-1.6 C
Jindřichův Hradec
5.02. 2023
Články

Policie: S nožem v ruce před kulturním domem

Co všechno řešili státní policisté v uplynulých týdnech na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.

 • Vyhrožoval smrtí a dupal po autě

J. Hradec – S nožem v ruce před kulturním domem.

Policie poutaPoslední únorovou neděli v nočních hodinách podezřelý pětatřicetiletý muž před kulturním domem vyhrožoval s nožem  v ruce fyzickou újmou na zdraví a smrtí třem poškozeným takovým způsobem, který u nich vzbudil důvodnou obavu, že výhružek zabitím proti jejich osobám splní. Dále podezřelý skočil před kulturním domem na zaparkované vozidlo  Škoda Octavia, ve kterém se ukrýval jeden z poškozených. Podezřelý na vozidle rozbil čelní sklo  a poškodil střechu vozidla, čímž způsobil poškozenému  celkovou škodu ve výši nejméně 11 000 korun. Včerejšího dne si  převzal podezřelý muž z rukou jindřichohradeckých policistů sdělení podezření. Svým jednáním  se dopustil přečinu poškození cizí věci a přečinu  nebezpečné vyhrožování. Do dvou týdnů stane před soudem.

   

 • Zmocnil se vozidla

J. Hradec – Nová Bystřice – Policejní hlídce neujel.

Podezřelý cizinec se  v  místě svého současného bydliště na Novobystřicku,  bez vědomí a svolení majitelky, své přítelkyně,   zmocnil volně odložených klíčků od jejího vozidla Škoda Felicie. Vozidlo následně užil pro vlastní potřeby k jízdě po Nové Bystřici a dále obcemi Potočná a Hůrky. Zde byl při řízení zastaven a kontrolován hlídkou policistů z obvodního oddělení  Nová Bystřice pro spáchání přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Řidič nepředložil policistům řidičský průkaz a rovněž odmítl dechovou zkoušku. Policisté přečin neoprávněné užívání cizí věci řádně zadokumentovali, avšak včerejšího dne v souladu se zákonem odložili, neboť přítelkyně a majitelka vozu nedala policistům souhlas k trestnímu stíhání podezřelého muže – svého druha. Přestupky proti BESIP, kterých se podezřelý během jízdy dopustil, jsou i nadále policisty šetřeny.

   

 • Do chaty vnikl nezvaný host

J. Hradec- Šel po dalekohledu, vrtačce i po jízdních kolech.

Do rekreační chaty v obci Strmilov na Jindřichohradecku vnikl za užití násilí neznámý pachatel. Z vnitřních prostor odcizil vodárnu s řídící jednotkou, dalekohled, domácí vysavač  a jiné věci. Poté vnikl do dřevěné kolny, kde odcizil pánské horské kolo a  vrtačku v černém kufru. Se svým lupem nikým neviděn odešel neznámo kam.  Jednáním dosud neznámého pachatele vznikla škoda  majitelům ve výši nejméně 4 600 korun na poškozených věcech a 15 600 korun  na odcizených věcech. Případem krádeže a porušováním domovní svobody se intenzivně zabývají jindřichohradečtí policisté.

   

 • Poškození vozidla

Jindřichův Hradec – Třeboň – Škoda byla odhadnuta na 30 tisíc korun.

Vozidlo značky BMW si v noci z 6. na 7. března 2015 v Lázeňské ulici v Třeboni vyhlédl dosud neznámý vandal. Poškodil proříznutím plátěnou střechu vozidla. Škoda, kterou svým počínáním napáchal, dosáhla dle odhadu poškozeného výše 30 000 korun. Jindřichohradečtí policisté zahájili úkony trestního řízení ve věci poškození cizí věci.

   

 • Vloupání do firmy

J.Hradec – Nová Bystřice -Vnikl do trezoru a odcizil příruční pokladničku.

Dosud neznámý pachatel za užití násilí vnikl do budovy firmy , kde mimo jiné prohledal kanceláře a nalezl zde skříňový trezor. Tento přesunul do místnosti plynové kotelny a zde kotoučovým řezným nástrojem vyřezal  do dveří otvor a po otevření trezoru z něj  odcizil příruční pokladničku. Z této po vypáčení odcizil finanční hotovost ve výši 10 000 korun v   různých bankovkách a mincích. Z další  firmy a  budov po prohledání již nic neodcizil. Svým jednáním způsobil neznámý pachatel škodu za nejméně 47 000 korun. Po pachateli krádeže a poškození cizí věci pátrají policisté z obvodního oddělení Nová Bystřice.

   

 • Manželku týral dlouhodobě

J.Hradec – Agresor čeká v cele na uvalení vazby.

Přinejmenším od počátku roku 2013 do současné doby,  ve společném obydlí v obci Třeboňsku týral patrně úmyslně agresivní muž svou manželku. Bez zjevného důvodu měl ženu slovně i fyzicky napadat a to tak, že jí údajně  tahal za vlasy, bil jí  a kopal po celém těle. Manželce rovněž  vyhrožoval zapálením domu a  zakazoval návštěvy dcery i jejího druha. Násilné jednání  podezřelého se svou četností, agresivitou a intenzitou stupňovalo tak, že v roce 2014 se z obavy o zdraví matky k nim do domu přistěhovala dcera, která svou přítomnosti v domě bránila matku před stále se stupňujícími fyzickými útoky agresora. Policisté ze Suchdola nad Lužnicí podezřelého muže zadrželi a umístili do policejní cely při obvodním oddělení. Vyšetřovatelka  kriminální policie   z J.Hradce předala  agresorovi včerejšího dne sdělení obvinění pro trestný čin  týrání osoby žijící ve společném obydlí. Rovněž vypracovala návrh na vzetí obviněného do vazby. Zda bude vazba uvalena rozhodne příslušný soud. V případě soudem uznané viny hrozí obviněnému až  osm let odnětí svobody.

   

 • Protáhl se mřížemi do chalupy

J.Hradec – Nová Bystřice – Zloděj měl zřejmě hlad.

Do rekreační chalupy v obci Číměř na Jindřichohradecku vnikl neznámý pachatel. Nejprve za užití násilí překonal  špaletové okno a poté mu ve vniknutí do chalupy nezabránily ani  mříže,  kdy se mezerou o rozměru 34 x 35 cm protáhl a vnikl do obývacího pokoje. Tento zběžně prohledal a pokračoval přes chodbu do místnosti spíže. Zde odcizil dózu s anglickými čaji, několik balení čínských nudlí, chipsy či vánoční pudink a jiné potraviny. Spokojen se svým lupem odešel neznámo kam. Jednáním neznámého pachatele byla poškozeným způsobena škoda na odcizených věcech ve výši nejméně 500 korun a škoda na poškozených věcech ve výši nejméně  300 korun. Případem krádeže a porušováním domovní svobody se zabývají novobystřičtí policisté.

 

Zdroj: Policie ČR

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L