5.2 C
Jindřichův Hradec
30.03. 2023
Články

Se sezónou se Hradečáci opět rozloučí cyklovyjížďkou

Pro účastníky podzimní akce s názvem Přes kopec na Hradec aneb Jindřichoradecký pedál jsou na neděli 2. října připraveny dvě trasy pro cyklovyjížďku, a také zábavný doprovodný program v místní části Dolní Skrýchov. Start i cíl obou tras je na louce při pravém břehu řeky Nežárky.

Fotil Martin: Jarní Jindřichohradecký pedálLetošní turistická sezóna v Jindřichově Hradci bude již brzy minulostí. Stejně jako v předešlých letech, i tentokrát se s ní mohou obyvatelé a návštěvníci města rozloučit společným cyklistickým výšlapem. Dorazit ovšem mohou i ti, kteří se rozhodnou své dvoukolé miláčky pro tentokrát nechat doma. Pro účastníky podzimní akce s názvem Přes kopec na Hradec aneb Jindřichoradecký pedál jsou na neděli 2. října připraveny dvě trasy pro cyklovyjížďku, a také zábavný doprovodný program v místní části Dolní Skrýchov. Start i cíl obou tras je na louce při pravém břehu řeky Nežárky.

Zájemci o delší z cyklistických výšlapů vyrazí ve 12.30 hodin z Dolního Skrýchova k rybníku Břeskáč, směrem na Radouňku (hnojiště), Studnice, Lodhéřov, do Deštné, Světců a dále přes Horní, Okrouhlou a Kostelní Radouň k hájovně a přes Horní Skrýchov zpět do Skrýchova Dolního. Trasa měří cca 40 km.

Fotil Martin: Jarní Jindřichohradecký pedálKratší cyklistický výlet startuje ve 13.30 hodin a směřuje opět z Dolního Skrýchova kolem rybníku Břeskáč na Radouňku (firma Rapol) a dále na Drahýšku do Dolní Radouně, Kostelní Radouně k hájovně a lesem do Horního Skrýchova a zpátky do Dolního Skrýchova. Tato trasa je dlouhá cca 20 km.

Na všechny účastníky cyklistické vyjížďky čeká kontrolní stanoviště v blízkosti samoty U Tyšerů.

Doprovodný program podzimního Pedálu zahrnuje program pro děti, o který se postarají členové Sboru dobrovolných hasičů J. Hradec a členové Oblastního spolku Českého červeného kříže, jízdu na poníkovi, lezeckou stěnu či malování na obličej. Moderátorem akce je Michal Arnošt, občerstvení opět zajistí jindřichohradečtí dobrovolní hasiči.

Ani tentokrát nebude chybět tombola s krásnými cenami, z nichž tu nejhodnotnější opět představuje jízdní kolo. Losování velké tomboly je naplánováno na 16. hodinu.

Důležité upozornění: každý se účastní jízdy na vlastní nebezpečí, pořadatel neručí za škody účastníkům vzniklé ani jimi způsobené!!!

Akci Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál pořádá město Jindřichův Hradec ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů J. Hradec, Oblastním spolkem Českého červeného kříže J. Hradec a Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou.

Mediálními partnery akce jsou: Týdeník Jindřichohradecka, měsíčník Žurnál – krásné články, Jindřichohradecká televize, Radiohouse.

Zdroj: Město J. Hradec – Foto: Martin Kozák

Trasa 20 km

[gview file=“http://hradeczije.cz/wp-content/uploads/2016/09/pedal_podzim_trasa_20km.pdf“ profile=“3″ height=“600px“ width=“540px“ save=“1″]

Trasa 38 km

[gview file=“http://hradeczije.cz/wp-content/uploads/2016/09/pedal_podzim_trasa_38km.pdf“ profile=“3″ height=“600px“ width=“540px“ save=“1″]

Nejnovější články

Salonek u slunečnice | masáže

Miloslav L

AR SERVIS hledá Pracovníka příjmu

Miloslav L

Daniel Paťha Tennis Academy – DPTA

Miloslav L