Aktuálně

Policie ČR: Zloději prázdniny nemají

Co všechno řešili státní policisté v uplynulých dvou týdnech na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.

  • Vloupání do kiosku

Policie poutaJindřichův Hradec – Albeř – Pachatel z kiosku odcizil elektronickou kasu a cigarety, čímž způsobil škodu za více jak 10 000 korun.

Novobystřičtí policisté zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu krádeže. Dosud neznámý pachatel se včera v nočních hodinách vloupal do kiosku v autokempu Osika v obci Klášter. Z kiosku následně odcizil elektronickou kasu s finanční hotovostí a dále odcizil 25 krabiček cigaret různých značek, čímž majiteli způsobil škodu za více jak 10 000 korun. Policisté na místě provedli ohledání místa činu a po pachateli dál intenzivně pátrají.

  • Cyklisté přišli o kola

Jindřichův Hradec – Klášter – Z rekreační chalupy pachatel odcizil dvě jízdní kola, čímž jejich majitelům způsobil škodu za téměř 100 000 korun.

Novobystřičtí policisté pátrají po pachateli, který se z neděle na pondělí vloupal do rekreační chalupy v obci Nová Bystřice, část Klášter. Z chalupy následně odcizil dvě jízdní kola, která byla do sebe uzamčena lankem. Jednalo se o jízdní kolo značky Specialized Epic a jízdní kolo značky Author, jejichž krádeží majitelům vznikla škoda za téměř 100 000 korun. Policisté již zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinů krádeže a porušování domovní svobody a případem se dál intenzivně zabývají.

  • Úmyslné zapálení domu

J.Hradec – Specialisté budou pracovat na požářišti i dnes.

Včera mezi jednou a třetí hodinou noční v obci Dešná na Dačicku, bez použití násilí, vnikl dosud neznámý pachatel na nezajištěný dvůr, kde nezajištěnými vraty vstoupil do prostor hospodářské budovy, která je přilehlá k neobydlenému  domu. Zde v místnosti hospodářské budovy s uloženými matracemi a senem založil požár, který se následně rozšířil do půdních prostor objektu, kde zničil krov a střešní krytinu nad hospodářskou budovou a obytnou částí domu. Způsobená škoda činí nejméně 500 000 korun. Na místo požáru ihned vyjeli dačičtí policisté spolu s jednotkami hasičů z Jemnice, Dačic a  Dešné. Přivolaný vyšetřovatel hasičského záchranného sboru vyloučil technickou závadu a potvrdil policejní verzi, kdy jako příčinu požáru určil úmyslné založení. Objekt po celou noc do současné doby střeží dačičtí policisté. Na místo požářiště, po jeho vyhasnutí, bude  dnešní den povolán kriminalistický technik a rovněž policejní  psovod se psem specialistou na vyhledávání akcelerantů hoření. Po pachateli přečinu poškození cizí věci  budou pátrat i nadále dačičtí policisté. V případě jeho dopadení tomuto hrozí až tři roky odnětí svobody.
  • Vykradač chat dopaden při dalším činu

J.Hradec – Obviněný čeká v cele na uvalení vazby.

Podezřelý muž  (r.1987) , ačkoliv byl za majetkovou trestnou činnost v posledních třech letech dvakrát odsouzen rozhodnutím Okresního  soudu v J.Hradci v průběhu loňského roku a na počátku roku tohoto v nejméně deseti  případech vnikl za užití násilí do rekreačních chat v chatové kolonii u Ratmírovského rybníku u Střížovic a Strmilova na Jindřichohradecku. Z chat odcizil nejen potraviny a alkohol, ale i sekery,  hliníkové žebříky, okružní a motorové pilky a další pracovní nářadí, ale i pánské horské  jízdního kolo. V dubnu tohoto roku pak vnikl do areálu firmy v J.Hradci kde odcizil  nejméně 50 kg el. hliníkových vodičů v s izolací. Poslední útok ze dne 29. června 2015 se stal podezřelému muži osudný. S úmyslem vniknout přes oplocení do objektu firmy zabývající se výkupem železného odpadu v J. Hradci, ze kterého chtěl    odcizit  100-150 kg  železného odpadu , následně prodat a peníze užít pro svou potřebu, byl na místě zadržen policejní hlídkou obvodního oddělení J.Hradec.  Podezřelý napáchal škodu za nejméně  29 300 korun. Policejní komisař služby kriminální police a vyšetřování včerejšího dne muže obvinil ze spáchání tří trestných činů a to krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Policejní komisař rovněž  vypracoval podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Zda bude vazba uvalena rozhodne příslušný soud.
  • Zloděj se připravuje na zimu

J.Hradec-Suchdol nad Lužnicí – Odcizil sněhovou frézu i paletový vozík.

Policisté ze Suchdola nad Lužnicí pátrají po dosud neznámém pachateli, který koncem měsíce června vnikl do uzamčeného pronajatého skladu firmy v Suchdole nad Lužnicí a zde po odjištění vnitřní jistící  závory dvoukřídlých železných vrat odcizil sněhovou frézu a ruční paletový vozík. Svým jednáním způsobil  škodu poškozené  firmě ve výši nejméně 71 000 korun. V případě vypátraní pachatele a uznání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let.
  • Zloděj si chtěl zřejmě hrát

J.Hradec- Zahradní domek i pískoviště je pryč.

Mezera v oplocení na zahradu u rekreační chaty v k.ú. obce Lásenice na Jindřichohradecku přilákala zloděje. Neznámý pachatel zde  odcizil na pozemku  umístěné dřevěné pískoviště, dětský dřevěný zahradní domek včetně uvnitř umístěné kuchyňky s nádobím či provazový houpací kruh.  S sebou přibral rovněž dětské odrážedlo, ale nepohrdl ani  koženým boxovacím pytlem včetně  boxerských rukavic. Poškozeným manželům pak  způsobil celkovou škodu ve výši nejméně 26 400 korun. Případem krádeže a porušování domovní svobody se i nadále zabývají jindřichohradečtí policisté.
  • Podvod na internetu

J.Hradec – Chtěl vozidlo Mercedes, nemá nic.

Další podvod spáchaný prostřednictvím internetu zadokumentovali jindřichohradečtí policisté. Dosud neznámý pachatel vystupující pod přezdívkou Lucie Remtova (remtovaluciee@gmail.com)  v měsíci květnu  nabízel na internetovém portále k prodeji osobní automobil Mercedes ML 270 CDI za částku 122 500 korun. O koupi vozu projevil zájem muž  z Jindřichohradecka, který se  cestou emailu domluvil s podezřelým, že vozidlo bude zasláno ze Španělska přepravní společností. Poškozený cestou bankovního převodu zaplatil částku 5 500 Eur na účet podezřelého, což dle přepočtu kurzovního lístku činí 153 706 korun.  Do  dnešního dne poškozený neobdržel od neznámého pachatele ani osobní automobil Mercedes ani své peníze na jeho koupi. V případě ustanovení osoby pachatele tomuto hrozí trest odnětí svobody až na pět let.
  • Zloděj v kůlně

J.Hradec – Šel nejen po motorové pile či teleskopických nůžkách.

Jindřichohradečtí policisté pátrají po dosud neznámém pachateli, který v době od 14.června do  27.června vnikl za užití násilí do kůlny u chaty v k.ú. obce Hatín na Jindřichohradecku. Zde nikým neviděn  odcizil nejen morovou a elektrickou pilu, ale i teleskopické nůžky, pracovní helmu či  sekeru. Nepohrdl  ani   holínkami , dětskou pláštěnkou  či  dětským nafukovacím bazénem. Majiteli  chaty tak svým jednáním způsobil škodu ve výši nejméně 14 900 korun.
Zdroj: Policie ČR