Sedmá výhra Lions v posledním domácím zápase

Do zápasu vstoupil lépe hostující celek. Po necelých 4 minutách sice vedli LIONS po koši Lipkinse, v dresu Pand se však rozjelo duo Thompson-Abercrombie. První jmenovaný trefil 2 trojky v řadě, obrovitý pivot hostů naopak v první čtvrtině vládnul na doskoku. I díky jejich výraznému příspěvku náskok Ústí narůstal. Domácí nevolili dobré střely, navíc relativně dost ztráceli míče.

BK LIONS J.Hradec – Sluneta Ústí nad Labem  88:84 (14:25, 39:47,65:63)

Sedmá výhra Lions v posledním domácím zápaseI druhá čtvrtina byla ve znamení hostujících, kteří se hned zkraje dostali do dvouciferného vedení. Domácí však začali hrát trpělivěji, připravovali si lepší pozice a odpověď byla na světě. Po trojce Šusteka ztráceli domácí 2 minuty před koncem pouhé 3 body. Několik ztrát však opět darovalo náskok hostujícím celku.

Druhý poločas však bylo jiné kafe. Domácí zapnuli obranu a Ústí začalo zmatkovat a ztrácet míče. Vše načal trojkou Zuzák, stejnou mincí ho napodobil Lipkins. A když domácí kapitán přidal další úspěšný trojkový projektil, trenér Pištěcký za necelé 2 minuty reagoval time-outem, neboť domácí bleskově otočili. Poté začala přetahovaná o každý bod, vedení se měnilo jak na kolotoči. Domácí však ožili, i nadále vytvářeli velký tlak na obranné polovině, navíc využívali podkošových soubojů, kde pivoti hostí začínali mít velké problémy s fauly. Hosty však držel ve hře Šotnar, domácí vedli před poslední čtvrtinou o 2 body.

2 minuty to vypadalo, že se půjde do nervózního závěru. Lions však vytáhli další krásné akce, přidali 9 bodů v řadě a tentokrát ve 4. minutě vedli dvouciferným rozdílem oni! Ústí se však nevzdalo, Šotnar trefil další trojku, ze svého celozápasového spánku se na chvíli probudil Pecka s 2 TH a Pandy byly opět na dostřel. Lipkins se Zuzákem však i nadále trefovali a domácí tak získali 7. výhru. A nutno dodat, že po 2. poločase naprosto zaslouženou.

Domácí trenér Karel Forejt:“Díky za gratulaci. Souhlasím s tím, že jsme si výhru zasloužili za nezměrné úsilí po 3 čtvrtiny. V prvním poločase jsme trpěli aktivitou vysokých hráčů soupeře. V poločase byl rozdíl pouze v TH, soupeř si chodil pro fauly a mělo o 8 víc daných TH. My jsme chtěli hrát do velkých hráčů, aby se dostali do problémů s fauly, což bylo klíčovým faktorem zápasů. Všichni, co se dostali na hřiště, chtěli vyhrát. Souhlasím, že nad námi byla i deka z Pardubic. Body jsou však doma a já jsem za ně strašně rád. “

Hostující trenér Antonín Pištěcký: “Gratuluji týmu trenéra Forejta k výhře. 14 dní se pereme se zdravotními problémy, tím se nechci vymlouvat. Tento týden to gradovalo a nebyli jsme schopni trénovat 5-5. Standa Votroubek nám pravděpodobně nepomůže 2 měsíce, 14 dní máme v šatně virózu. Dnes jsme si však nějaké věci řekli, jasně jsem kluky připravoval na to, že hra soupeře bude stát na 3 hráčích – Lipkins, Brooks a Zuzák – to myslím zejména útočně. Ti hráči nám dali kolem 60 bodů z 88, což je strašně moc. Výborně jsme však vstoupili, až jsem byl překvapený. Samozřejmě jsme věděli o posledním zápase soupeře v Pardubicích, kdy JH prohrál tak, jak prohrál. Věděli jsme, že to budou mít v hlavách. První čtvrtina byla super. Následné čtvrtiny, s tím se zde nedá vyhrát. Co bych však ze statistik vypíchnul, je 26 bodů z rychlého protiútoku. Bavíme se o tom posledních x zápasů. V útoku špatným spacingem poztrácíme mnoho míčů a nahráváme tím soupeřům k jednoduchým košům. A to nás dnes stálo výhru, je zde rozdíl 21 bodů. Byť to bylo pouze o 4 body, JH si dnes výhru zasloužil.“

Nejlepší hráč: Terrell Lipkins

Statistiky utkání: 720 diváků

Trojky: 11-9

TH: 25/11-34/23

Doskoky: 37-39

Fauly 26-21

Body domácí:Lipkins 28 (6d,6a,3 stealy), Brooks 17, Zuzák 15, Canty 12 (12d), Šustek a Šoula 5, Tawiah 4, Fait 2

Body hosté:Thompson 21, Šotnar 18, Abercrombie 12, Bosák, Šteffel a Pecka 9, Smith 5, Šmíd 1