2.6 C
Jindřichův Hradec
3.02. 2023
Hasiči

Přehled zásahů hasičů (6. – 12. dubna 2015)

5plus2: Hasiči změřili síly ve vyprošťování zraněnýchPodívejte se, kde všude zasahovali hasiči z Jindřichohradecka v uplynulých dnech.


Pondělí 6. dubna

13:10      Technický zásah – Nakloněný smrk zasahující do jízdního pruhu silnice vedoucí z Jindřichova Hradce do Kardašovy Řečice rozřezali a odklidili do příkopu na žádost Policie ČR profesionální hasiči ze stanice Jindřichův Hradec.

22:27      Technický zásah – Profesionální hasiči ze stanice Dačice a dobrovolní hasiči z jednotek obcí Strmilov, Kunžak a Studená spolupracovali s policisty v okolí obce Olšany při hledání pohřešované osoby. Osoba byla Policií ČR nalezena krátce před půlnocí.

Úterý 7. dubna

5:33        Technický zásah – Ve Dlouhé ulici v Dačicích vnikla místní profesionální jednotka do jednoho z bytů. Uvnitř nalezenou osobu pak hasiči pomohli transportovat do sanitky ZZS.

18:41      Technický zásah – Další nouzové otevření dveří bytu evidují jindřichohradečtí profesionální hasiči, a to na sídlišti Vajgar v Jindřichově Hradci.

21:26      Požár – Profesionální hasiči ze stanice Třeboň a jednotka SDH obce Lomnice nad Lužnicí byli vysláni v Lomnici nad Lužnicí k ohlášenému požáru trávy. Požár na ploše 4 x 10 metrů nezpůsobil žádnou škodu.

Středa 8. dubna

9:00        Technický zásah – Na sídlišti Vajgar v Jindřichově Hradci evidují místní profesionální hasiči nouzové otevření dveří bytu.

18:54      Technický zásah – Pro ZZS zajistili ve Starém městě pod Landštejnem dačičtí profesionální hasiči společně s místní dobrovolnou jednotkou transport pacienta do sanitky.

Čtvrtek 9. dubna

15:12      Dopravní nehoda – Jedna osoba utrpěla zranění při dopravní nehodě, která se stala u obce Stráž nad Nežárkou. Jednalo se o nehodu osobního automobilu, hasiči pomohli zdravotníkům ZZS s transportem pacienta do sanitky. Zároveň provedli zajištění havarovaného auta a úklid vozovku. U nehody spolupracovali s Policií ČR.

23:57      Technický zásah – Na žádost Policie ČR vnikli jindřichohradečtí profesionální hasiči do bytu v Nádražní ulici v Jindřichově Hradci.

 Zdroj: Vendula Matějů, krajská mluvčí hasičů

Nejnovější články

Hasičky D. Žďáru si pojistily vítězství v Jindřichohradecké hasičské lize

Ondra

Miliónová škoda u požáru střechy v Kunžaku

Miloslav L

Hasiči: Multikára sjela do rybníku Polívka

Miloslav L