Aktuálně

Policie dopadla žháře, který házel zápalné lahve

žhářVeškeré úsilí kriminalistů při usilovné a mravenčí práci na případu, ve spolupráci s veřejností a médii přineslo po šestidenní vytrvalé práce své ovoce. Dne 22. července jindřichohradečtí  kriminalisté ustanovili podezřelého muže z Jindřichohradecka. Dne 23. července podezřelý muž převzal z rukou policejního komisaře služby kriminální policie a vyšetřování sdělení obvinění pro přečin výtržnictví.  V současné době se pravděpodobný pachatel  nachází v léčebném zařízení.

Dne 16. července kolem 13:00 hodiny oznámil zaměstnanec Městského úřadu J. Hradec, že neznámý útočník vhodil do budovy úřadu v Klášterské ulici láhev se zapálenou látkou. Malý požár, který ihned vznikl ve vstupní chodbě úřadu byl na místě uhašen. Ke zranění osob nedošlo. Případ byl o to závažnější, že se obdobný útok stal dne 12. července v době okolo 01:20 před budovou Územního odboru policie v Jindřichově Hradci v ulici Nádražní. Zde neznámý pachatel k hlavnímu vstupu do budovy odhodil láhev se zápalnou látkou. V tomto případě obsah láhve nezahořel.

Policisté se domnívali, že mohou oba případy spolu souviset. Kriminalisté natypovali možného pachatele. Jde o muže, který z místa činu odjel na horském jízdním kole  tmavě modrém barvy, na rámu nápis barvy bílé, kolo opatřeno stojánkem a širokými plášti.

Jindřichohradečtí policisté ve spolupráci s kriminalisty, kteří na objasnění jednotlivých skutků intenzivně pracovali, požádali širokou veřejnost o pomoc při pátrání po možném pachateli. Kdo z občanů si všiml osoby pachatele či něčeho podezřelého, nebo mohl spatřit pachatele před útokem na budovu městského úřadu a policie, nebo ho zahlédnout na útěku, ať ihned kontaktuje policisty na lince 158.

Policisté žádali také řidiče, kteří uvedenými místy projížděli, aby prověřili své kamery ve vozech, zda náhodou nezaznamenali pohyb pachatele. Kriminalisté nevyloučili ani možnost, že pachatel opět zaútočí na jiném místě.

Další útoky ze stany pachatele již nehrozí a tudíž občané  nemusí mít žádné obavy!

Zdroj: Policie ČR

Jindřichohradečtí kriminalisté   děkují  občanům  i sdělovacím prostředkům za  cenné informace, které vedly dopadení podezřelého muže. Jindřichohradecká policie rovněž děkuje Městskému úřadu v J.Hradci za příkladnou spolupráci  při prošetřování tohoto závažného případu!