0.1 C
Jindřichův Hradec
4.02. 2023
Články

Přehled zásahů hasičů (24. – 30. 11. 2014)

5plus2: Hasiči změřili síly ve vyprošťování zraněnýchPodívejte se na výpis událostí, u kterých zasahovaly hasičské sbory z Jindřichohradecka:

Úterý 25. listopadu

7:30        Dopravní nehoda – Protipožární opatření a úklid vozovky provedli po dopravní nehodě osobního automobilu u Nové Vsi nad Lužnicí profesionální hasiči ze stanice Třeboň a dobrovolní hasiči obce České Velenice. Jednotky k zásahu vyjely na základě ohlášení Policie ČR, která nehodu na místě šetřila.

12:12      Dopravní nehoda – K další nehodě, kterou oznamovatel nahlásil také jako nehodu, kde bude nutné vyproštění zraněných osob, došlo po poledni v Třeboni, části obce Břilice. Zde došlo k dopravní nehodě osobního automobilu, ze kterého zasahující profesionální hasiči z třeboňské stanice vyprošťovali jednu osobu. Již po několika minutách byla osoba předána zdravotníkům ZZS. V rámci záchranných prací pak jednotka provedla u havarovaného auta protipožární opatření a kontrolu úniku provozních látek. Tento nebyl zjištěn, hasiči v 12:46 hodin předali nehodu Policii ČR k šetření a vrátili se na svou základnu.

Středa 26. listopadu

12:21      Technický zásah – Dveře bytu, za kterými zůstal zabouchnutý zapnutý spotřebič, otevřela v Okružní ulici v Třeboni místní profesionální jednotka.

13:37      Požár – Profesionální hasiči ze stanice Třeboň a jednotky SDH obcí Třeboň – Branná a Lomnice nad Lužnicí byli vysláni k ohlášenému požáru seníku stojícího uprostřed louky u města Třeboň. Podle prvotních informací velitel zásahu se jedná o požár malého rozsahu. Vzhledem k podmáčenému terénu nebylo možné, aby se hasičská auta dostala až k hořícímu seníku. Velitel zásahu proto rozhodnul o vytvoření dálkové dopravy vody. Přibližně po půl hodině byl požár zcela pod kontrolou zasahujících hasičů, v 15:21 hodin byla nahlášena úplná likvidace požáru. Příčina vzniku požáru a výše vzniklé škody je předmětem šetření.

Čtvrtek 27. listopadu

8:16        Technický zásah – Profesionální hasiči ze stanice Jindřichův Hradec zasahovali ve svém městě, kde na kruhovém objezdu v části města Otín zřejmě vypadly z neznámého vozidla na silnici čtyři dvacetikilové plechovky s barvou. Plechovky ležely mimo vozovku. Hasiči je zabalili do igelitových pytlů a odvezli na stanici.

10:32      Technický zásah – Další zásah si jindřichohradečtí profesionální hasiči připsali v Nové Včelnici v ulici Na Hliněnce, kde na žádost Policie ČR provedli nouzové otevření dveří bytu.

15:10      Dopravní nehoda – Profesionální jednotka ze stanice Třeboň zasahovala od 15:10 hodin na silnici I. třídy č. 34 u obce Nová Hlína u dopravní nehody dvou automobilů. Jednalo se o střet dodávky tovární značky Volkswagen a osobního automobilu značky Škoda Octavia combi. Zasahující hasiči spolupracovali se zdravotníky ZZS Jihočeského kraje, kteří si do své péče převzali tři zraněné osoby, jež byly odvezeny do nemocnice. Dále třeboňská jednotka provedla u havarovaných aut zajištění proti požáru a kontrolu úniku provozních kapalin. Silnice byla v místě nehody po dobu šetření Policie ČR uzavřena. Po 16. hodině pak byl uvolněn jeden jízdní pruh, hasiči řídili provoz na komunikaci. Jejich zásah byl ukončen okolo půl sedmé navečerní poté, co byl dokončen úklid vozovky.

19:46      Požár – Žádná škoda nevznikla při požáru sazí v komíně, které hořely u domu v obci Tušť. Uhašení sazí a jejich vymetení provedli třeboňští profesionální hasiči společně s jednotkou SDH obce Suchdol nad Lužnicí.

Pátek 28. listopadu

13:22      Technický zásah – Za přítomnosti Policie ČR vnikli jindřichohradečtí hasiči do bytu v Nádražní ulici v Jindřichově Hradci. Hasiči se do bytu násilím přes balkónové dveře.

19:07      Požár – Osádky čtyř cisteren profesionálních hasičů ze stanice Třeboň a dobrovolných hasičů obcí Suchdol nad Lužnicí a Rapšach byly operačním střediskem HZS Jihočeského kraje vyslány k blíže neurčenému požáru v lese u Suchdola nad Lužnicí, části o obce Františkov. Když se hasiči k požáru dostali, zjistili, že hoří montovaný přístřešek o půdorysu přibližně 16 x 6 metrů sloužící jako zázemí pro dětský tábor. Po necelých dvaceti minutách zasahující hasiči dostali požár pod kontrolu. Z boudy vynesli dvě tlakové láhve, které na volném prostranství ochladili. Úplnou likvidaci požáru velitel zásahu nahlásil v 20:46 hodin. Výši vzniklé škody stanovil společně s Policií ČR vyšetřovatel HZS na 400 000,- Kč. Příčina vzniku požáru je v šetření.

19:43      Požár – K dalšímu ohlášenému požáru vyjela včetně výškové techniky jindřichohradecká profesionální jednotka do obce Kunějov. Zároveň s vyslanou profesionální jednotkou byly svolány jednotky SDH obcí Kunžak, Nová Bystřice a Číměř. Jako první k požáru přijela profesionální jednotka, jejíž velitel po provedeném průzkumu podal na operační středisko HZS Jihočeského kraje zprávu, že se jedná o požár střechy a půdního prostoru rekreačního objektu, a to na ploše přibližně 15 x 10 metrů. Uvnitř nikdo nebyl, všechny osoby opustily dům ještě před příjezdem hasičů. Krátce před půl devátou večerní byl požár lokalizován – dále se nešířil a byl zcela pod kontrolou hasičů. Za další hodinu pak bylo možné dobrovolné jednotky a výškovou techniku odeslat zpět na základnu. Úplnou likvidaci požáru nahlásil velitel zásahu 48 minut po půlnoci. Pak se jindřichohradecká profesionální jednotka vrátila na základnu a na požářišti zůstala pouze jednotka SDH obce Kunžak s elektrocentrálou. Její zásah byl ukončen po půl třetí ranní. Hasiči u požáru spolupracovali s Policií ČR a pracovníkem firmy E-on. Požár způsobil škodu za 900 000,- Kč, hasiči svým zásahem uchránili další majetek za 2 500 000,-. Příčina vzniku požáru je předmětem šetření vyšetřovatele HZS a Policie ČR.

21:01      Dopravní nehoda – Na základě ohlášení Policie ČR vyjela profesionální jednotka ze stanice Jindřichův Hradec ve svém městě do Václavské ulice k dopravní nehodě osobního automobilu. Dle prvotního oznámení se mělo jednat o nehodu s nutností vyproštění zraněných osob. Když hasiči k nehodě přijeli, zjistili, že havarované osobní auto je mimo vozovku a zranění v péči zdravotníků ZZS. Jednotka u auta provedla protipožární opatření a kontrolu úniku provozních kapalin. I pro následné šetření nehody Policií ČR jednotka HZS zajistila osvětlení místa nehody. Po 23. hodně, kdy Policie ČR svou činnost ukončila, hasiči přetočili havarované auto zpět na kola a zabezpečili jej proti požáru odpojením autobaterie. Poté zásah ukončili a vrátili se na základnu.

Sobota 29. listopadu

9:33        Požár – Profesionální hasiči ze stanice Dačice byli vysláni v rámci mezikrajské výpomoci do obce Jemnice k požáru domu. Jednotka se na základnu vrátila okolo 15. hodiny. Požár je šetřen HZS Kraje Vysočina.

Neděle 30. listopadu

13:17      Planý poplach – K ohlášenému požáru střechy bytového domu vyjela do obce Břilice na Sídliště Gigant profesionální jednotka ze stanice Třeboň následována jednotkou SDH obce Lomnice nad Lužnicí. Průzkum na místě ukázal, že se jedná o planý poplach – hustý kouř z komína.

15:52      Technický zásah – Spadlý strom odklidila z vozovky u obce Valtínov profesionální jednotka ze stanice Dačice.

419:58    Požár – Vznícení sazí bylo příčinou vzniku požáru v komínovém tělese domu ve Stálkovské ulici ve Slavonicích. Požár uhasili profesionální hasiči ze stanice Dačice ve spolupráci s místní jednotkou SDH. Vzniklá škoda činí vzhledem k prasknutí komína 10 000,- Kč, hodnota uchráněného majetku je 2 500 000,- Kč.

23:23      Technický zásah – Strom nebezpečně nakloněný nad vozovkou odstranila u Starého Hobzí dačická profesionální jednotka.

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L