6.7 C
Jindřichův Hradec
1.04. 2023
Články

Semtex a rozbušku přinesl v kraťasech na policii

Semtex a rozbuška, Policie ČR.O půl druhé odpoledne ve čtvrtek 4. září  se do budovy policie, územního odboru Jindřichův Hradec, dostavil na odbor služby pro zbraně a bezpečnostní materiál muž, který vedl za ruku svou nezletilou dceru. Ze svých kraťasů vyndal z jedné kapsy nejméně  70 gramů plastické trhaviny PL Np 10 (SEMTEX 10) a z druhé kapsy jeden kus rozbušky Ž se zápalnicí o délce nejméně 30 centimetrů. 

 

Semtex i rozbušku policistům odevzdal v rámci takzvané „Zbraňové amnestie“. Nálezce se na základě zániku trestnosti k původu věcí odmítl vyjádřit. Policisté z oddělení pro zbraně a bezpečnostní materiál  ihned cestou operačního střediska  policie z důvodu přijetí náloživa a iniciátoru vyžádali  na místo pyrotechnickou službu z Českých  Budějovic. Přivolaný pyrotechnik převzal plastickou trhavinu semtex i rozbušku se zápalnicí  k bezpečné likvidaci.

 

V rámci „zbraňové amnestie“ bylo do dnešního dne na PČR, Územní odbor Jindřichův Hradec přineseno občany prozatím 25 zbraní a 220 kusů střeliva.

 

Pyrotechnik z ČB s vozidlem.Policie varuje:
Občané, pokud naleznete výbušniny, miny, letecké pumy, rakety či jiné pozůstatky z II. světové války, případně jakýkoliv předmět toto připomínající, s předmětem rozhodně vůbec nemanipulujte a ihned  nález oznamte na tísňovou  linku 158. V případě Vaší neodborné manipulace ohrožujete nejen život svůj, ale i život a zdraví dalších osob! 

 

Zdroj: web policie.cz, Hana Millerová

Nejnovější články

Kino Počátky na duben 2023

Miloslav L

AR SERVIS hledá automechanika

Miloslav L

Čtyři roční období na jednom místě IV. | Fotila Amálie

Miloslav L