17.6 C
Jindřichův Hradec
22.03. 2023
Články

Radlice po čtyřech letech vyhrály turnaj v Mutyněvsi

Turnajem v malé kopané s tradičně velmi příjemnou atmosférou je „Jatka Cup 2016“, který se uskutečňuje v Mutyněvsi, letos se tam konal již VIII. ročník.

Radlice po čtyřech letech vyhrály turnaj v Mutyněvsi
Na snímku se z prvenství těší nahoře zleva týmová kronikářka Dáňa Šprinclová, Petr Holoubek, Jaroslav Škoda, Michal Novák, Bohumil Novák, nejlepší brankář turnaje Richard Vevera a šéf klubu Josef Šprincl. Dole zleva je týmový fotograf Šampi, Martin Šťastný, David Šprincl, David Stehlík a týmový řidič Ladislav Sláma. Vepředu s vítězným pohárem sedí týmová fanynka Linda.

Z původního osmičlenného startovního pole zbyla sedmička týmů, neboť nedorazili původně přihlášení Kondoři z Malého Ratmírova. Namísto dvou základních skupin po čtyřech týmech, tak zůstalo áčko pouze tříčlenné. První místo v něm obsadil pořádající SK Jatka Mutyněves, i když proti mladému FC Méďové měl štěstí, jelikož nad ním vyhrál až na penalty. Skupinou B prošli nejjistěji Zoufalci z Radlic, kteří neinkasovali ani jedinkrát a zvládli při bezgólové remíze i penaltový rozstřel proti jindřichohradeckým Vajgar Boyz. Dlužno dodat, že branku nedostali ani z pokutového kopu!

Semifinálové boje ukázaly, že kvalifikační skupina B byla silnější, protože obě mužstva, která z ní postoupila, zápasy o finále zvládla lépe. Radlice v pěkném utkání bezpečně porazily Médi, aniž by zase inkasovaly. Leštiči šli dál, když už předtím zaslouženě zdolali Mutyněves, jež si dala vlastní gól, jenž rozhodl. Domácí celek si poté aspoň trochu spravil náladu proti Méďům, na nichž bylo patrné zklamání z průběhu turnaje, který přijeli vyhrát. Nakonec od Jatek dostali „bůra“ a skončili až čtvrtí.

Finále mělo jasný průběh. Radlice, tým z malé obce u Dačic, Leštiče vůbec k ničemu nepustily. První branku daly v 7. vteřině, druhou po dalších 43 sekundách. Ani dvougólové vedení je neuspokojilo a stále tlačily. Po změně stran ještě přidaly dvě trefy a v pohodě si připsaly třetí prvenství v historii turnaje. Na trůn se vrátily po čtyřech letech. Impozantní je způsob, jakým došly k letošnímu triumfu, v pěti zápasech totiž dosáhly skóre 14:0! Jejich gólman Richard Vevera za sebe nepustil jediný míč a po zásluze byl vyhlášen nejlepším brankářem osmého ročníku. Cenu pro nejlepšího střelce získal Štěpán Prinz z Mutyněvsi.

„Také tentokrát se nám podařilo dění v obci oživit. Chodí diváci, náš tým měl fanouškovský kotel, který se staral o atmosféru. Vypilo se přes čtyři stovky piv, snědlo mnoho výtečných klobás. Vyšlo i počasí, nebylo vedro jako jindy, pětadvacet stupňů je akorát. Ani nepršelo, déšť se dostavil teprve k večeru, kdy už jsme tančili ve stanu. Poradili jsme se i s tím, že nepřijeli Kondoři, ale jejich omluvu den před turnajem bereme. Oslavovali narození potomka svého kapitána, což společensky neustáli. Na svět přišel nový fotbalista, a to je důvod k řádnému zapití,“ usmíval se Michal Bedrna, hlavní organizátor turnaje.

Základní skupina A: Mutyněves – Méďové 2:1 PK, Méďové – Blažejov 2:1, Blažejov – Mutyněves 1:8. Pořadí: 1. Mutyněves 5 (10:2), 2. Méďové 4 (3:3), 3. Blažejov 0 (2:10).

Základní skupina B: Leštiči – Vajgar 2:1 PK, Radlice – Hospříz 5:0, Vajgar – Radlice 0:1 PK, Hospříz – Leštiči 0:2, Leštiči – Radlice 0:2, Vajgar – Hospříz 2:3 PK. Pořadí: 1. Radlice 8 (8:0), 2. Leštiči 5 (4:3), 3. Vajgar 3 (3:6), 4. Hospříz 2 (3:9).

Semifinále: Mutyněves – Leštiči 0:1 (0:1), Méďové – Radlice 0:2 (0:1). O 5. místo: Blažejov – Vajgar 0:2 (0:1). O 3. místo: Mutyněves – Méďové 5:0 (3:0). Finále: Leštiči – Radlice 0:4 (0:2).

Roman Pišný – více sportu na http://ventilator.websnadno.cz

Autor snímku: Michal Bedrna

Nejnovější články

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L

Zubní pohotovost

Miloslav L

Házenkářky si přivezly z Kunovic těsnou prohru

Miloslav L