14.2 C
Jindřichův Hradec
24.03. 2023
Články

Policie ČR: Traktory se kradly i likvidovaly

Přinášíme pravidelný přehled výpisu z událostí, kterými se v posledních dnech zabývali státní policisté.


Policie ČR - Autor: Adam Hudec
Ilustrační foto – Autor: Adam Hudec
  • Další traktor je pryč, škoda je 1,35 milionu

Z pondělka na úterý vnikl dosud neznámý pachatel v Třeboni za užití násilí do areálu firmy. Zde odcizil  odstavený a uzamčený  kolový traktor CLAAS AXOS 320C, bez přidělené RZ,  se kterým odjel na pole již připraveným vystřiženým otvorem v plotu. Dále pokračoval směrem k silnici  vedoucí z Třeboně na Lomnici nad Lužnicí.  Majiteli tak svým jednáním způsobil dosud neznámý pachatel škodu ve výši nejméně 1 350 000 korun na odcizeném traktoru a škodu nejméně 1 000 korun na poškozeném plotu. Třebonští policisté ihned po odcizeném traktoru vyhlásili celostátní pátraní. Případem krádeže se i nadále zabývají a po pachateli intenzivně pátrají.

  • Při výkopových pracích muže zavalila zemina

Včerejšího dne v dopoledních hodinách v malé obci na Jindřichohradecku došlo k úmrtí zaměstnance firmy. Třiapadesátiletý muž  při výkopových pracích, pravděpodobně  v době před umístěním bezpečnostního pažení, svévolně vstoupil do téměř tři metry hlubokého výkopu pro kanalizační potrubí. V této době došlo k sesunutí zeminy, která pracovníka  celého zavalila  a způsobila mu zranění neslučitelná se životem. Na místo nešťastné události se ihned dostavili nejen policisté obvodního oddělení J.Hradec společně s  kompletní výjezdovou  skupinou kriminální policie a vyšetřování, ale i Zdravotnická záchranná služba a  pracovník Oblastního inspektorátu práce z Č. Budějovic. Příčiny a okolnosti úmrtí muže i nadále prošetřují jindřichohradečtí  kriminalisté. Bližší informace k této nešťastné události nebude policie s ohledem  na pozůstalé zveřejňovat.

  • Kradl vše, co mu pod ruku přišlo

Sedmadvacetiletý podezřelý muž, který má na Novobystřicku v průběhu měsíce září a října na svědomí patrně hned čtyři skutky, byl po vyhlášení pátrání po jeho osobě nyní policisty na Benešovsku vypátrán. Podezřelý  zřejmě vnikl do rekreačního domu v obci Navary, kde odcizil nejen 9 párů starších bot, ale i  4 kg cibule svázané do 4 svazků. Dále vnikl dvakrát do stejné restaurace v Nové Bystřici, kde nejprve odcizil 72 kusů sušenek, cigarety i přenosné PC zařízení. Když se za užití násilí do restaurace vrátil podruhé v kuchyni zkonzumoval nalezené potraviny a odcizil sušenky, cigarety a dvě láhve alkoholu. V posledním případě podezřelý zřejmě vnikl nezajištěnými zadními dveřmi do nákladového prostoru nákladního vozu Fiat Ducato, které bylo odstavené v  Nové Bystřici. Zde odcizil měřící laser, sluneční brýle i brýle dioptrické. Svým jednáním způsobil celkovou škodu ve výši nejméně  32 592 korun. Novobystřičtí policisté dne 30. listopadu podezřelému muži předali sdělení podezření. Svým jednáním se dopustil hned třech trestných činů  a to krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Nyní je trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení.

  • Řídila auto i přes zákaz

Šestatřicetiletá podezřelá žena včerejšího dne v odpoledních hodinách v J.Hradci řídila osobní motorové vozidlo Peugeot 309 od BČS do ulice Rezkova. Zde byla před kruhovým objezdem u obchodního domu  zastavena a kontrolována hlídkou jindřichohradeckých policistů. Jak policisté zjistili, podezřelá  žena řídila motorové  vozidlo i přesto, že byla odsouzena za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a zároveň jí byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Policisté přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání řádně zadokumentovali a včerejšího dne předali podezřelé ženě sdělení podezření. Do dvou týdnů stane před soudem.

  • Motorová pila je pryč

Tuto neděli vnikl dosud neznámý pachatel  do bytového domu v  Jarošově nad Nežárkou na Jindřichohradecku. Zde nikým neviděn, za užití násilí, vypáčil plechovou petlici od sklepní kóje a poté z prostoru kóje odcizil textilní bundu  a motorovou pilu . Spokojen se svým lupem odešel neznámo kam. Neznámý pachatel  tak svým jednáním způsobil  poškozenému celkovou škodu ve výši nejméně 10 300 korun. Případem krádeže a porušováním domovní svobody se intenzivně zabývají jindřichohradečtí policisté.

  • Vandal poničil vozidlo

Dosud neznámý pachatel dne 21.listopadu poškodil vozidlo  Ford Fiesta,  které bylo  zaparkováno na parkovišti v Pravdově ulici v J.Hradci. Pravé přední i zadní   dveře  vozidla  poryl blíže  nezjištěným předmětem. Do laku vytvořil téměř metrové rýhy, kdy celistvost laku poškodil až na podkladový materiál. Majitelce vozidla tak svým jednáním neznámý pachatel způsobil škodu ve výši nejméně 15 000 korun. Dne 27. listopadu se poškozená žena osobně dostavila na obvodní oddělení policie a událost oznámila. Přečin poškození cizí věci prošetřují jindřichohradečtí policisté.

  • S traktorem porazil sloup vysokého napětí

V měsíci září čtyřicetiletý cizinec řídil traktor John Deere, rakouské mpz, s připojeným pneumatickým secím strojem na poli v lokalitě „U Moncova pole“ poblíž  obce Slavonice. Řidič traktoru patrně nedbal zvýšené opatrnosti a ramenem secího stroje zavadil o betonový sloup vysokého napětí, který u země přerazil. V důsledku toho následně došlo v době od 22:30 hodin dne 6. září  z důvodu opravy poškozené části úseku k vyřazení dodávky elektrické energie u 94 odběrných míst v obcích na Slavonicku do 4:00 hodin dne 7.září, kdy byla obnovena dodávka elektrické energie všem odběrným místům. Traktorista- cizinec, tak svým jednáním patrně způsobil škodu ve výši nejméně 62 100 korun firmě distribuující elektrickou energii. Po řádném zadokumentování případu dačickými policisty si včerejšího dne podezřelý muž převzal sdělení podezření. Svým jednáním se pravděpodobně dopustil přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti.  Do dvou týdnů stane před soudem.

Zdroj: Policie ČR

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L