18.5 C
Jindřichův Hradec
23.03. 2023
Články

První zápas play-off 1. ligy hokejbalu patřil Olympu

Při stanoveném herním schématu na nás v sobotu vyšla cesta do Berouna. Doposud jsme zde byli pouze jednou a to minulý rok, kdy byli Kelti nováčkem 1. národky. Od té doby tým i klub prošel změnami a v podstatě jsme moc nevěděli, co od soupeře čekat. Ano, hráli jsme spolu ve 20. kole na domácím hřišti a vyhráli jsme 9:2, ale opět zopakuji, že Play OFF je úplně jiná soutěž.

SK Kelti 2008 – Olymp JH 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

První zápas play-off 1. ligy hokejbalu patřil OlympuVýsledek možná vypadá jednoznačně, ale jeho vývoj rozhodně hladký nebyl. Ale popořadě. Vyjeli jsme do Berouna v neskutečné sestavě 20 kusů (naše kompletní sada dresů, mimochodem). Přivítali jsem po dlouhé rekonvalescenti kapitána Landkammera. S ním kompletní sestava se nedokázala zpočátku přizpůsobit agresivnímu napadání Keltů, kteří sice v první části na střely absolutně pohořeli (4:13), ale byli to právě oni, kteří se dostali v čase 8:04 do vedení. Plášilovi se prosmíkl Jakub Bureš a přesnou střelou poprvé překonal Filipa (který se bohužel tímto nestal prvním brankářem, který v dresu Olympu v play off udržel nulu). V tuto chvíli jsme smutně vzpomínali na Klimešovi 3 tutové šance ze začátku třetiny. Tento gól byl navíc dosažen v oslabení. Zvýšenou aktivitou a tlakem do branky jsme si po několika nepřesných střelách museli pomoci štěstím, protože střela Patrika se odrazila od helmy bratra Lukáše a bylo vyrovnáno.

Druhá třetina se nesla z možná až trošku přespříliš agresivní hry soupeře, který byl trestán vyloučeními. Hned to první, opět se značnou dávkou štěstí, využil jubilant dnešního utkání Jarda Matějka. Ve svém 50. zápase svůj tým poprvé dostal do vedení, které už si nenechal vzít ve zbytku zápasu. Třetí projektil dostal za Laškova záda hráč zápasu, Lukáš Zayml, kdy si seběhnul před brankáře, kde ho krásnou diagonální přihrávkou přes pásmo našel Remiáš a backhandovým blafákem dopravil míček kam se sluší a patří.

Keltové ale rozhodně nesložili zbraně a Novák, který se dobře zorientoval před brankovištěm, poslal míček přesně k levé tyči. Keltové vycítili šanci, ale nedisciplinovaností nám paradoxně nabídli dvojnásobnou přesilovou hru. Ale ještě předtím se udála velmi kuriózní situace. Patrikovi, který stál na vrcholu přesilové hry, sebrala dvojice napadajících hráčů míček (to jestli za hranicí, nebo v rámci pravidel už asi nemá smysl řešit) a mezi šesti očima zvítězil Filip, který si takto připsal zákrok zápasu a svůj tým jednoznačně podržel !!! Myslím si, že zde, v těchto okamžicích, se lámal chleba. Filip tak dal Hunymu dostatek času na to, aby si mohl seštelovat mířidla a střelou z voleje krásně vymetl pravý horní rok soupeřovi branky. Poté ještě pečetil Slanina dorážkou Klimešovi střely.

Příští sobotu se tedy máme na domácím hřišti na co těšit. Připomínám, že hrajeme od 15:00

Branky: 12:27 Zayml P., 21:50 Matějka (Slanina, Hunal) PP, 29:15 Zayml L. (Škarda, Štěch), 41:24 Hunal (Zayml P., Remiáš)  PP, 43:50 Slanina (Klimeš)
Přesilovky: 0:8, Využití: 1:2, V oslabení: 1:0

V ostatních utkání zaujala výhra Tygrů nad Šneky 3:1, Jihlava porazila Nové Strašecí 3:2, Přelouč porazila Třemošnou 3:2sn, Rakovník porazil Most 3:1 a Rondo porazilo Vrtačky 4:1. Výsledky zápasů Opava: Česká Třebová a Polička:Plzeň-Litice nebyly k času uzávěrky známy.

Zdroj – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L