14.2 C
Jindřichův Hradec
24.03. 2023
Články

Policie ČR: Opilý výtržník ničil zařízení restaurace

Přinášíme přehled událostí, které v uplynulých dnech řešili státní policisté na Jindřichohradecku.

  • Tržbu prohrál na hracích automatech
Policie ČR - Autor: Adam Hudec
Ilustrační foto – Autor: Adam Hudec

Jindřichův Hradec – Okradl majitele firmy o bezmála 7 000 korun.

Teprve jednadvacetiletého mladíka, podezírají třeboňští policisté, ze spáchání přečinu zpronevěry. Podezřelý měl během víkendu ukrást tržbu z obchodu, kde pracoval a následně poměrnou část prohrát na hracích a výherních automatech. Firmě způsobil škodu za bezmála 7 000 korun. Mladík by měl do dvou týdnů stanout před soudem.

  • Kradené auto odstavil na lesní cestě

Jindřichův Hradec – Klíče ukradl z pracovních montérek.

Po neznámém pachateli, který v neděli navštívil jednu z ubytoven v Jindřichově Hradci, pátrají tamní policisté. Zloděj našel pracovní montérky, z kterých ukradl klíče od vozidla značky Peugeot a následně s autem popojel na lesní cestu k Otínu a nechal ho tam. Z kufru auta ukradl motorovou pilu a celkem po sobě zanechal škodu za bezmála 20 000 korun. Policisté podezírají zatím neznámého zloděje ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněného užívání cizí věci.

  • Po silnicích se proháněl opilý

Jindřichův Hradec – Do dvou týdnů by měl stanout před soudem.

Sedmadvacetiletému muži z Jindřichova Hradce, sdělili v uplynulých dnech policisté z tamního obvodního oddělení, podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Podezřelý, měl minulý pátek ve večerních hodinách usednout za volant Vokswagenu a projíždět jindřichohradeckými ulicemi, když ho zastavili a kontrolovali policisté. Ti s mužem provedli dechovou zkoušku, která prokázala, že řidič požil před jízdou alkohol. Podezřelý nadýchal přes jedno promile alkoholu v dechu, a ze svého jednání by se měl do dvou týdnů zpovídat před soudem.

  • Opilý výtržník

Jindřichův Hradec – Ničil zařízení restaurace.

O víkendu byl v jedné restauraci v obci Rodvínov zadržen muž (37 let) z Jindřichohradecka, který se měl dopustit trestného činu výtržnictví. Posilnil se alkoholem a pak se začal mezi hosty restaurace chovat agresivně. Nejprve je slovně urážel, pak své agresivní chování vystupňoval tím, že začal převracet stoly. Přitom rozbil několik skleněných půllitrů. Svoji pozornost pak obrátil na číšníka, který chtěl přivolat na místo policejní hlídku. Agresor mu vyrazil z ruky mobilní telefon a šlápl na něj. Celková škoda, kterou způsobil, přesáhla částku 1 000 korun. Policisté výtržníka zadrželi a obvinili ho z trestného činu výtržnictví. Je stíhán na svobodě.
  • V autě přechovával drogy

Jindřichův Hradec – Skončí před soudem.

Policisté z obvodního oddělení Jindřichův Hradec řeší ve zkráceném přípravném řízení trestný čin přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Tohoto skutku se měl na konci října loňského roku dopustit muž (29 let) z Jindřichohradecka. V obci Střížkovice prováděli v rámci silniční kontroly hlídku jindřichohradečtí dopravní policisté a tohoto muže v jeho vozidle zastavili. V rámci kontroly pak ve vozidle našli látku, která na první pohled vypadala jako konopí. Tuto látku muž policistům vydal. Následovala odborná expertiza, která prokázala, že se skutečně jedná o rostlinný materiál konopí obsahující látku delta-9-THC. Policisté v těchto dnech sdělili muži podezření ze spáchání přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Muž by měl do dvou týdnů skončit před soudem.
  • Výživné

Jindřichův Hradec – Povinný otec neplatí to, co by měl a dluží víc jak 42 000 korun.

Přes půl roku si neplní svou vyživovací povinnost 43 letý muž z Dačicka, který na své děti do současné doby neuhradil povinné výživné. Do rukou oprávněné matky dluží více jak 42 000 korun.
Policisté obvodního oddělení Dačice ve věci zahájili úkony zkráceného přípravného řízení a povinnému muži sdělili podezření ze spáchání přečinu Zanedbání povinné výživy.
  • Vloupání

Jindřichův Hradec – Pachatel odnesl několik tisíc korun i s baterkou.

Vloupání do většího objektu vyšetřují jindřichohradečtí policisté. Během pátečního rána vnikl do vnitřních prostorů budovy na Kardašořečicku dosud neznámý pachatel, který vše prohledal a odcizil finanční hotovost ve výši několika tisíc korun. Sebou si ještě vzal svítilnu a poté utekl stejným způsobem, jak do objektu vstoupil.
Policisté případ vyšetřují pro podezření ze spáchání přečinu Krádež a Porušování domovní svobody.
Zdroj: Policie ČR, www.policie.cz

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L