Poslední Brno udolalo Lions v prodloužení

Do zápasu vstoupily oba týmy s nervozitou a skóre podle toho vypadalo. Po 3 minutách vedlo Brno 6:1, až poté jsme dali první koš ze hry. Od začátku jsme zbytečně ztráceli míče, Brno však nebylo o moc více potentní. V průběhu čtvrtiny jsme se přeci jen dostali do hry a po 10 minutách bylo skóre vyrovnané.

Po čtvrtinách: (21:21,44:41,56:58)

basketbalDruhou kvartu jsme začali dobře, Lukáš Stegbauer trefil 2 trojky a naši hráči tak vedli po necelých 2 minutách o 4 body. Křemen s Nehybou však opět otočili skóre, LIONS však opět zabrali a bodovou šňůrou jsme opět byli v sedmibodovém vedení. Za 4 a půl minuty jsme však přidali pouhé 4 body a Brno získalo poločasové skóre pro sebe.

Tvrdý boj pokračoval i nadále.Ani jeden z týmů nedokázal výrazněji bodově odskočit a rozdíl ve skóre byl maximálně 4 body. Oba týmy nestřílely z vysokou úspěšností, závěr však opět vyšel nám a díky bodové šňůře 8:2 jsme před poslední čtvrtinou vedli o 2 body.

A boj pokračoval. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a ještě 5 minut před koncem bylo po trojce Toma Šusteka vyrovnáno. Pak jsme si však opět vybrali slabou chvilku, za 4 minuty jsme nedali ani bod a 1:17 do konce Brno vedlo o 7 bodů. Kluci se však nevzdali, Standa Zuzák dal 2 trojky, Simpson po taktickém faulu přidal 2 TH. Brooks bleskově snížil na rozdíl jediného bodu, Křemen naopak přidal pouhý 1 TH a my měli 7 sekund na vyrovnání. To se podařilo, téměř s klaksonem vyrovnal Fait.

Nástup do prodloužení jsme však zaspali – oba naše trojkové pokusy nepropadly obroučkou, Brno bylo naopak ze stejné vzdálenosti 2x úspěšné a bleskově vedlo o 6 bodů. Po TH Křemena však Brooks 2 trojkami opět snížil na pouhý bodík. Brno však vždy dokázalo odpovědět a vyrovnat se nám podařilo až 1:11 do konce.  Poté jsme dokázali ubránit, přišla však další naivní ztráta v rychlém protiútoku, a Brno další šanci využilo Simpsonem. Nám však již míč nepropadl obroučkou i po několika pokusech a Brno po TH získalo výhru o 4 body.

Velká škoda. Hráči bojovali, chtěli výhru. Srazila nás však nízká úspěšnost střelby, výrazně jsme prohráli na doskoku. Některé ztráty byly opravdu zbytečné – hodíme si míč na nohy, na obrannou polovinu, nebo jdeme do rychlého protiútoku a uděláme kroky. Vždy když jsme se nadýchli, srazila nás vlastní nekoncentrovanost, a to nás dnes stálo výhru. Hráči však bojovali až do konce, který jsme však nedotáhli do úspěšného konce.

Skupina A2, kterou pokračuje dlouhodobá část KNBL, byla rozlosována. Čeká nás tak celkem 10 dalších zápasů. 2 nejlepší celky postoupí do play-off, zbylé 4 týmy v tabulce si poté zahrají play-out a poslední celek bude bojovat o udržení ligové příslušnosti v baráži.

Do tabulky skupiny A2 se samozřejmě započítávají dosavadní výsledky ze základní části.

STATISTIKA ZÁPASU:

Střelci domácí: Tomanec 17, Ware 15, Turman 14, Křemen 12, Hrabovský 10, Nehyba 6, Kozina 2
Střelci hosté: Brooks 28, Lipkins 18, Zuzák 14, Šoula 7, Fait, Šustek a Stegbauer 6,