14.2 C
Jindřichův Hradec
24.03. 2023
Články

Představujeme Děti do bruslí z.s.

Děti do bruslí – unikátní projekt

Dne 12. dubna 2016 se na v prostorách zámeckého pivovaru v Žirovnici uskutečnila první Valná hromada spolku starostů jako zřizovatelů mateřských a základních škol Děti do bruslí z.s.,  který z pozice předsedy organizačně vede dlouholetý extraligový hokejista a jindřichohradecký rodák Zdeněk Ondřej.

Spolek Děti do bruslí byl založen na konci roku 2015 a do dnešních dnů si vydobyl v rámci Jihočeského kraje a části Vysočiny značné renomé. S Dětmi do bruslí se v roce 2016  učilo bruslit téměř 400 malých bruslařek a bruslařů z mateřských a základních škol z měst a obcí od Dačic až po Temelín, jednalo se o tyto ZŠ a MŠ: Dačice, Strmilov, Zahrádky, Střížovice, Kunžak, Žirovnice, Soběslav, Temelín, Dříteň, Všemyslice, Bechyně, Tučapy, Týn nad Vltavou. Spolek Děti do bruslí byl založen s cílem výuky správného bruslení formou kurzu pod odborným metodickým a trenérským vedením a vytvořit spolupráci s krasobrulařskými a hokejovými kluby pro jejich budoucí rozvoj. Smyslem projektu je naučit bruslit děti od 4 do 8 let, aby se dítě, bude-li chtít, mohlo následně rozvíjet v bruslařských aktivitách po absolvování celého kurzu. Výuka bruslení probíhala na zimním stadionu v Soběslavi a s podporou Ing. Jaromíra Pytlíka z Hockey Talent Academy  též na zimním stadionu v Telči.

Z reakcí stávajících a budoucích členů spolku Děti do bruslí bylo na valné hromadě jasně patrné, že projekt bruslících předškoláků a malých školáků oslovil svou profesionalitou, přístupem, smysluplností a rozsahem nejen ředitele a ředitelky mateřských a základních škol, ale i starosty měst a obcí. V příštím školním roce by tak kurzy Děti do bruslí mělo projít téměř 1500 dětí.

Veškeré informace o spolku Děti do bruslí naleznete ZDE

 

Partneři spolku Děti do bruslí z.s.:

 

Banner s partnery-komplet

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L