1.6 C
Jindřichův Hradec
2.02. 2023
Články

Skauti přivezou světlo z Betléma i do Jindřichova Hradce

Sdílení štěstí vám přinese pokoj. [Bible, Římanům 14, 17-19]

Připalování a šíření plamínku z Betléma se stalo již neodmyslitelnou součástí adventní doby a symbolem příchodu Vánoc a narození Ježíše Krista. I letos rozvezou skauti světýlko po celé České republice. V Jindřichově Hradci bude k připálení opět den před Štědrým večerem, 23. prosince.

Skauti přivezou světlo z Betléma i do Jindřichova HradceLetos se celá akce koná pod mottem „Sdílení štěstí vám přinese pokoj“.

„Vždyť království Boží není v tom, co jíte a pijete, nýbrž ve spravedlnosti, pokoji a radosti z Ducha svatého. Kdo takto slouží Kristu, je milý Bohu a lidé si ho váží. A tak usilujme o to, co slouží pokoji a společnému růstu.“ Bible, Římanům (14, 17-19).

Trochu historie

Šíření světla přímo z Betléma je tradice započata v roce 1986 ve studiu hornorakouského ORF v Linci. Do České republiky se pak tento novodobý vánoční zvyk dostal v roce 1989, kdy přivezli první světlo čeští exiloví skauti právě z Rakouska.

Plamínek zažehnutý v místě narození Ježíše Krista a nazvaný Světlo přátelství putuje ve speciálním bezpečnostním obalu letecky z Izraele do Lince, odkud se předává do 25 zemí světa a také institucím, například Evropskému parlamentu nebo OSN.

Přijměte tedy pozvání a přijďte si i vy letos světýlko připálit.

Kdy? 23. prosince 2015 od 17h na Náměstí Míru

Zazpíváme si koledy, povíme si něco o Betlémském světle a především rozšíříme světlo z Betléma do našich domácností.

Přijďte!

Srdečně Vás zve Středisko Pětilisté růže Jindřichův Hradec, Skaut ABS.

Více na: www.betlemskesvetlo.cz

Na závěr si dovoluji vyslovit tuto prosbu:

Kéž bychom dokázali sdílet štěstí se svými blízkými, nejen to své, ale i jejich. Kéž bychom dokázali přát ostatním jen to dobré. Kéž se dokážeme povznést nad povrchnosti všedního dne. Kéž umíme přijímat to, co přichází. To vše ať nám připomíná právě světlo z Betléma.

Za středisko Pětilisté růže Eva Šojdelová (Ferda)

Nejnovější články

Kino Počátky na únor 2023

Miloslav L

NATURHOUSE | Odborníci na zdravé hubnutí

Miloslav L

Vaše firemní akce v Penzionu Pod Zámkem

Miloslav L