Ani sedmnáct trojek domácích basketbalistů další prohru neodvrátilo

Vánočními trhy očarovaný Jindřichův Hradec zažil v sobotní podvečer basketbalovou bitvu s BK Opavou. Domácí se po zlepšení v druhém poločase opavským přiblížili až na rozdíl deseti bodů. Více bohužel nestihli, a tak prohrávají 86:96.

Basket Fio banka J.Hradec – BK Opava 86 – 96

Rozhodčí: Hošek, Blahout, Salvestr
Komisař: Pavel Hlaváček
Diváci: 500
Po čtvrtinách: (17:32,39:57,60:80)

Ve slušně zaplněné jindřichohradecké městské hale byla od úvodního rozskoku vidět dominance sehraného týmu z Opavy. „Rozjetý parník“ pod vedením rozehrávače Šiřiny trestal domácí nepřesnosti v obraně. Poločasové skóre se nakonec zastavilo na pro Lions nepříznivých 39:57.

Pauza přinesla vzpruhu hře bankéřů. Několik přesných trojek v průběhu druhé půle od snajprů Bašty, Stegbauera a Sinadinoviče dotáhlo domácí na rozdíl pouhých 10 bodů. To už však do konce zápasu zbývala pouhopouhá minuta, a tak si Jindřichův Hradec připisuje svou jedenáctou porážku.

Další utkání čeká Lions ve středu 13. prosince, kdy do jindřichohradecké městské sportovní haly přijedou východočeské BK JIP Pardubice. Místenky na tento zápas můžete nakupovat už dnes na odkazu ZDE.

Karel Forejt na tiskové konferenci:
„Gratuluji Petrovi a zároveň mu děkuji za jistá slova povzbuzení. Opava zaslouženě vyhrála za to, co předvedla v prvním poločase a samozřejmě i za to, co jsme v něm předvedli my. My jsme neustáli jejich tlak a z něj plynuly naše ztráty. Opava z nich získala spoustu lehkých košů, ale i když jsme se ve druhém poločase v této činnosti zlepšili, tak mi připadlo, že měli stále zápas pevně v rukou. Nám nejde upřít snaha. Opět jsme měli velmi dobré pasáže, ale s takovým týmem, jako je Opava, je to málo. Bojovnost nemůžu nikomu upřít. Ale bohužel jenom bojovnost nestačí. První poločas nás stál boj o výhru“

Martin Bašta dodává:
„My jsme absolutně nezvládli první poločas, kde jsme měli hloupé ztráty. Dostávali jsme koše z protiútoků. Tlačili jsme se do těžkých střel, a tak naše bída pokračuje. Druhý poločas zase ukázal, že dokážeme hrát basket. Dokážeme přitvrdit v obraně a dokonce si i půjčit balon. Doufám, že se z toho poučíme a příští zápas budeme hrát celých 40 minut.“

Jan Šebek – Basket Fio banka Jindřichův Hradec

Střelci domácí: Sinadinovic 19, Bašta 17, Zuzák 15, Upchurch 12, Fait 10, Stegbauer a Robinson oba 6, V. Novák 1, Fical, Kantůrek
Střelci hosté: Šiřina 25, Klečka 17, Bujnoch a Jurečka oba 15, Gniadek 12, Kouřil 8, Dragoun a Kvapil oba 2, Bukovjan a Štěpánek
Trojky: 17:10
Fauly: 16:22
TH: 9/13 : 12/17