5.2 C
Jindřichův Hradec
30.03. 2023
Prezentace a produkty

Přehřívání podkroví vyřeší klimastěna od SUNPOWER

Bezesné noci, lapání po dechu a nakonec stěhování do přízemních částí domu.

Obýváte podkrovní ložnici? Pak se ani vám zřejmě tento scénář v loňském parném létě nevyhnul. Jak bojovat proti přehřívání podkroví? Možností, ač se zdá, zase tolik není.

  1. Přehřívání podkroví - SUNPOWERVětrání a clonění oken – větrání je účinné pouze v případě, že noční venkovní teploty klesají pod teplotu v místnosti. Pak není nic jednoduššího, než přes horké prosluněné dny zavřít a zatemnit okna. Snažte se nepropustit jediný sluneční paprsek. Jakmile slunce zajde a klesne teplota, otevřete okna dokořán vstříc noční obloze. Ochladíte místnost, pustíte čerstvý vzduch a klidnému spánku nic nebrání.
  2. Izolace – v dnešní době máte na výběr z nesčetné škály možností zateplení podkroví. Mnozí se domnívají, že čím více izolace v podkroví, tím snáze zabrání i přehřívání. Samozřejmě, že přes „šestnáctku“ izolaci vám projde teplo mnohem dříve, než přes „třicítku“, na druhou stranu, když v noci venkovní teplota ještě klesá na přijatelné stupně, „třicítka“ vám teplo podrží rozhodně déle, než „šestnáctka“. Nechci snižovat důležitost zateplení, ale spíše o něm uvažujte jako o izolaci tepla, než izolaci proti chladu.
  3. Klimatizace – ať už se jedná o multisplitovou či mobilní klimatizaci, jde leckdy o první možnou variantu, která lidi napadne jako způsob ochlazení místnosti. Otázkou ovšem zůstávají zdravotní rizika jako vysoušení sliznic, onemocnění dýchacích cest i vířením širokého spektra různých bakterií a virů. Nehledě na to, že díky hlučnému provozu klimatizaci stejně přes noc vypnete.

A dál? Co když teploty v noci neklesnou pod teplotu v místnosti? Co když izolace po třech dnech nesnesitelných veder podlehla a pustila teplo do podkroví? Co když imunitní systém váš nebo vašich ratolestí nedovolí klimatizaci? Ne, nebalte peřiny, nerozkládejte gauče v přízemí! Máme pro vás ještě jedno řešení, a tím je:

KLIMASTĚNA – jediný opravdu fungující a zdravý způsob chlazení.

Princip fungování KLIMASTĚNY – v KLIMASTĚNĚ cirkuluje studená voda, která udržuje příjemné klima v místnosti, i když slunce naplno rozpaluje vaši střechu. Chladná voda zabrání proniknutí tepla, a to zcela zdravým způsobem. Nedochází k žádnému víření prachu. Chlad se přenáší sáláním, proto je KLIMASTĚNA zcela vhodná pro alergiky, astmatiky a lidi se sníženou imunitou. Nemůžeme opomenout i minimální náklady na provoz. Vždy se snažíme nejprve najít pasivní zdroj chladu, ať už studni či zemní kolektor, kde jsou náklady nulové. Pokud není pasivní zdroj k dispozici, dají se volit další varianty s nízkými náklady. Dokonale využijete KLIMASTĚNU vy, kteří máte například tepelné čerpadlo. KLIMASTĚNA je totiž nejen zdravá klimatizace, ale zároveň v chladných měsících slouží jako nízkoteplotní vytápění. Teplo se stejně jako chlad přenáší sáláním, které je člověku fyziologicky nejpříjemnější. Vstupní teplota vody pro topení pomocí KLIMASTĚNY je obvykle do 30°C, což je ještě méně, než u podlahového topení. Avšak na druhou stranu může v KLIMASTĚNĚ proudit voda se vstupní teplotou až 55°C, místnost se vytopí rychleji a sálající teplé zdi či strop připomíná sluneční teplo. Rozsah teplot pro chlazení se pochybuje v rozmezí 15-18°C. Samozřejmě zdroj, ať už tepla tak chladu, může být v podstatě jakýkoliv. Pomocí regulace vám dokážeme hravě pohlídat rosný bod a teplotu přívodu vody do našeho stěnového chlazení / topení KLIMASTĚNA. Nezbývá než dodat, že pro vás a vaše podkroví je KLIMASTĚNA jednoznačně nejlepší volbou.

klimastěna

www.klimastena.czwww.sunpower.cz 

Nejnovější články

Salonek u slunečnice | masáže

Miloslav L

AR SERVIS hledá Pracovníka příjmu

Miloslav L

Daniel Paťha Tennis Academy – DPTA

Miloslav L