0.1 C
Jindřichův Hradec
4.02. 2023
Články

Přehled zásahů hasičů (5. – 8. ledna 2015)

5plus2: Hasiči změřili síly ve vyprošťování zraněnýchKteré události řešili hasiči na Jindřichohradecku v uplynulých několika dnech? Podívejte se na přehled jejich zásahů na HradecŽije:

Pondělí 5. ledna

6:53 Dopravní nehoda – Odklizení spadlého stromu z vozovky a vytažení osobního auta, které zapadlo do sněhového jazyka, zajistila v obci Lásenice profesionální jednotka ze stanice Jindřichův Hradec. Zásah hasičů trval přibližně půl hodiny. Jednotka u nehody spolupracovala s příslušníky Policie ČR.

Úterý 6. ledna

10:32 Požár – V 10:32 hodin přijalo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje na tísňovou linku 112 informaci o požáru dílny v ulici Berky z Dubé v Dačicích. K požáru byly vyslány osádky tří cisteren dačických profesionálních a dobrovolných hasičů. Průzkum na místě události ukázal, že hoří v dílně používané na opravu automobilů. Požár zasáhnul opravované osobní auto značky Ford Fiesta a rychle se rozšířil na vnitřní vybavení garáže. Naneštěstí plameny zasáhly muže, který právě vůz opravoval. S popáleninami byl odvezen do nemocnice. Zasahující hasiči dostali požár pod kontrolu již po několika minutách. Velitel zásahu lokalizaci nahlásil v 10:49 hodin. Jejich rychlým zásahem se podařilo uchránit rodinný dům, ke kterému byla dílna jednou stěnou přistavena. Krátce před polednem pak byl požár zcela uhašen. Velitel zásahu předal požářiště majiteli a obě jednotky odjely zpět na své základny. Vyšetřovatel HZS společně s Policií ČR stanovil výši vzniklé škody na 250 000,- Kč, z toho škoda na osobním autě je 10 000,- Kč, na přístroji určenému k diagnostice aut 200 000,- Kč a na dalším vybavení dílny a na dílně jako takové 40 000,- Kč. Zásahem hasičů byl uchráněn majetek v hodnotě 1 000 000,- Kč. Příčina vzniku požáru je předmětem šetření.

12:11 Technický zásah – Ve Větrné ulici v Jindřichově Hradci eviduje místní profesionální jednotka nouzové otevření dveří bytu.

14:23 Technický zásah – Na žádost Policie ČR otevřela dveře bytu také dačická profesionální jednotka, a to ve Starém Městě pod Landštejnem.

Středa 7. ledna

1:31 Technický zásah – Pomoc s vyzvednutím pacientky do postele poskytla ve Slavošovicích profesionální jednotka ze stanice Třeboň.

13:51 Dopravní nehoda – Na silnici II. třídy č. 128 před obcí Horní Pěna ve směru od Jindřichova Hradce zasahovala na základě ohlášení Policie ČR profesionální jednotka ze stanice Jindřichův Hradec u dopravní nehody osobního automobilu tovární značky Renault Clio. Havarovaný vůz skončil mimo vozovku otočený na střeše, jeho řidička vyvázla bez zranění a na hasiče čekala v místě nehody mimo havarované auto. Jednotka HZS u vozu provedla protipožární opatření, nehodu pak předala Policii ČR k šetření a vrátila se na základnu. K nehodě byla jindřichohradecká jednotka vyslána následně s jiným zásahovým vozem disponujícím navijákem, pomocí kterého bylo Clio přetočeno zpět na kola a odstaveno na krajnici vozovky. Zásah hasičů byl ukončen závěrečným úklidem vozovky krátce před 17. hodinou.

18:32 Technický zásah – Ve Větrné ulici v Jindřichově Hradci si místní profesionální hasiči připsali nouzové otevření dveří bytu.

Zdroj: Vendula Matějů, mluvčí JČ hasičů

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L