-4 C
Jindřichův Hradec
5.02. 2023
Články

Přehled zásahů hasičů (1. – 7. 12. 2014)

5plus2: Hasiči změřili síly ve vyprošťování zraněnýchPondělí 1. prosince
V souvislosti s odklízením následků námrazy provedli hasiči v okrese Jindřichův Hradec 31 technických zásahů – odklízení spadlých stromů v obcích (někdy i opakovaně): Třebětice, Studená, Lipolec, Mosty, Artolec, Dobrohošť, Heřmaneč, Olšany, Kostelní Vydří, Ostojkovice, Albeř, Mutná, Budíškovice, Studnice, Staré Hobzí, Písečné, Horní Pole, Staré Město pod Landštejnem, Zvůle, Velká Lhota, Nové Sady, Chmelnice, Slavětín a Lidéřovice.

15:24 Technický zásah – Na žádost Policie ČR otevřeli jindřichohradečtí profesionální hasiči dveře bytu na sídlišti Vajgar v Jindřichově Hradci.

Úterý 2. prosince
V souvislosti s odklízením následků námrazy provedli hasiči v okrese Jindřichův Hradec 21 technických zásahů – odklízení spadlých stromů v obcích: Kadolec, Radlice, Studená, Kunžak, Staré Hobzí, Rožnov, Brandlín, Mosty, Slavonice, Český Rudolec, Lidéřovice, Třebětice, Slavětín, Ostojkovice a Rubašov.

10:19 Technický zásah – Nouzové otevření dveří bytu provedla na sídlišti Vajgar v Jindřichově Hradci místní profesionální jednotka.

20:55 Technický zásah – Společně s Policií ČR a ZZS vnikli jindřichohradečtí profesionální hasiči do bytu v ulici Kosmonautů v Jindřichově Hradci.

Středa 3. prosince
V souvislosti s odklízením následků námrazy provedli hasiči v okrese Jindřichův Hradec 22 technických zásahů – odklízení spadlých stromů v obcích: Budíškovice, Klenová, Lipnice, Kadolec, Slavětín, Třebětice, Ostojkovice, Podlesí, Pomezí, Heřmaneč, Skalka, Horní Bolíkov, Stoječín. Zvůle, Lipolec, Horní Pole, Studená, Blato, Albeř a Landštejn.

0:58 Dopravní nehoda – Bez zranění osádky havarovaného osobního automobilu se obešla dopravní nehoda, která se stala u obce Budíškovice. Následky nehody (zajištění místa nehody a zabezpečení havarovaného auta) likvidovala profesionální jednotka ze stanice Dačice.

13:31 Technický zásah – Profesionální jednotka ze stanice Jindřichův Hradec vyjela do obce Nová Bystřice do ulice Obora k nouzovému otevření dveří bytu. Na místě bylo zjištěno, že majitelka si může zajistit dovoz náhradních klíčů. Hasiči mezitím jí a jejímu miminku poskytli zázemí v cisterně.

17:02 Dopravní nehoda – Následky střetu tří osobních automobilů likvidovala v obci Lásenice jindřichohradecká profesionální jednotka. Hasiči v místě nehody řídili provoz na komunikaci. Jejich zásah byl ukončen za hodinu. Nehodu na místě šetřila Policie ČR.

Čtvrtek 4. prosince
V souvislosti s odklízením následků námrazy provedli hasiči v okrese Jindřichův Hradec 9 technických zásahů – odklízení spadlých stromů v obcích (a to i opakově): Popelín, Rodvínov, Plasná, Bílá, Třeboň, Číměř, Hrdlořezy a Nekrasín.

3:30 Technický zásah – K původně ohlášenému požáru plachty na automobilu vyjela do obce Lásenice osádka cisterny profesionálních hasičů ze stanice Jindřichův Hradec. Průzkum na místě události ukázal, že se o požár nejedná.

9:18 Technický zásah – Třeboňští profesionální hasiči „zachránili“ z okapu domu v Nádražní ulici v Třeboni klíče.

14:39 Technický zásah – Společně s Policií ČR a ZZS vnikli dobrovolní hasiči obce České Velenice a profesionální hasiči ze stanice Třeboň do bytu ve Vitorazské ulici v Českých Velenicích.

17:13 Technický zásah – K ohlášenému požáru sazí v komíně vyjela na Sídliště Gigant do obce Břilice společně s místní dobrovolnou jednotkou profesionální jednotka ze stanice Třeboň. Hasiči průzkumem zjistili, že se o požár nejedná.

Pátek 5. prosince
V souvislosti s odklízením následků námrazy provedli hasiči v okrese Jindřichův Hradec do 8:45 hodin 2 technické zásahy – odklízení spadlých stromů v Bednárci a u železniční tratě u Popelína.

Sobota 6. prosince

13:41 Technický zásah – Ve Větrné ulici v Dačicích vnikli místní profesionální hasiči do zabouchnutého bytu, ve kterém zůstal zapnutý spotřebič.

16:16 Technický zásah – ZZS si vyžádala pomoc hasičů s vynesením pacienta ze sanitky do domu v Trocnovské ulici v Třeboni. Zásah provedla třeboňská profesionální jednotka.

Neděle 7. prosince

0:56 Požár – Ještě před příjezdem hasičů byl v bytě domu v ulici J. Nepomuckého ve Studené uhašen požár digestoře. K požáru vyjely jednotka profesionálních hasičů ze stanice Dačice a jednotka SDH obce Studená. Hasiči provedli pouze kontrolu požářiště a odvětrání zakouřeného bytu. Vyšetřovatel HZS stanovil výši vzniklé škody na 15 000,- Kč, hodnota uchráněného majetku činí 300 000,- Kč. Příčina vzniku požáru je v šetření.

12:26 Technický zásah – Společně se ZZS a Policií ČR vnikla jindřichohradecká profesionální jednotka do domu v ulici U Nemocnice v Jindřichově Hradci.

12:34 Požár – Škoda ve výši 30 000,- Kč byla vyčíslena po požáru u rodinného domu v obci Červený Hrádek. Na místo byla vyslána se dvěma cisternami pProfesionální jednotka ze stanice Dačice, v rámci mezikrajské výpomoci si operační středisko vyžádalo další jednotku z Kraje Vysočina. Požár zatím z dosud nezjištěné příčiny zasáhnul udírnu a střechu pergoly. Likvidace požáru hasičům trvala přibližně třičtvrtěhodinku. Hodnota uchráněného majetku je 30 000,- Kč.

15:42 Technický zásah – V domě s pečovatelskou službou v Bratrské ulici v Dačicích evidují místní profesionální hasiči nouzové otevření dveří bytu.

Zdroj: Vendula Matějů, mluvčí hasičů

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L