách zachránili dva lidské životy

Jihočeský kraj – Muže a dívku zachránili od jejich úmyslu policisté. (Hlasová schránka 974 221 116)

Náročný den za sebou mají policisté z obvodních oddělení Vodňany a Jindřichova Hradce. Dvě dvoučlenné hlídky totiž v neděli 19. června, krátce po sobě, zachránily život muži a ženě, kteří se z různých důvodů rozhodli spáchat sebevraždu.

V prvním případě, vyjížděli krátce po poledni, policisté z obvodního oddělení Vodňany, ve složení prap. Petr Š., a prap. Václav Š., k oznámení ženy, jejíž muž se po dlouhodobých rodinných neshodách rozhodl spáchat sebevraždu, a telefonicky jí to oznámil. Muž středního věku oznamovatelce řekl, že je na louce u lesa a přijet má až s policisty, že v té době už bude po smrti. Ten měl kolem krku ovázaný provaz, který provlekl otevřeným kufrem a zavázal o strom. Pokud by automobilem popojel, je pravděpodobné, že by si zlomil vaz. Policisté jednali okamžitě, nebylo možné jakkoliv zablokovat jeho vůz, takže s mužem začali vyjednávat. Ten po pár minutách svolil k debatě a stáhl okénko. Vozidlo však nechal nastartované a hrozilo, že kdykoliv sešlápne plyn. Na místo se vydala i rodina nešťastníka, a v momentu, kdy se jejich auto blížilo, policista odvedl mužovo pozornost, skočil do vozidla za ním a vytrhl klíče ze zapalování. Rozrušeného muže pak odvezli zdravotníci k dalšímu ošetření do nemocnice. Rychlé jednání policistů v tomto případě zřejmě muži zachránilo život, a patří jim velké poděkování za jejich práci.

O dvě hodiny později přijal operační důstojník oznámení od dívky, která se rozhodla skončit se životem skokem z mostu v Jindřichově Hradci. Na oznámení vyjela hlídka jindřichohradeckých policistů prap. Michal M., a prap. Filip Š. Policisté postupně zjistili, kde by dívka mohla být, až se jim jí podařilo nalézt na mostě, pod nímž vede tříproudá silnice. Dívka byla velmi rozrušená a vyhrožovala, že pokud se k ní policisté přiblíží, skočí. Za přítomnosti policistů žena volala své příbuzné, při rozhovoru se velmi rozzlobila, začala se třást a zakřičela, že na vše už kašle a zabije se. V ten moment k dívce přiskočil policista prap. Filip Š., pevně ji chytil za ruku a přitiskl na zábradlí. Dívku pak přes něj s kolegou přenesli a následně si ji převzali do péče zdravotníci. V tomto případě zřejmě sehrála roli nešťastná láska. Dívka se policistům také přiznala, že volala na linku 158 a vyhrožovala umístěním bomby na jednom z úřadů ve městě. I v tomto případě se policistům podařil zachránit velmi mladý lidský život.

Oběma hlídkám patří poděkování za odvedenou práci.


 • Smrtelné zranění cyklisty

Jindřichův Hradec – Smrtelnou nehodu cyklisty u Žíteče vyšetřují policisté.

Policisté z Jindřichova Hradce vyšetřují smrtelné zranění cyklisty. V noci ze soboty 18. června. na neděli byl u obce Žíteč nalezen zhruba šedesátiletý cyklista. Oznamovatel, který cyklistu nalezl, se mu snažil poskytnout první pomoc, bohužel bez úspěchu. Jak prvotním šetřením zjistili policisté, cyklista pravděpodobně sjel z hráze rybníka a z kola spadl na kamenné schody. V rámci vyšetřování nehody bude provedena zdravotní pitva.


 • Rozkopal dveře kavárny

J.Hradec – Byl z kavárny vyveden a poté se „pomstil“.

Podezřelý muž (r.1963) dne 2.června po  23:00 hodině, poté co konzumoval  alkoholické nápoje a následně byl pro nevhodné chování vyveden obsluhou z kavárny  v J.Hradci na sídlišti Vajgar, měl  úmyslně rozbít kopem  výplň vchodových plastových dveří. Tímto jednáním poškodil rovněž bezpečnostní zámek dveří kavárny, čímž způsobil  poškozené  firmě  škodu ve výši  nejméně 7 500 korun. Jindřichohradečtí policisté předali  dne 3. června podezřelému muži sdělení podezření pro přečin poškození cizí věci. Do dvou týdnů stane před soudem.


 

 • Jindřichův Hradec – Kriminalisté hledají svědky násilného trestného činu, obětí byl „bezdomovec“ pohybující se po Jindřichově Hradci, kdo ho doprovázel a kde se pohyboval?

Policie ČR hledá svědky násilného trestného činuKriminalisté jihočeského policejního ředitelství rozplétají společně s kolegy z Jindřichova Hradce velmi závažný násilný trestný čin. Ve čtvrtek 26. května 2016 odpoledne byla nalezena mrtvola zhruba šedesátiletého muže a to v objektu bývalého nákladového nádraží Českých drah v Jindřichově Hradci. Jak kriminalisté zjistili, jedná se o místního známého „bezdomovce“.

Kriminalisté žádají širokou veřejnost i sdělovací prostředky o pomoc při objasňování tohoto případu. Muž byl v Jindřichově Hradci naposledy prokazatelně spatřen 13. května 2016. Kriminalisté potřebují všechna svědectví o jeho pohybu od tohoto dne, včetně míst kde se vyskytoval, nebo která navštívil a také informace ke všem osobám, které ho mohly doprovázet, nebo se kterým byl viděn.

Muž měl prošedivělé vlasy i vousy, podrobněji viz. fotografie. Oblečen byl do hnědých kalhot, modrého trika a černé bundy. Kriminalisty také zajímá, jaká sebou nosil zavazadla při svém pohybu po městě a jaká místa či osoby navštěvoval.

Všechny informace k případu volejte na linku 158. Policie děkuje za spolupráci.

Zdroj: Policie ČR