První zápas v nové sezóně BK Lions nevyšel

Ve vyrovnaném duelu získali první body Tuři ze Svitav, kteří zvítězilli 76:80 (24:18, 39:39, 53:56). Nástup do první čtvrtiny byl ve znamení aktivity hostů, kteří po 4 minutách vedli 12:2. Až poté se domácí LIONS probrali a do konce čtvrtiny otočili skóre, především díky aktivitě Younga a Noffleta.

První zápas v nové sezóně BK Lions nevyšelVe druhé čtvrtině bylo brzy jasné, že dnes se bude hrát vyrovnaný zápas. Svitavy se rychle dotáhly a ani jeden ze soupeřů nebyl schopný odskočit. Tomu odpovídalo i skóre 39:39 v poločase.

Ve 3. Čtvrtině se zápas nezměnil. Nízká úspěšnost střelby a mnoho ztrát bylo na obou stranách. U hostí se však rozehráli zahraniční posily, které významnou měrou přispěli k vedení o 3 body po 30 minutách.

Až do 5. Minuty poslední kvarty se hrálo vyrovnaně. Pak však opět začali úřadovat Jones, Barker a Doaks, kteří spolu vyrobili rozhodující náskok, který domácí tým již nedohnal.

Ohlasy:

První zápas v nové sezóně BK Lions nevyšelDomácí trenér: Gratuluji Standovi. My jsme chtěli tento zápas vyhrát, naši hráči však žili z nějaké podstaty. Místo toho, aby odvedli černou práci a udělali před zaplněnou halou potřebný krok, tak si mysleli, že soupeř se porazí sám. To je velmi špatný přístup a my na tom musíme pracovat. K nám nepřijede žádný soupeř odevzdaný. Naprosto jsme neubránili rozehrávače hostí Jonese, který tvořil hru. Výborný zápas odehráli i pivoti hostí.Svitavy si výhru zasloužily.

Hostující trenér: Tato výhra je pro nás velmi cenná. Jeli jsme do JH s tím, že zde chceme vyhrát, i když jsme věděli, že jsme s LIONS v přípravě prohráli.Na poslední výsledek jsme zapomněli. Výborně nám vyšel úvod zápas, kdy jsme se dostali do vedení 12:2, což ale dlouho nevydrželo. Ten zápas však nabral otázky, které jsem si představoval, byl vyrovnaný až do konce. Tušil jsem, že bude rozhodovat koncovka. Zápas byl vyrovnaný a já jsem šťastný za výhru.

Statistiky utkání:  Počet diváků 1050, Trojky: 4-5, TH: 23/18 – 19/12

Body domácí: Nofflet 19, Young 16, Šoula 12, Lamar 10, Zuzák 9, Novák 8, Fait 2

Body hosté: Barker a Doaks 18, Jones 17, Špaček a Bašta 9, Vaňák 7, Teplý 2