3.4 C
Jindřichův Hradec
3.02. 2023
Články

Sbírka Pomozte dětem vrcholí, ale stále je možné přispět (Roman Pišný)

Tři subjekty se podílejí na sbírkové akci „Pomozte dětem“, jsou jimi jindřichohradecká Městská knihovna, Střední zdravotnická škola v Jindřichově Hradci a humanitární organizace ADRA. Sbírka začala již 20. listopadu loňského roku a nyní se blíží její vyvrcholení. Koná se ve prospěch dětí z Dětského domova v Kamenici nad Lipou.

Hračky a čtení

Sběrným místem se nejprve staly; a vlastně stále ještě jsou, prostory Městské knihovny, kam bylo možné donést různé hračky vyjma plyšových, dále stavebnice, které by byly vhodné pro děti do přibližně dvanácti roků. Jako správný dar se určitě ukáží být kupříkladu vystřihovánky, puzzle. Pro začínající čtenáře pak dětské časopisy, leporela. To vše určitě malí obyvatelé kamenického Dětského domova užijí.

Ukončení sbírky

Sbírka „Pomozte dětem“ se nekoná poprvé, stejný triumvirát organizací ji uskutečňuje poněkolikáté. „Řídíme se heslem, že i malý čin přináší velkou radost. Proto se naše škola každoročně do charitativních akcí zapojuje,“ říká ředitelka SZŠ J. Hradec Běla Picková. V pondělí 13. ledna v časovém údobí od 12 do 16 hodin sbírková akce vyvrcholí v prostorách školy v jindřichohradecké Klášterské ulici. Takže, kdo by chtěl ještě dětem poslat do Kamenice nějaký dárek, má vcelku dostatek času vše přichystat. Tentokrát se bude sbírat nejen to, co už lidé mohli nosit do knihovny, ale také oblečení pro děti ve věku od 7 do 9 let, k tomu sportovní potřeby, věci potřebné do školy, což jsou například penály, aktovky, batohy. Dětský domov v Kamenici nad Lipou má ve vínku motto: „Tím nejkrásnějším dárkem není, co se zlatem třpytí. Je to úsměv, láska, pohlazení. Nad takové dary není.“ Avšak i dárky, které přinese sbírka, zcela jistě kamenické děti rozradostní.

Roman Pišný.

Sbírka Pomozte dětem vrcholí, ale stále je možné přispět

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L