-4 C
Jindřichův Hradec
5.02. 2023
Články

Setkávání v Oknech je vždy zajímavé

„Ryba nemůže žít bez vody a člověk bez člověka“ Uzbecké přísloví

Konec prázdnin a začátek září v Oknech byl trošku hektický, ale navýsost plodný. Hlavním tématem tohoto času bylo setkávání velmi různých lidí s jediným cílem – dobře prožít čas. Jedním z největších Setkávání v Oknech je vždy zajímavésetkání byl prožitkový letní tábor pro děti i dospělé se zdravotním postižením, dobrovolníky i profesionály. Záměrně uvádím, že tábor byl vlastně tvůrčím setkáním – týdnem her, tvoření, hudby. Vlastně šlo o velkou výměnu dobré vůle a pozitivní energie. Vzájemné obdarování si poskytli lidé od 5 do 73 let – klienti Oken, učitelé, sociální pracovníci, voják, důchodce, manažer, prodejce aut….. V rámci velké hry, nazvané „Bohové na Olympu“ prožili dny plné úžasných dobrodružství. Jedním z nejzajímavějších byla lanová skluzavka, kterou nám přišli udělat pozvaní hosté – manželé Kukačkovi a Vojtěch Duba. Možnost překonat na laně řeku se lidem na vozíčku jen tak nenaskytne….

Setkávání v Oknech je vždy zajímavéDalším dobrodružstvím bylo navyšování kapacity Oken a rozšiřování provozů. Zde výborně zapracovali jak klienti sociálně terapeutických dílen, tak externí spolupracovník pan Svoboda.

Třetí setkání – již tradiční „Květinové odpoledne“, v pořadí čtrnácté. Nádherný projev tvořivosti studentů floristiky a místních květinářů, obohacený o módní přehlídku svatebního salonu a prodej výrobků Chráněných dílen Okénko – to vše v pečlivé režii pana Vladimíra Noska. Výtěžek akce činil přes 29 000,- Kč a bude využit k rozvoji dílen v OKNECH.

Setkávání v Oknech je vždy zajímavéČtvrté setkání – společná výstava kreativních klientů Oken – Paťky, Borise, Radka, Honzy a Aničky, kteří pracují pod vedením Evy Kutišové a pana Vladimíra Noska v galerii Kaplanka v Protivíně. Barevnými pastely a voskovými batikami Paťky, Borise a Radka se galerie rozzářila, koláže Vladimíra Noska a fotografie Jana Wittbergera vedou k zamyšlení. Paspartami doplnila paní Hana Maříková, fotograficky spolupracoval Martin Stiltenn. Na závěr patří dík – dnes hlavně Vladimíru Noskovi, protože doprovází laskavě, neokázale a věrně OKNA již 12 let! A také všem dalším, kteří nás v tomto období podpořili. Přeji všem krásný podzim!

Drahomíra Blažková

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L