17.6 C
Jindřichův Hradec
22.03. 2023
Články

Sedmdesát masek bylo na karnevalu v Budíškovicích

Každým rokem se v masopustním období v Budíškovicích koná dětské karnevalové odpoledne. Svým nabitým programem je věhlasné nejen v nejbližším okolí, proto je o ně mezi dětmi a jejich rodiči takový zájem. Však se také letos veselilo sedm desítek masek.

Sedmdesát masek bylo na karnevalu v BudíškovicíchPořádající zapsaný spolek Sokol Budíškovice spolu s odborem Sportu pro všechny připravily pestrý maškarní bál, který byl plný samostatných soutěží o ceny a společných zápolení, v nichž byli zapojení i dospělí. Pro děti byly nachystány disciplíny, za jejichž absolvování dostávaly razítka do své hrací karty a odměny do speciální taštičky. Čekaly je slalom s nákladem, házení míčků do klobouku, stavění iglú, poznávání plodů lesa, lov ryb v rybníčku. Do pojídání koláčků, sbírání barevných míčů a přetahování lanem už se zapojili i rodiče. Na průběh plnění každé úlohy vždy dohlížely dvě známé pohádkové postavy.

Hudební doprovod obstaral DJ Lumír, jenž nejen dětskými písničkami rozpohyboval celý parket. Tančili a skotačili všichni. Znovu nechyběl klaun Bublín, který čaroval s malinkými bublinami, ale také s tak obrovskými, že se do nich vešel člověk. V bublinkové dílničce se děti učily, jak se bublinky a bubliny vytvářejí. Bonusem byla vlastnoruční výroba domácího mýdla, do něhož si mohly děti přidat například hračku, mýdlovou vločku či sušené bylinky. Mýdlo si odnesly domů.

Do příprav letošního karnevalu se zapojila i Obecní knihovna Budíškovice a její čtenáři, ZŠ a MŠ Budíškovice pomohly s výzdobou sálu. Občerstvení bylo zajištěné pro každého, i když hlavní úspěch sklízely flambované palačinky od Barbory Janákové a Jitky Urbancové a rovněž popcorn a cukrová vata od paní Launové. „Děkujeme všem, kdo nám pomohl s organizací dětského karnevalu. Věříme, že se všem program líbil a nedělní odpolední čas tak strávili příjemně. V očích a na dětských tvářích v závěru už byla znát únava, avšak také spokojenost z nových dojmů a prožitků,“ shodly se Edita Karkošková a Šárka Kopřivová z pořádajícího Sokola Budíškovice, z.s.

Organizátoři dětského karnevalu tímto vyjadřují poděkování: SOUZaS Dačice, žáci oboru Cukrářská výroba – napečení koláčků a perníčků pro děti; Obec Budíškovice; Pekárna Dačice; CENTROPEN Dačice; banka Waldviertler Sparkasse von 1842; ORION; pan Milan Zetocha; ČUS Dačice; SOUZaS Dačice, žákyně Jitka Urbancová a Barbora Janáková – flambované palačinky; Truhlářství Ing. Milan Krkoška Budíškovice; Topenářství HRON Dačice, s.r.o.; společnost ČECH – ODPADY; Pohostinství KALVAS Budíškovice; MŠ a ZŠ Budíškovice – pomoc s výzdobou sálu; fa POKORNÝ Dačice.

Foto: Edita Karkošková

Roman Pišnývíce sportu na http://ventilator.websnadno.cz

Nejnovější články

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L

Zubní pohotovost

Miloslav L

Házenkářky si přivezly z Kunovic těsnou prohru

Miloslav L