První „přípravný zápas“ před baráží končí sedmnáctibodovou výhrou Lions.

V prosluněnou středu se v městě nad Vajgarem opět hrál basketbal té nejvyšší úrovně. Na jih Čech zavítali hosté z USK Praha a v prvním zápase závěrečné části KNBL se z vítězství 95:78 potřetí v sezoně radovali basketbalisté Jindřichova Hradce.

Basket Fio banka Jindřichův Hradec – USK Praha 95:78

Jen ti nejvěrnější fanoušci Lions našli v sluncem zavalenou jarní středu cestu do Městské sportovní haly, kdy se domácí utkali v rámci Play-out Kooperativa NBL se soupeřem z hlavního města Prahy. A že bylo lepší zůstat doma na zahrádce? Tomu vývoj a hlavně výsledek zápasu rozhodně nenaznačoval!

Domácí proti pouhé sedmičce hostů z USK Praha nastoupili nakonec v plné sestavě dvanácti hráčů, kdy se po zranění vrátil kapitán Stanislav Zuzák. Do zbytku nakonec také zasáhne i Jiří Šoula.

Sedmička „vysokoškoláků“ však zápas jen tak „pustit“ nechtělo, kdy po 20 minutách drželo vyrovnaný průběh a vedlo o bod. V následujích minutách však Fio basket pokračoval ve vysokém tempu hry a pomalu začal v zápase vést. Body rozložené mezi 6 hráčů podpořené 39 doskoky nakonec znamenali třetí výhru Lions v této sezoně.

Další domácí utkání odehrají hráči Jindřichova Hradec v sobotu 21. dubna od 18 hodin. Své síly změří s celkem mmcité+ Brno.

Karel Forejt (trenér Fio basketu JH):
„Myslím si, že jsme asi jediný tým, který momentálně kvituje skupinu play-out. Potřebujeme přípravné zápasy směrem k baráži, která nás čeká. Potřebujeme těžké zápasy, stejné jako byl ten dnešní. USK nevzdalo nic, ikdyž hráli v sedmi lidech. Z vlastní zkušenosti však vím, že v malém počtu hráčů se hraje velmi dobře, protože hráči cítí trenérovu důvěru a dnes to přesně bylo vidět. Zejména Sehnal, který bezcharakterně střílel, všechno dával a hrál opravdu jednu chvíli velmi dobře. USK s námi celkově hrálo vyrovnanou partii. My jsme si je chtěli aktivní hrou připravit a doufali jsme, že jim v závěru dojdou síly. To se pravděpodobně stalo a já jsem za to vítězství velmi rád. Bylo to perně vybojované vítězství.“

Chris Chougkaz (trenér USK Praha):
„Gratuluji našemu soupeři k celkem jasné výhře, a to zejména díky poslední čtvrtině, kdy jsme nedokázali najít recept na Jindřichův Hradec. Ve hře jsme byli po 30 minut. Nebylo však jednoduché hrát se 7 hráči. Museli hrát mladí hráči, kteří nemají tolik zkušeností, ale právě v těchto zápasech by měly své zkušenosti načerpat. Respektuji své hráče za to, co dnes předvedli na hřišti. Budeme se snažit v příštím zápase zlepšit.“

Dalibor Fait (power forward Fio basketu JH):
„Já už jen dodám, že v tomto výkonu musíme dál pokračovat následujících pět zápasů. Musíme udržet takovouto výkonnost a co nejlépe se připravit na baráž.“

Filip Petružela (centr USK Praha):
„Gratuluji domácím k výhře. Přijeli jsme v sedmi hráčích, bylo to velmi náročné. Z mého pohledu bychom měli rozhodně zlepšit obranný doskok, týmovou komunikaci a týmovou obranu. Hlavně musíme dávat trestné hody.“