3.3 C
Jindřichův Hradec
3.02. 2023
Články

Proměny Naturhouse: Petra zhubla 31 kg a Věra 12 kg

S příchodem nevlídného počasí a brzké noci máme zřejmě všichni chuť se co možná nejhlouběji zavrtat mezi teplé polštáře v naší posteli a vylézt s prvními jarními paprsky zase ven. Nostalgicky vzpomínáme na léto, jak jsme rozverně skotačili u vody, na chalupě, na kole…ach, to jsme se hýbali a naše postava to většinou také ocenila! Jenže podzimní splín nás žene spíše k nákupům dortíků z cukrárny na rohu či pizzy jako snadném a bezmála jediném jídle zkonzumovaném během perného dne. Dveře chceme zabouchnout před tmou a zimou, ale naše zdravé návyky mohou zůstat také před nimi – a nám by v hlavě mělo zablikat varovné upozornění, že pokud se poddáme, v lednu budeme mít mnoho práce s hubnutím….

Zhoršující se ručička naší váhy je zpravidla doprovázena i špatným zažíváním, pocity nafouklosti, oteklosti, zhoršeným dýcháním i sebevědomím. Své o tom ví i paní Petra, která s pomocí Naturhouse zhubla 31 kg a také Věra, která je díky své odvaze překonat své staré návyky opět krásně štíhlá a je odhodlaná si tentokrát svou novou proměnu udržet a k váze, jež byla o 12 kg vyšší, se více nevracet.. Obě dvě ví, že cesta k nové postavě se neotevírá bezpracně sama, ale začíná rozhodnutím, že bez dalších odkladů začneme jednat a své návyky, s nimiž si nevíme rady, třeba i s pomocí výživového poradce, budeme řešit.

Naturhouse přináší přirozené, zdravé a přírodní řešení pro redukci váhy a zlepšení kondice, protože navádí ke zdravým změnám jídelníčku a ten obohacuje o cenné bylinné složky. S jídelníčkem každému klientovi pomůže individuálně osobní výživový kouč a vyjde vždy vstříc jeho životnímu režimu a možnostem. Obohacení o další rostlinné složky v podobě bylin a rostlinných výtažků dosáhneme užíváním přírodních produktů a jejich kombinací s upraveným jídelníčkem.

Tento systém si oblíbila i paní Petra Pivoňková, která na dveře Naturhouse zaklepala kvůli své vysoké váze. Člověk si je zpravidla vědom, že s čísly, která se nebezpečně přehoupla daleko přes sto kilogramů přichází i výrazné zdravotní riziko a ne příliš povzbudivý výhled do dalších let života. To, co si paní Petra začala opravdu užívat, bylo zdravé vaření a tipy a recepty na mnoho dobrých kombinací jídel, která si Petra s chutí zkoušela a různě experimentovala. Není také divu, vždyť Petra je profesionální kuchařka, pro kterou je vaření náplní každého dne. Potřebovala se pouze naučit, jaká jídla vařit, z jakých surovin a jak a kdy je správně kombinovat.

Právě v Naturhouse našla pro vše správné vedení a tak se záhy začala přibližovat splnění svého cíle – totiž stát se ,,docentkou“, tedy váhu zkrotit co nejblíže 100 kg. Přípravu jídel ráda probírala se svou osobní výživovou koučkou Naturhouse. Díky těmto rozhovorům získala mnoho informací o tom, jak by měla zdravá strava vypadat, a také se striktně držela doporučeným postupů. Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat a Petře se její poctivost odměnila novým vzhledem, novou velikostí oblečení a zcela novým a sebevědomým pocitem ze sebe sama!

Ti, co zhubnout dokázali, často hovoří v tom duchu, že je ,,potřeba si to nejdřiv srovnat v hlavě.“ Co to vlastně znamená? Hubnoucí se někdy v životě dostane do stavu, kdy si uvědomí, že takto už nemůže pokračovat dál. Že už nemůže lpět na nezdravých potravinách, návycích, které mu škodí, a které způsobují nárůst váhy. My všichni prostě potřebujeme se dostat do stavu, kdy se řekneme:,, Dost, takto už nemohu a nechci pokračovat dál.“ Většinou ale tápeme, jak by to pro nás zdravější a lepší a hlavně vedoucí k výsledkům redukce váhy mělo vypadat. Toto zmatení v nás může podporovat i celá řada módních výživových směrů, které si ve svých doporučeních často protiřečí.

Módní směry však mohou mít pomíjivý charakter a proto my v Naturhouse se striktně držíme staletími prověřeného středomořského jídelníčku, který je setrvale oceňován výživovými odborníky z celého světa pro svou jednoduchost, přínosy pro zdraví, dlouhověkost a udržitelnou přirozenou hmotnost spojenou opět s uchováním mnoha zdravotních benefitů. Pokud však nejste příznivci ryb, oliv, rajčat nebo i jiných typických ingrediencí této kuchyně, nemusíte se bát. Všechny jídelníčky jsou přizpůsobeny stravovacím možnostem Středoevropana a také našim individuálním chuťovým preferencím.

To paní Věra Němcová se znovu nadchla pro řešení Naturhouse, že do hubnutí zapojila i svou širokou rodinu. Úzký tým tvořila spolu se svou sestrou, s níž se účastnily konzultací své stravy v Naturhouse. Vždyť ve dvou se to lépe táhne a podpora blízkých lidí, kteří jsou vám během hubnutí nablízku a neohrožují tak vaše předsevzetí, může být klíčová pro dosažení výsledku. Věra ví, že trochu odhodlání, kterému říkáme pevná vůle, je také potřeba, ovšem vidina nového atraktivnějšího vzhledu a štíhlejší postavy prostě také není k zahození.

A tak je člověk často ochoten i něco obětovat a jako Věra se sestrou pravidelně dojíždět do pobočky Naturhouse vzdálené od místa bydliště téměř 50 km. Taková cesta není jen tak a proto je navíc dobré se náležitě ocenit nákupy či procházkami po městě, abychom příjemné spojily s užitečným – a tím se mohou docházky za svými výživovými poradci stát zpestřením a zatraktivněním běžného života. Věra nebyla na pobočce úplným nováčkem, již se jí podařilo zhubnout, ale zjistila, že návrat k předchozím nevhodným stravovacím návykům, odbývání se v jídle, a nevhodnému zanedbávání pravidelné stravy zárukou uchování si štíhlé postavy určitě není. Paní Věra tedy už ví, že zdravé návyky si budujeme i do budoucna a ve zdravé míře je uchováváme i se štíhlou postavou, a to s cílem si ji co nejdéle a atraktivní vzhled s ní spojený udržet.

Pokud vás zaujaly předchozí příběhy paní Petry a paní Věry, neváhejte se informovat na možnost konzultace vaší vlastní situace a vašeho jídelníčku zdarma na pobočce Naturhouse v místě vašeho bydliště. A nezapomeňte, že nestačí jenom chtít zhubnout, ale následně se rozhodnout pro nový životní styl a další krok, který spočívá v nastolení nových návyků – my v Naturhouse jsme vám s nimi nápomocni již od roku 2008 v České republice a to na 93 pobočkách dostupných ve vašem regionu. Stačí si tedy najít číslo telefonu vámi vybrané pobočky a na schůzku se objednat. Neváhejte – hubnutí není jenom o tom chtít, ale také konat. Těšíme se na vás!

Štěpánka Kutišová – Naturhouse Jindřichův Hradec

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L