7.2 C
Jindřichův Hradec
2.04. 2023
Články

Policie ČR: Zloděj kradl peněženku přímo z kočárku

Přinášíme pravidelný přehled výpisu z událostí, kterými se v posledních dnech zabývali státní policisté.


 • Ukradl peněženku přímo z kočárku
Dne 5. prosince v dopoledních hodinách v obchodním domě  v Jindřichově Hradci  využil dosud neznámý pachatel nestřeženého okamžiku a odcizil z dětského kočárku  volně odloženou dámskou peněženku s  finanční hotovostí  5 500 korun včetně  platební karty a osobních dokladů poškozené. Svým jednáním tak způsobil mladé ženě  škodu  ve výši nejméně 6 500 korun. Případem krádeže a  neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku  se intenzivně zabývají jindřichohradečtí policisté.
 • Muž má obavy o svůj život.

Šestašedesátiletého muže podezírají třeboňští policisté ze spáchání trestného činu nebezpečné vyhrožování. Starší muž měl v pondělí k večeru pod vlivem alkoholu vytáhnout na mladšího muže plynovou zbraň, a vyhrožovat mu ublížením na zdraví. K incidentu došlo v obci na Jindřichohradecku.  Do dvou týdnů by měl podezřelý stanout před soudem a ze svého alkoholového ataku se zpovídat. Případem se zabývají třeboňští policisté.

 • Hodil kladivo na skleněnou výplň vozu.
Šestadvacetiletý muž, po předchozí rozepři s poškozeným,  patrně úmyslně, hodil vlastní přinesené kladivo na nákladní vozidlo Renault Master FD. Kladivo zasáhlo skleněnou výplň zadních dveří, opatřených  bezpečnostní fólií. Vozidlo bylo  toho času odstaveno u stojanů na BČS na Jiráskově předměstí v Jindřichově Hradci. Svým jednáním podezřelý  způsobil majiteli motorového vozidla škodu ve výši  nejméně 6 700 korun.  Podezřelý muž si včerejšího dne, po řádném zadokumentování přečinu poškození cizí věci, převzal z rukou jindřichohradeckých  policistů sdělení podezření. Trestní stíhání probíhá v režimu zkráceného přípravného řízení.
 • Řidič nadýchal přes 2 promile.
Koncem měsíce listopadu řídil čtyřiadvacetiletý podezřelý muž osobní automobil Peugeot 406. Při své jízdě byl v  ulici Rezkova u BČS v Jindřichově Hradci kolem  21:25 hodin zastaven a kontrolován hlídkou dopravních policistů.  Řidič se podrobil odbornému měření přístrojem Dräger s pozitivním výsledkem nejméně 2 promile alkoholu v dechu. Dopravní policisté řidiči na místě zadrželi  řidičský průkaz a rovněž mu  zakázali další jízdu s vozidlem. Včerejšího dne převzal podezřelý muž sdělení podezření, neboť se svým jednáním dopustil přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Do dvou týdnů stane před soudem.
 • Řídil pod vlivem alkoholu i drog
Čtyřiadvacetiletý podezřelý  muž   řídil  dne 6. prosince zapůjčený automobil  Citroen Xsara. Při své jízdě byl zastaven a kontrolován hlídkou městské policie J.Hradec. Dechová zkouška odhalila nejméně 1,94 promile alkoholu. Dále byl řidič vyzván, aby se podrobil  testru  DrugWipe 5 S, který pozitivně detekoval omamnou a psychotropní látku canabis.  Jindřichohradečtí policisté  případ převzali od městské policie  a po jeho řádném zadokumentování dne  8. prosince předali řidiči sdělení podezření. Mladý muž se svým jednáním měl dopustit přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Nyní je trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení na svobodě. Do dvou týdnů stane před soudem.
 • Při koupi traktoru přes internetový portál byl podveden o 100 000 korun.

Policisté z Jindřichohradecka vyšetřují internetový podvod. V říjnu letošního roku poškozený muž (56 let) zareagoval na internetovém portále na inzerát prodej Traktoru Zetoru 4340 s čelním nakladačem. Následně jej e-mailem kontaktovala osoba z Maďarska, vystupující pod jménem Lázslo Kovács. Tato osoba poškozeného muže požádala o zaslání částky kolem 80 000 korun na bankovní účet do Budapešti, jako zálohu na koupi a transport traktoru do České republiky. Za několik dní byl opět e-mailem kontaktován, tentokrát společností Agro …, že je problém s dodáním traktoru. Stroj měl být zadržen na hranicích a bylo potřeba zaplatit daň 14 000 korun. Poškozený částku zaplatil. Od uhrazení poslední částky již s poškozeným nikdo nekomunikuje. Celá koupě traktoru, respektive nabídka jeho koupě tak je pravděpodobně internetovým podvodem se škodou bezmála 100 000 korun.
Pokud by měl někdo informace k případu či k možné totožnosti pachatele ať kontaktuje policisty na lince 158.

 • U chaty řádil zloděj.
Kdo se bude hřát cizím dřevem, to už je otázka  pro jindřichohradecké policisty, kteří pátrají po osobě pachatele krádeže. Tento  v době od  17.listopadu do 3.prosince poté, co poškodil kovové trubkové zábrany na přístupové cestě, odcizil z volně přístupného pozemku v k.ú. obce Hatín u chaty složené palivové dřevo různých délek o celkovém množství 10 m3. Krádeží olší, smrků a borovic způsobil poškozenému  celkovou škodu ve výši nejméně 12 500 korun.
 • Pod rouškou tmy odcizil Audi A6 Avant
Ze středy na čtvrtek  odcizil dosud neznámý pachatel z parkoviště u obchodního domu Billa na sídlišti Vajgar v Jindřichově Hradci zaparkovaný, uzavřený a uzamčený automobil  Audi  A6 Avant     v hodnotě nejméně 90 000 korun . Společně s vozidlem odcizil rovněž navigaci v hodnotě nejméně 6 000 korun a sportovní boty v hodnotě nejméně 800 korun. Jindřichohradečtí policisté přečin krádeže řádně zadokumentovali a po pachateli i po odcizeném vozidle intenzivně pátrají.
 • Na své děti zapomíná a dluh se vyšplhal na 104 000 korun.
Jednapadesátiletý podezřelý muž v Jindřichově Hradci, v období od měsíce ledna 2013 do 3. prosince  2014  včetně, přinejmenším z nedbalosti, řádně nepřispíval na výživu svých dětí,  jejíž výše byla naposledy stanovena rozsudkem Okresního  soudu v J. Hradci. Na syna i dceru   má  přispívat částkou 2 500 korun pro každého, splatných  k rukám jejich matky, které tak za uvedené období dluží na výživném částku v celkové výši  nejméně 104 000 korun. Po zadokumentování přečinu zanedbání povinné výživy převzal podezřelý muž včerejšího dne od jindřichohradeckých policistů sdělení podezření. Trestní stíhání je vedeno na svobodě.

Kontroly rekreačních objektů

J.Hradec – Policisté se čtyřnohými pomocníky kontrolují rekreační objekty v průběhu celé zimy.

S nástupem podzimu, v průběhu zimy až do příchodu jara kontrolují policisté z obvodních oddělení ve spolupráci s kynology a jejich čtyřnohými pomocníky rekreační objekty i chatové osady. Tak tomu bylo i 2. prosince  2014 v teritoriálním území Suchdola nad Lužnicí. Již od počátku roku 2014 policie na Jindřichohradecku zaznamenala četné případy vloupání do chat a chalup.
V zimním období, bohužel,  vloupání do rekreačních objektů výrazně přibývá. Policisté zaznamenávají nárůst vloupání do rekreačních objektů a to ještě není zima zdaleka u svého konce.
Rekreační objekty před zimou jejich majitelé uzavírají a opouští, přičemž se vrací zpět až s příchodem teplejšího počasí. Policie opětovně upozorňuje majitele chat a chalup, aby svým zodpovědným přístupem nedávali zlodějům šanci se obohatit!

S nadcházející zimou si připomeňme základní zásady zazimování chat:
 • věnujte pozornost zejména stavebním otvorům (okna,         dveře,verandy)
 • pro vyšší standart ochrany využijte elektronickou ochranu (např. napojení na PCO)
 • zabezpečte si rekreační objekt (zámkový systém,   uzamykatelné okenice)
 • objekt mějte správně pojištěný nejen proti krádeži, ale i proti požáru
 • nechlubte se před neznámými lidmi majetkem uloženým v objektu
 • pro případ vloupání si pořiďte fotodokumentaci cenných věcí, poznamenejte si čísla elektrických přístrojů
 • cennější věci rozhodně nenechávejte přes zimu v rekreačních objektech, ale odvezte je do bezpečí
 • při pobytu na chatě si všímejte pohybu neznámých osob a aut – případné svědectví je důležitým vodítkem pro práci policie
 • nebuďte neteční – dnes navštívil zloděj souseda, zítra se to může stát vám
 • rekreační objekt nepravidelně navštěvujte i v zimě – uklizený sníh budí zdání  neustálé kontroly
 • při podezření z vykradení zásadně nevstupujte do objektu, neuklízejte po zlodějích a věc oznamte NEPRODLENĚ Policii ČR na linku 158!
 • vše důležité pro vypátrání odcizených věcí a dopadení pachatele oznamte do policejního protokolu
 • není  vhodné veškeré dveře uvnitř objektu řádně uzamknout, protože „nečekaný host“  překážky, které jsou mu kladeny do cesty překoná a tím i    podstatně zvýší následnou škodu nejen na dveřích, ale mnohdy i na zařízení chaty či chalupy
Policisté z jednotlivých obvodních oddělení provádějí opakovaně preventivní kontroly. Když policista, tzv. územák, který má v působnosti  příslušnou lokalitu s rekreačními objekty zkontroluje danou chatu či chalupu, zasune za dveře či okenici kontrolní kartičku. Z kartičky  pak majitel zjistí, kdy byl jeho objekt naposledy kontrolován policií. Na kartičce je dále uveden kontakt na příslušné obvodní oddělení PČR pro případ, že objekt navštívil nezvaný host. Majitel chaty či chalupy tak ihned vyrozumí policii, která přijede na místo narušeného objektu.
Pomocí preventivních návštěv rekreačních oblastí, rozhovorů a navazováním neformálních vztahů s chalupáři policisté předchází možné majetkové kriminalitě!

Nejnovější články

Kino Počátky na duben 2023

Miloslav L

AR SERVIS hledá automechanika

Miloslav L

Čtyři roční období na jednom místě IV. | Fotila Amálie

Miloslav L