8.6 C
Jindřichův Hradec
22.03. 2023
Články

Policie ČR v okrese J. Hradec (19.12.2013 – 3.1.2014)

 

Alkohol za volantem

Policie ČRJ.Hradec – Třeboň – Na Nový rok nadýchal 1,72 promile.

Jednadvacetiletý muž na Nový rok v nočních hodinách řídil  pod vlivem alkoholu na Masarykově náměstí v Třeboni osobní automobil Škoda Favorit. Při své jízdě byl zastaven a kontrolován hlídkou Městské policie Třeboň. Neboť se řidič strážníkům jevil podnapilý na místo  povolali strážníci  policisty z obvodního oddělení Třeboň, kteří u řidiče provedli dechovou zkoušku přístrojem Dräger Alcotest. Podezřelému řidiči pak policisté naměřili 1,72 promile alkoholu. Po řádném zadokumentování přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky si včerejšího dne řidič převzal sdělení podezření. Nyní je trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení na svobodě.(3.1.2014)

Kdo na Silvestra posprejoval fasády domů

J.Hradec – Slavonice- Škoda činí nejméně 40 000 korun.

Ze Silvestra na Nový rok dosud neznámý pachatel posprejoval neznámou látkou modré barvy na náměstí Míru ve Slavonicích fasády dvou domů. Na zdi domu muzea vyobrazil  nápisy “ HAPPY NEW YEAR “ a nápis “ SMRDIŠ „. Dále na domě fary  vyobrazil podobiznu hlavy muže s nápisem “ FLYING DUTCHMAN „.  Tímto jednáním vznikla městu škoda ve výši nejméně 20 000 korun a škoda farnosti  ve výši rovněž nejméně  20 000 korun. Případem poškození cizí věci se intenzivně zabývají dačičtí policisté. (2.1.2014)

Nález munice z II. světové války

J.Hradec – Celkem pět granátů nalezl muž v lese na Třeboňsku.

Včerejšího dne telefonicky oznámil na tísňovou linku 158 muž, že v k.ú. obce Klec  na Třeboňsku, poblíž rybníka, nalezl v lesním porostu granáty z období II. světové války. Na místo byla ihned vyslána hlídka policistů z Třeboně, která provedla zajištění místa nálezu. Cestou operačního střediska PČR J.Hradec byla vyžádána pyrotechnická služba. Policejní pyrotechnici nalezli a následně odvezli dva kusy nevybuchlých granátu sovětské výroby typ F1 z období 2. světové války a  tři kusy minometných nevybuchlých granátů, sovětské výroby, ráže 82 mm z období 2. světové války. Ke zranění osob ani škodě na majetku nedošlo.(31.12.2013)

Podvod na internetu

J.Hradec – Chtěl koupit do firmy vozidlo Audi Q5, přišel o 238 950 korun.

Dosud neznámý pachatel v době od  3. prosince 2013 prostřednictvím internetové inzerce na portálu www.autoscout24.de pod záminkou prodeje osobního automobilu  Audi Q5 za 17 700  EURO, což činí v  přepočtu 477 900 korun  vylákal z poškozené společnosti s.r.o., finanční částku 8 850  EURO, tedy v přepočtu 238 950 korun. Tuto částku zaslal jednatel společnosti  zaslal dne 5. prosince 2013 na účet neznámého pachatele u banky ve Velké Británii. Tímto poškozené společnosti vznikla škoda  právě 238 950 korun. Případem podvodu se intenzivně zabývají jindřichohradečtí policisté.(31.12.2013)

Z garáže zmizela čtyřkolka i motorové pily

J.Hradec – Nezvaný host kradl o vánocích.

I o vánočních svátcích jsou zloději v pohotovosti. V době od  23. prosince do 27. prosince  v malé obci poblíž Hospříze na Jindřichohradecku dosud neznámý pachatel překonal 130 cm vysoké oplocení v zadní části domu. Poté nezjištěným předmětem vypáčil vrata do oploceného dvora a následně i vrata do garáže. Zde nikým neviděn odcizil  odstavenou čtyřkolku, dvě motorové pily i dvě moto helmy. Nepohrdl ani  sadou  bitů v modrém plechovém kufru 10 litry benzínu Natural 95. Majitelům tak svým jednáním způsobil škodu ve výši nejméně 33 350 korun na odcizených věcech a  nejméně 2 000 korun  na poškozených věcech. Odcizená čtyřkolka, ze které byly demontovány některé součástky, byla poškozenému dne 27. prosince předána sousedem, který jí dle jeho výpovědi nalezl zablácenou za svým domem. Krádež, porušováním domovní svobody a neoprávněné užívání cizí věci prošetřují jindřichohradečtí policisté.(30.12.2013)

Policisté dopadli zloděje dřeva

Jindřichův Hradec – Do dvou týdnů by měl stanout před soudem. (Hlasová schránka 974 221 116)

Případ krádeže dřeva, který se stal počátkem listopadu nedaleko obce Dolní Radíkov, objasnili v těchto dnech dačičtí policisté. Tehdy ještě neznámý pachatel odcizil ze skládky u lesní cesty celkem 14 m3 smrkového dřeva v délkách 8 – 12 metrů. Odvezl je nákladním vozidlem a následně dřevo prodal na jedné pile. Policisté se případem intenzivně zabývali, a díky velmi dobře odvedené práci se jim podařilo zjistit, že skutek má na svědomí muž (28 let) z Jindřichohradecka. Případ prověřují ve zkráceném přípravném řízení. Pachatel by tak měl do dvou týdnů stanout před soudem.(29.12.2013)

Kolo změnilo majitele

Jindřichův Hradec – Majitelka ho nechala v kolárně domu. (Hlasová schránka 974 221 116)

Ani vánoční svátky nezastavily neznámého pachatele, který se dopustil trestného činu krádeže. K události došlo v jednom panelovém domě na sídlišti Vajgar v Jindřichově Hradci. Zloděj odcizil dámské jízdní kolo ze společných prostor domu, tzv. kolárny. Majitelce tak způsobil škodu ve výši 15 000 korun. Případ zadokumentovali policisté z obvodního oddělení Jindřichův Hradec a po pachateli i po ukradeném kole pátrají.(27.12.2013)

Zloděj využil předvánočních oslav

Jindřichův Hradec – Majitelé se veselili, zloděj jim vykradl dům. (Hlasová schránka 974 221 116)

Majitelé rodinného domu v jedné obci na Jindřichohradecku vyrazili v neděli odpoledne na předvánoční akci do místního hostince. Toho využil neznámý pachatel a do jejich obydlí za použití násilí vnikl. Nejprve se dostal do prádelny. Uvnitř pak rozbil pravděpodobně nalezeným kladivem sklo dveří vedoucích do obytné části domu. Pak prohledal kuchyň, kde nic neukradl. V obývacím pokoji ukradl drobné mince. Peníze si odnesl také z dalšího pokoje. Poté dům opustil. Majitelům tak vznikla celková škoda přesahující částku 4 000 korun. Policisté z obvodního oddělení Jindřichův Hradec po pachateli krádeže a porušování domovní svobody pátrají.(23.12.2013)

Neuzamčená garáž u domu přilákala zloděje

J.Hradec – Odcizil motorovou pilu i vysokotlaký čistič.

Dosud neznámý pachatel v období od 14. prosince do 21. prosince vnikl na zahradu domu v obci Kačlehy na Jindřichohradecku. Následně poté vnikl neuzamčenými dveřmi do garáže, která je součástí domu a z této odcizil  nejen motorovou pilu a   vysokotlaký čistič VAP, ale i  sadu čtyř disků – kol z lehkých slitin. Spokojen se svým lupem odešel neznámo kam. Majiteli tak svým jednáním způsobil celkovou škodu ve výši  nejméně 14 000 korun. Případem krádeže a porušování domovní svobody se i nadále zabývají jindřichohradečtí policisté.(23.12.2013)
Jindřichohradecká policie varuje:
Uzamykejte nejen vstupní dveře domů či bytů, ale i vstupní branky  či dveře od garáže. Svým obezřetným chováním předejdete možnému okradení!

Vykopl dveře od bytu

J.Hradec- České Velenice – Na návštěvu k manželce přišel nezván.

Cizinec přišel za svou manželkou nezván. Dne 20. prosince v podvečerních hodinách, podezřelý muž  vykopl v panelovém domě v Českých Velenicích vstupní dveře vedoucí do bytu, který má pronajatý jeho zákonitá manželka, která s podezřelým již jednu domácnost sdílet nehodlá. Dveře poškodil a  vstoupil do kuchyně bytu. Zde došlo mezi manželi k hádce. Po deseti minutách podezřelý muž byt opustil stejnou cestou. Z bytu nic neodcizil. Majiteli bytu způsobil škodu poškozením dveří a zámku dveří ve výši nejméně 5 550 korun. Dále poškodil vstupní dveře panelového domu, kde vytrhl těsnění dveří a poškodil zavěšení dveří, čímž způsobil společenství vlastníků jednotek škodu v celkové výši nejméně 1 000 korun. Případem  porušování domovní svobody a poškození cizí věci  se i nadále zabývají policisté z Obvodního oddělení Suchdol nad Lužnicí.(23.12.2013)

Napadl strážníka

Jindřichův Hradec – Je podezřelý ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě. (Hlasová schránka 974 221 116)

Včera dopoledne, v jednom z barů v Jindřichově Hradci, měl třiatřicetiletý muž napadnout strážníka městské policie, který ho žádal o prokázání totožnosti. Na strážníka zaútočil před ostatními hosty baru, následně přijeli na místo policisté z obvodního oddělení Jindřichův Hradec a muže zadrželi. Útočník je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě a hrozí mu trestní stíhání.(20.12.2013)


Zdroj: Policie ČR – por. Mgr. Bc. Hana Millerová, por. Ing.  Štěpánka  Uhlířová a por. Bc.  Lenka  Holická

Nejnovější články

Házenkářky si přivezly z Kunovic těsnou prohru

Miloslav L

Příměstské tábory Svět Fantazie 2023

Miloslav L

Charita hledá dobrovolníky do nemocnice a centra sociálních služeb

Miloslav L