-4 C
Jindřichův Hradec
5.02. 2023
Články

Policie ČR: Vyrazil ženě pěstí dva zuby, stíhán nebude

Co všechno řešili státní policisté v uplynulých týdnech na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.

  • Žena přišla o dva zuby

J.Hradec – Za ránu pěstí muž stíhán nebude.

PoliciePodezřelý muž (r.1973)  v  době kolem 22:00 hodiny dne 12.května tohoto roku, v rodinném domě  v obci na Jindřichohradecku, po předchozí slovní rozepři fyzicky napadl svou družku. Ženu udeřil ránou pěstí  do obličejové části hlavy, čímž jí způsobil zranění spočívající ve vyražení předních horních řezáků a zhmoždění dutiny ústní. V důsledku zranění poškozená žena následující den vyhledala stomatologické ošetření v ordinaci zubního lékaře, který  následně informoval policii.  Jindřichohradečtí  policisté případ úmyslného ublížení na zdraví precizně zadokumentovali, avšak v souladu se zákonem jej včerejšího dne odložili, neboť poškozená nedala souhlas k trestnímu stíhání podezřelého muže, svého druha.
  • Nebezpečné pronásledování

J.Hradec- Dačice- Zasílala přes 1 000 SMS, telefonovala nejméně 25 200 krát.

Mladá žena ( r.1982) z Prahy je podezřelá z přečinu nebezpečné pronásledování, neboť měla v době od 1. srpna 2013 do  8.dubna 2015 nejméně ve 25 200  případech telefonicky a ve 1 260 případech zasláním textových zpráv vytrvale prostřednictvím mobilního telefonu kontaktovat poškozenou z Dačicka,  z důvodu dotazů na výchovu jejího nezletilého syna, kterého má poškozená svěřeného na základě rozsudku OS Jindřichův Hradec do péče. Svým jednáním podezřelá žena  omezovala poškozenou v běžném způsobu života, neboť se poškozená nemohla plně věnovat domácnosti a výchově svého vnuka, kdy tyto časté kontakty mají vliv na zdravotní stav poškozené. Dačičtí policisté po řádném zadokumentování případu dne 27. května předali podezřelé ženě sdělení podezření. Nyní je trestně stíhána v režimu zkráceného přípravného řízení  na svobodě  a do dvou týdnů stane před soudem.
  • Pozor na volně odložené kabelky

Jindřichův Hradec – Třeboň – Zloději „pracují“ rychle.

Nechat bez dozoru svou kabelku, byť v kanceláři jedné z firem v Třeboni, se nevyplatilo její majitelce. V době její nepřítomnosti se po objektu pohyboval zloděj a volně odloženou kabelku nenechal bez povšimnutí. Odcizil z ní peněženku, ve které byly uloženy jak osobní doklady, finanční hotovost, různé další cennosti, tak i platební karty. Než poškozená žena krádež zjistila a platební karty zablokovala, na jednu z bezkontaktních karet již stačil zloděj nakoupit. Včetně peněz v hotovosti z peněženky způsobil zloděj majitelce škodu ve výši bezmála 8 000 korun. Další starosti a problémy, zejména, co se týče možného zneužití osobních dokladů, nepočítaje. Nejedná se o ojedinělý případ, kdy se zloději pohybují po firmách či úřadech a hledají otevřené prázdné kanceláře, kde by mohli cokoliv odcizit. Nejen tak v nákupních centrech, v městské hromadné dopravě či v barech a v restauracích, ale rovněž v kancelářích firem či úřadů, je nutné mít své kabelky s cennostmi pod kontrolou.
  • Příkladná příhraniční spolupráce

Jindřichův Hradec – Halámky – Díky rakouským a českým policistům přišla pomoc včas.

Krátce po páté hodině odpolední soboty dne 6. června 2015 došlo na pláži jedné z pískoven v katastru obce Halámky k vážnému úrazu mladíka (22) z Rakouska. Při skoku z písečného náspu do vody si poranil páteř. Jeho rakouští kamarádi jej z vody vytáhli, následně však zjistili, že nemůže hýbat rukama a zároveň ochrnul na spodní část těla. Svými telefony přivolali pomoc. Dovolali se však do Rakouska. Cestou Centra policejní spolupráce Mikulov se informace rychle přesunula na integrované operační středisko jihočeské policie a odtud na jihočeskou ZZS. Na místo tak vyrazily jak policejní hlídky, tak sanita záchranky. Díky výborné místní znalosti místo události jako první našla hlídka místně příslušného Obvodního oddělení Suchdol nad Lužnicí. Ke zraněnému muži pak navedla sanitku a následně i na místo vyslaný vrtulník letecké záchranné služby. Po ošetření na místě byl mladík transportován do nemocnice v Českých Budějovicích. Policisté pak na místě provedli šetření, kdy ve věci neshledali zavinění ze strany cizí osoby.
  • Krádež elektrokol

Jindřichův Hradec – Zloději se zřejmě nechce šlapat.

Pátráme po zloději, který se v závěru uplynulého měsíce vloupal do garáže u rodinného domu v obci Dolní Radíkov na Českorudolecku. Po násilném překonání zámku vrat zde odcizil dvě horská jízdní kola značky Leader Fox, výrobních čísel CR 27001336 a DR 132404, přestavěná na elektrokola. Majiteli způsobil hmotnou škodu ve výši 35 000 korun.
Po zloději i odcizených kolech pátrají policisté místně příslušného Obvodního oddělení Dačice. Informace k výskytu uvedených kol, stejně jako k případné nabídce jejich prodeje, přivítají na své služebně na Havlíčkově náměstí v Dačicích či telefonním čísle 974 233 710. Děkujeme.
  • U zámku Červená Lhota řádil zloděj

J.Hradec – Poškodil novinový stánek a vnikl dovnitř.

Dosud neznámý pachatel včerejšího dne v nočních hodinách vypáčil zámek na dveřích do prodejního stánku na parkovišti u zámku Červená Lhota. Nikým neviděn vnikl do prodejního stánku  a z police ve skříni odcizil umělohmotnou atrapu mobilního telefonu s bonbóny uvnitř.  Svým jednáním způsobil celkovou škodu ve výši nejméně  2 700 korun. Jindřichohradečtí policisté po pachateli přečinu krádeže pátrají.
Zdroj: Policie ČR

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L