2.6 C
Jindřichův Hradec
3.02. 2023
Články

Předání ocenění Křišťálový kamínek Romanu Pišnému

V úterý 14. října 2014 přijeli zástupci Asociace TRIGON z Ostravy předat Romanu Pišnému z Jindřichova Hradce cenu Křišťálový kamínek, což je „Ocenění osobnosti s handicapem za mimořádný čin nebo aktivitu“.

Předání ocenění Křišťálový kamínek Romanu PišnémuK předání došlo v klubovně plaveckého bazénu v Jindřichově Hradci. K ocenění panu Pišnému osobně pogratuloval také starosta města Stanislav Mrvka, ředitel Služeb města Ivo Ježek a vedoucí kanceláře starosty Jana Říhová. Na ocenění Romana Pišného nominovala Marcela Kůrková, nynější vedoucí Plaveckého bazénu v Jindřichově Hradci.

Asociace TRIGON udělila prestižní ocenění „Křišťálový kamínek“ v rámci XXII. ročníku Evropských dnů handicapu. Tímto oceněním chce vyzdvihnout mimořádné činy lidí s handicapem.

Roman Pišný (44 let) přezdívaný „Kulich“ onemocněl Beckerovou svalovou dystrofií a přestože je již 15 let v invalidním důchodu a po zhoršení zdravotního stavu již několik let i odkázaný na plicní ventilátor, nikdy se nesmířil s tím, že by měl složit ruce do klína. Prostřednictvím počítače je permanentně v kontaktu s organizátory sportovních akcí a zástupci sportovních klubů a neúnavně a s profesionální grácií zpracovává výsledky a zpravodajství ze soutěží.

Text a foto: Archiv města J. Hradec

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L